CBOS: Tylko trzy partie w Sejmie. PiS deklasuje PO

Leszek RudzińskiZaktualizowano 
Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Partia Jarosława Kaczyńskiego ma powody do radości. Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że gdyby wybory do Sejmu odbywały się w czerwcu PiS zdobyłoby dwukrotnie więcej głosów niż największa partia opozycyjna.

Według sondażu na Prawo i Sprawiedliwość (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) zagłosowałoby 44 proc. ankietowanych. Z kolei na Platformę Obywatelską swój głos chciałoby oddać 22 proc. Polaków.

Próg wyborczy przekroczyłaby także partia Roberta Biedronia. Na wiosnę chce zagłosować 7 proc. badanych.

W parlamencie nie znalazłyby się natomiast: Kukiz'15 - 4 proc. poparcia, PSL - 3 proc., KORWIN - 3 proc. , SLD - 2 proc.

Na Nowoczesną, Ruch Narodowy i Partię Zieloni Polacy oddaliby po 1 proc. głosów. Nie było wskazań na Partię Razem.

11 proc. osób zapowiadających swój udział w wyborach do Sejmu i Senatu, nie wie, na którą partię oddałoby głos.

Frekwencja w wyborach parlamentarnych wyniosłaby 77 proc. CBOS zaznacza, że to najwięcej od czasu ostatnich wyborów parlamentarnych i dodaje, że w przeddzień głosowania w 2015 r. liczba zdeklarowanych wyborców była o 9 pkt proc. niższa (68 proc.) niż obecnie, a bezpośrednio po wyborach jeszcze nieco się obniżyła.

Badanie przeprowadzono w dniach 6-13 czerwca na grupie 1115 dorosłych mieszkańców Polski.

polecane: Flesz: Ceny owoców i warzyw niezmiennie na bardzo wysokim poziomie.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 44

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
r
rd

Będą koalicje .

Ale , żeby taka koalicja mogła wejść do Sejmu musi zdobyć 7 % .

Szansę mogłyby mieć PSL i SLD ale SLD boi się ponownie sparzyć .

Ocaleją / będą miały posłów / jedynie te partie które znajdą się w koalicji ze Schetyną lub Kaczyńskim .

G
Gość
2019-06-15T10:48:50 02:00, Gość:

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

2019-06-15T10:53:58 02:00, ania22:

No ja też odwołuję spotkania z miłymi i kulturalnymi Panami. Mój sponsor, który ma na imię Alfons, powiedział, że jest to zakazane.

Ania wychowuj swoją córkę a nie zajmujesz się pierdoła mi !!!!!!!!!!!!!

G
Gość
2019-06-14T22:36:31 02:00, Gość:

Niestety fakt jest taki, że większość społeczeństwa to idioci. Ciemna masa. Wybory wygra ta partia, która zjedna sobie ciemną masę prostackimi obiecankami, mającymi się nijak do rzeczywistości. Zapowiedzi poważnych reform nie zwiększą poparcia, bo ciemnota tego nie rozumie. Za działają jedna proste hasła typu damy wam ciemnoto pieniądze i dopieprzymy innym. My jesteśmy najlepsi, a inni są źli. Jak widać w te gierki zdecydowanie najlepszy jest pis.

2019-06-15T18:52:48 02:00, Gość:

eceptą na odpolitycznienie spółek miała być nowa ustawa, która dotyczyć miała spółek, w których Skarb Państwa ma większość lub według ustawowych kryteriów uznanych za „kluczowe”. Jednak według ustawy o wejściu kandydata do rady nadzorczej spółki Skarbu Państwa decydować miał dziesięcioosobowy Komitet Normalizacyjny złożony z powoływanych przez premiera renomowanych osób. Ustawa znosiła też ograniczenia dotyczące wynagrodzeń w państwowych firmach. Ustawę, której pomysłodawcą był Jan Krzysztof Bielecki zablokował marszałek Sejmu z PO Grzegorz Schetyna, ponieważ według doniesień prasowych, ustawa miałaby pozbawić Grzegorza Schetynę wpływów w KGHM.

PO rżãdziło tak długo za długo nic nie było na plus miało być c.uj dupa i kamieni kupa.. były słowa .. pieniędzy nie ma i nie będzie... Były wystąpienia .....pan premier będzie teraz wysprzedawał majątek Polski..... W końcu to ukruciliśmy, wybraliśmy normalność sprawiedliwy społecznie rząd PIS.

S
Schetyniarz Tuskomatolekj
2019-06-14T22:36:31 02:00, Gość:

Niestety fakt jest taki, że większość społeczeństwa to idioci. Ciemna masa. Wybory wygra ta partia, która zjedna sobie ciemną masę prostackimi obiecankami, mającymi się nijak do rzeczywistości. Zapowiedzi poważnych reform nie zwiększą poparcia, bo ciemnota tego nie rozumie. Za działają jedna proste hasła typu damy wam ciemnoto pieniądze i dopieprzymy innym. My jesteśmy najlepsi, a inni są źli. Jak widać w te gierki zdecydowanie najlepszy jest pis.

PO jest najlepsze w odzyskiwaniu VATu i grach zwanych Donald Gold

.POnoć w Donald Gold najlepsza jest Ewa Kopach i Józiek Bak syn Don Alda. Bolek też był niezły

S
Schetyniarz Tuskomatolek
2019-06-15T09:59:45 02:00, Gość:

Cbos sam się zdeklasował fałszywymi sondazami.

własnie bo skoro 44% popiera PiS to znaczy że przeciw jest 56%

j
jurand
2019-06-14T22:36:31 02:00, Gość:

Niestety fakt jest taki, że większość społeczeństwa to idioci. Ciemna masa. Wybory wygra ta partia, która zjedna sobie ciemną masę prostackimi obiecankami, mającymi się nijak do rzeczywistości. Zapowiedzi poważnych reform nie zwiększą poparcia, bo ciemnota tego nie rozumie. Za działają jedna proste hasła typu damy wam ciemnoto pieniądze i dopieprzymy innym. My jesteśmy najlepsi, a inni są źli. Jak widać w te gierki zdecydowanie najlepszy jest pis.

No to idz i wybierz PObolszewikow ktorym nawet Orliki sie nie udaly...zeby bylo tak jak bylo ...poprostu po dziadowsku

a
ania22
2019-06-15T10:48:50 02:00, Gość:

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

No ja też odwołuję spotkania z miłymi i kulturalnymi Panami. Mój sponsor, który ma na imię Alfons, powiedział, że jest to zakazane.

a
ania23
2019-06-14T22:17:31 02:00, Gość:

Hej, poznam Pana na dyskretne spotkania. Mam 23 lata, jestem po rozwodzie i nie chcę już faceta na dłuższy związek. Złap mnie pod loginem ania23 na portalu randkowym:

***czat.site/ania23***

Odwołuję swoją propozycję, mam upławy i infekcję bakteryjną, ponieważ mój były mąż, islamczyk, zaraził mnie swoim brudnym członkiem. Mówił, że był u takich wesołych wiosennych chłopaków i razem z nimi kopał glinę w kakaowym oczku.

B
Brzeszczot
2019-06-14T23:28:12 02:00, Gość:

A Brudziński dopuszczał się czynów karalnych w młodości.

A Jarosław ze swoim bratem bliźniakiem też dopuścił się czynu przestępczego. Ukradł księżyc.

k
katolik z fary

Gdyby ci z "po" i z "wiosny" mieli trochę honoru i sumienia, to sami powinni wycofać się z polityki i zająć się np. uprawą warzyw w ogródkach działkowych. Ale jak można odwoływać się do honoru takich ludzi. Postkomuniści, byli agenci TW SB, sympatycy hedonizmu i sodomii oraz wszelkiej maści dewianci seksualni mają honor tam, gdzie kura jajo. Oczywiście dewianci mają tam co innego. Na samą myśl, co tam mają, zbiera się na wymioty.

G
Gość

Cbos sam się zdeklasował fałszywymi sondazami.

K
KOKA

Po tym sondażu widać kto narobił najwięcej zła w Polskiej polityce i dlatego Schetynie większość nie wybaczy...BO...komuchy mają 2% a on wprowadził ich aż 5-u do UE...DLATEGO...najbardziej wściekli są na niego PO-wcy...zabrał im miejsca choćby kosztem Zdrojewskiego wprowadził Ochojską cholera wie skąd...to jest GRZEGORZ ZŁOŚLIWY...ALE...w krótkim czasie będzie GRZEGORZ ZNIKAJĄCY!!!

G
Gość
2019-06-14T21:27:22 02:00, kazek:

mafia pelowsko-zlodziejska to zaraza zadna partia

2019-06-14T22:38:06 02:00, Chf:

PiS to dopiero mafia....

PiS, PO i Partei Frühling na początek. Wszystko wg planu WSIoków. A do września będa grać Kukiz 15 w charakterze rzekomej opozycji do wszystkich, co to nie bierze pieniędzy z budżetu ale przez Stowarzyszenie już ciągnie kasę, antysystemowcy...

G
Gość
2019-06-14T22:11:09 02:00, Gość:

Moim zdaniem Schetynę POwinien zastąpić K. Brejza. Pseudo baron PO T. Lenz wyrzucony, POdobnie jak toruński marszałek udający świętoszka nieudolny ,złośliwy niszczyciel tego regionu P. Całbecki ze swoim toruńskim dworem ,bo inaczej NIE odniesie PO sukcesu nie tylko w tym kuriozalnym DUoPOL-u ale także w Polsce?

2019-06-14T22:56:01 02:00, Gość:

Sami pewnie nie ustąpią dopóki ich nie odsuną inni członkowie PO od żłobu a PIS się cieszy ,że tacy POzwalają im na rządy z przystawkami w tym z obrotowym "bidulą" J. Gowinem, udającym fachowca w każdej dziedzinie??

Przypadek Jacka Spyrki polecam. Kogo wrabiał Macierewicz w aferę z LOT?

G
Gość
2019-06-14T21:11:03 02:00, Gość:

Znaczy,że przystawka PIS obrotowy J.Gowin, oracz AUTONOMII naszej Akademii Medycznej w Bydgoszczy ze swoim Porozumieniem, nie będzie już głodował, za te marne 18 tys/m-c, gdy był ministrem likwidującym Sądy w rządzie D. Tuska?

2019-06-14T21:27:06 02:00, Gość:

Członkowie Platformy Obywatelskiej bywali zamieszani w działalność przestępczą. Były prokurator Andrzej Czyżewski, od 2002 roku poszukiwany listem gończym za działanie na szkodę spółki paliwowej z Bogatyni, według nieoficjalnych informacji podał nazwiska osób z „nieformalnej grupy sprawującej władzę w Warszawie”. Jego zdaniem decydowała ona po wygranych przez SLD wyborach w 2001 roku o tym, kto obejmie kluczowe stanowiska w ministerstwach Finansów i Sprawiedliwości, policji czy CBŚ. Czyżewski twierdził, że w grupie tej byli m.in. Jerzy Szmajdziński, szef Unii Wolności Władysław Frasyniuk, posłowie PO Grzegorz Schetyna i Aleksander Grad. Czyżewski zeznał, że członkowie tej grupy mieli rzekomo spotykać się we Wrocławiu w willi nieżyjącego już Jeremiasza Barańskiego ps. „Baranina”, który z kolei miał kierować mafią paliwową na Dolnym Śląsku.

2019-06-14T22:42:06 02:00, Cjgg:

A PiS w SKOK-ach ma udziały...

A Brudziński dopuszczał się czynów karalnych w młodości.

Dodaj ogłoszenie