Była w śpiączce przez 22 lata. Zmarła ofiara zamachu bombowego w Jerozolimie

OPRAC.:
Marcin Koziestański
Marcin Koziestański
Minęło 21 lat i dziewięć miesięcy od ataku, po którym moja córka była nieprzytomna, w śpiączce, w szpitalu Reuth w Tel Awiwie - powiedział ojciec zmarłej.
Minęło 21 lat i dziewięć miesięcy od ataku, po którym moja córka była nieprzytomna, w śpiączce, w szpitalu Reuth w Tel Awiwie - powiedział ojciec zmarłej. Tsafrir Abayov/Associated Press/East News
Chana Nachenberg zmarła prawie 22 lata po tym, jak palestyński zamachowiec-samobójca dokonał ataku bombowego w pizzerii Sbarro w centrum Jerozolimy - informuje The Jerusalem Post. Kobieta pozostawała w śpiączce od czasu zamachu. Jej dwuletnia córka Sarah była jedną z niewielu osób, które przeżyły atak bez szwanku.

"Minęło 21 lat i dziewięć miesięcy od ataku, po którym moja córka była nieprzytomna, w śpiączce, w szpitalu Reuth w Tel Awiwie" - powiedział ojciec zmarłej. Około trzy tygodnie temu Chana Nachenberg była hospitalizowana w szpitalu Ichilov, gdzie w środę wieczorem zmarła.

Była jedną z 16 ofiar jednego z najbardziej krwawych zamachów drugiej intifady. Palestyński terrorysta dokonał zamachu na pizzerię Sbarro na tętniącym życiem skrzyżowaniu King George Street i Jaffa Road w Jerozolimie 9 sierpnia 2001 r., zabijając 15 osób, w tym siedmioro dzieci i kobietę w ciąży, oraz raniąc 130 osób.

5 mln dolarów za odnalezienie terrorystki

Jego wspólniczką była Ahlam Tamimi, która wybrała miejsce ataku. Tamimi jest jedną z najbardziej poszukiwanych przez FBI terrorystek. Na swojej stronie internetowej amerykańska agencja ostrzega, że kobieta "powinna być uważana za uzbrojoną i niebezpieczną". FBI oferuje nagrodę w wysokości do 5 milionów dolarów za pomoc w jej odnalezieniu.

Pierwsza palestyńska intifada rozpoczęła się w grudniu 1987 roku. Masowe protesty, w czasie których często obrzucano kamieniami izraelskich żołnierzy i policjantów, trwały do roku 1993, kiedy w Oslo podpisano porozumienie palestyńsko-izraelskie. Druga, dużo bardziej krwawa intifada wybuchła w 2000 roku. Trwała ok. 5 lat, w tym czasie dochodziło m.in. do samobójczych zamachów bombowych wymierzonych w izraelskich cywili.

od 16 lat

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl