sportowy
    Centralna Liga Juniorów U-18. Legia i Zagłębie z kompletem...

Centralna Liga Juniorów U-18. Legia i Zagłębie z kompletem zwycięstw, znakomita skuteczność snajpera Śląska

Maciej Pietrasik

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Piłkarze Legii Warszawa prowadzą w Centralnej Lidze Juniorów U-18.

Piłkarze Legii Warszawa prowadzą w Centralnej Lidze Juniorów U-18. ©Andrzej Banas / Polska Press

Centralna Liga Juniorów U-18. Tylko dwa zespoły mogą pochwalić się kompletem punktów po trzech kolejkach Centralnej Ligi Juniorów - to Zagłębie Lubin oraz Legia Warszawa. Drużyny te goni wrocławski Śląsk, w barwach którego fenomenalnie spisuje się Kacper Głowieńkowski. Młody piłkarz w trzech meczach strzelił już dziesięć goli!

Po dwóch kolejkach maksymalną liczbę punktów w Centralnej Lidze Juniorów U-18 miało aż pięć zespołów. W miniony weekend zwyciężyć zdołały jednak tylko dwa z nich. Na pozycję lidera wspięło się Zagłębie Lubin, które na własnym boisku rozbiło Pogoń Szczecin. "Miedziowi" wpakowali rywalom aż siedem bramek, nie tracąc przy tym ani jednej, a hat-trickiem popisał się Daniel Dudziński.

Identyczną liczbę "oczek" i taki sam bilans bramkowy co Zagłębie ma warszawska Legia. Piłkarze ze stolicy pojechali do Łodzi na mecz z SMS-em i już do przerwy prowadzili dwoma golami. Ostatecznie Legia zwyciężyła 3:1, a gospodarze honorowe trafienie zdobyli dopiero w końcówce.

Za plecami tych dwóch drużyn znajduje się wrocławski Śląsk. To drużyna, w meczach której w tym sezonie pada zdecydowanie najwięcej bramek - aż 23 w ciągu trzech kolejek. Tak szalonego spotkania, jak w drugiej serii gier (6:6 z Lechią Gdańsk) tym razem nie było, lecz w Krakowie kibice i tak nie mogli narzekać. Piłkarze z Dolnego Śląska pokonali Hutnika 5:2, a komplet goli dla gości strzelił Kacper Głowieńkowski. Jest on bardzo skuteczny od samego początku rozgrywek - bramkarzy rywali pokonywał już dziesięciokrotnie.

Przez długi czas wydawało się, że dziewięć punktów będą mieli również piłkarze Lecha Poznań. "Kolejorz" prowadził do przerwy z Wisłą Kraków 2:0, ale w drugiej połowie "Biała Gwiazda" doprowadziła do remisu, strzelając dwa gole w ciągu siedmiu minut. W meczu z Escolą Varsovia wygrywała też Korona Kielce, lecz obrońcy tytułu ponieśli ostatecznie pierwszą porażkę - 2:3. Po raz pierwszy wyższość rywali musiała uznać też Jagiellonia, która przegrała 0:4 z Arką Gdynia. Trzy bramki straciła jednak dopiero w samej końcówce, próbując gonić wynik.

Premierowe zwycięstwo odnieśli natomiast młodzi piłkarze Górnika Zabrze, wygrywając 3:0 z Cracovią. "Pasy" wciąż nie mają na koncie punktów i znajdują się w strefie spadkowej. Podobnie jest z Gwarkiem Zabrze, choć ten zespół zdobył pierwszy punkt, remisując w starciu beniaminków 2:2 z Lechią Gdańsk.

W najbliższy weekend czeka nas siedem spotkań Centralnej Ligi Juniorów U-18, bo starcie Escoli Varsovia z Górnikiem Zabrze zostało przełożone na 11 września. Już w piątek mecz na szczycie - Legia Warszawa podejmie na własnym boisku Zagłębie Lubin. Bardzo ciekawie zapowiada się również sobotnie starcie trzeciego Śląska Wrocław z piątą Arką Gdynia.