Ceny nieruchomości jeszcze spadną? Grząbka: przed nami...

  Ceny nieruchomości jeszcze spadną? Grząbka: przed nami prawdziwe spadki

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Prezes firmy doradczej CEE Property Group Paweł Grząbka o poniedziałkowych danych GUS, według których produkcja budowlano-montażowa w cenach stałych, obejmująca roboty o charakterze inwestycyjnym i remontowym, była w lipcu br. niższa o 8,8 proc. niż przed rokiem i o 7,1 proc. niższa w porównaniu z czerwcem br.
  "Warto zwrócić uwagę na to, że po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie niższym o 2,8 proc. niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 1,0 proc. w porównaniu z czerwcem br. Oznacza to, że nie jest jeszcze tak źle, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

  Sądzę, że w ciągu letnich miesięcy jeszcze nie nastąpią duże spadki w produkcji budowlano-montażowej. Zresztą wciąż jeszcze realizowane są różne projekty, choć wiele z nich zakończy się w najbliższym czasie. Dlatego na jesieni należy się przygotować na gorsze wyniki. Prawdziwe spadki w budownictwie są dopiero przed nami i należy się ich spodziewać w ostatnim kwartale tego roku".

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo