Cały Poznań Ukulele 2018: To był festiwal dla całej rodziny - od babć po wnuki [ZDJĘCIA]

Marek Zaradniak
Cały Poznań Ukulele 2018: To był festiwal dla całej rodziny - od babć po wnuki
Cały Poznań Ukulele 2018: To był festiwal dla całej rodziny - od babć po wnuki Grzegorz Dembiński
W niedzielę kończy się festiwal "Cały Poznań Ukulele". Imprezą dla dwóch, a może nawet i trzech pokoleń okazał się trwający tego weekendu II festiwal Cały Poznań Ukulele. Większość imprez odbywa się na Dziedzińcu Urzędu Miasta. Wiele osób wybrało się z dziećmi. Byli też dziadkowie i babcie z wnukami.

Cały Poznań Ukulele

Podczas imprezy słuchaliśmy m.in. młodych ukulelistów z grupy Polish Ukulele, a standardy światowe przypomniał przybyły z Holandii Professor Peter. Niestety nie dotarła zapowiadana włoska grupa Ukus in Fabula. Sprytnie wykorzystał to lider Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele z zarazem pomysłodawca festiwalu Piotr Kończal zapowiadając jej próbę jako występ włoskich ukulelistów mieszkających w Poznaniu.

Usłyszeliśmy m.in. niezwykle dynamiczne wykonania światowego przeboju „Stand By Me”, a także wielki przebój Czesława Niemena „Płonaca stodoła” w... meksykańskiej aranżacji oraz zgrabnie połączone „Szklaną pogodę” i „Autobiografię”. Wykonaniem piosenki „Ole” oraz pochodzącego z filmu „Czarodziej Oz” przeboju „Over Te Rainbow” sympatię publiczności zdobył przybyły z Czech Rene Soucek, ale oklaskiwano także znanego na całym świecie brytyjskiego ukulelistę Petera Mossa. W jego repertuarze znalazły się niezwykle energetycznie wykonywane przeboje ery swingu a także m.in standard „Georgie On My Mind” jak i żydowska piosenka ludowa „Hava Nagila”.

Ogromne uznanie publiczności zdobył także znany już z ubiegłego roku meksykański duet UkulelebOboys. Zaprezentował m.in. pełne ekspresji wykonania wielu przebojów z filmowych ścieżek dźwiękowych

Finałem sobotniej odsłony festiwalu był koncert Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele i jej przyjaciół, wśród których byli UkulelebOboys a także 2be Qartet. Otrzymaliśmy sporą dawkę niezwykle energetycznej muzyki . W programie znalazły się m.in. tak wielkie przeboje jak „Highway To Hell”, „In The Summertime” czy „Let it Be”.

O tym, co działo się w niedzielę, czytaj na następnej stronie >>>
W niedzielę festiwalowe koncerty rozpoczęły się na Dziedzińcu Urzędu Miasta w samo południe i dedykowane były przede wszystkim najmłodszym.

Usłyszeliśmy m.in. Piosenkową Krowę czyli Marka Gordzieja i Toma Kaperka w repertuarze dla najmłodszych. Ich występ połączony był z warsztatami dla dzieci. Koncert dla najmłodszych dał także Przemysław Śledź Sledziuha. Słuchaliśmy również 40-osobowej grupy Ukulelove Łejery.

W przerwach pomiędzy koncertami odbywały się Open Mic czyli mikrofon dla wszystkich. Zagrać na ukulele mógł każdy. A w proponowanym repertuarze znalazły się zarówno szanty jak i piosenki zespołu The Beatles. Warsztaty dla
dorosłych ukulelistów prowadziili m.in. Peter Moss, Professor Peter i muzycy z PPNOU.

Wieczorami dźwięki ukulele rozbrzmiewały w klubie festiwalowym Muchos Potatos przy ul.Nowowiejskiego gdzie odbywały się m.in. jam sesions.

Tegoroczny festiwal Cały Poznań Ukulele pokazał, że ten instrument zyskuje coraz więcej zwolenników, a stolica Wielkopolski staje się jego silnym ośrodkiem w Europie Środkowo-Wschodniej.

POLECAMY:

Kryminalna Wielkopolska

Wszystko o Lechu Poznań [NEWSY, TRANSFERY]

Strona Kobiet [ZDJĘCIA]

Strefa biznesu

Agroturystyka w Wielkopolsce

Quizy - Sprawdź się!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na i.pl Portal i.pl