Bułgaria: Wiktoria Marinowa zgwałcona i brutalnie...

  Bułgaria: Wiktoria Marinowa zgwałcona i brutalnie zamordowana. To zemsta? Dziennikarka tropiła aferę korupcyjną z unijnymi pieniędzmi w tle

  Kazimierz Sikorski

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wiktoria Marinowa miała 30 lat

  Wiktoria Marinowa miała 30 lat ©AFP PHOTO / TVN TELEVISION / EAST NEWS

  Wiktoria Marinowa, dziennikarka jednej z lokalnych stacji telewizyjnych w Bułgarii została zamordowana. Wcześniej nieznany sprawca lub sprawcy brutalnie zgwałcili 30-latkę.
  Wiktoria Marinowa miała 30 lat

  Wiktoria Marinowa miała 30 lat ©AFP PHOTO / TVN TELEVISION / EAST NEWS

  Jej ciało znaleziono w parku w miejscowości Ruse nad Dunajem. Jak na razie śledczy nie chcą się wypowiadać na temat motywów zabójstwa, pobicia i gwałtu.

  Są jednak podejrzenia, że mogła to być zemsta za jej działalność śledczą. Ostatnio tropiła ona aferę korupcyjną w tle której były unijne pieniądze.

  - Bierzemy pod uwagę wszystkie możliwe motywy - brzmiał lakoniczny komunikat śledczych.

  Na tropie korupcji


  Jej ostatni materiał telewizyjny tropił aferę korupcyjną związaną z firmą GS Grup.
  W tej sprawie zostali zatrzymani dwaj dziennikarze, Bułgar i Rumun, którzy pracowali nad wyjaśnieniem korupcji. Mladen Marinow, bułgarski minister spraw wewnętrznych powiedział, że na razie nie ma dowodów na to, by jej śmierć miała związek z jej pracą. - Mówimy o zabójstwie i gwałcie- mówił Marinow, który dodał, iż nie ma żadnych informacji, by ktoś dziennikarkę zastraszał, wywierał naciski czy szantażował.

  Z kolei premier Bułgarii Bojko Borissow zapewnił, że do Ruse wysłano już najlepszą ekipę śledczą, w tym doświadczonych kryminologów. - Nie wywierajmy na nich żadnego nacisku, niech pracują w spokoju, dokładnie - prosił szef bułgarskiego rządu.

  Pewne szczegóły sprawy ujawnił Georgij Georgijew, prokurator z Ruse zaangażowany w wyjaśnienie morderstwa dziennikarki . - Jej śmierć spowodowało uderzenie czymś twardym w głowę. Komórkę, klucze do samochodu i części garderoby skradziono - mówił.

  Źródło: RUPTLY  Marinowa była członkiem zarządu jednej z najbardziej popularnych stacji telewizyjnych w północnej części Bułgarii. Przedstawiała swoje materiały w programie “Detector”. W pierwszej części, która została wyemitowana 30 września przeprowadziła wywiad z dwoma dziennikarzami śledczymi Dimitarem Stojanowem z bułgarskiego portalu oraz Attilą Biro z Rumunii. Obaj prowadzili dochodzenie w sprawie defraudacji środków unijnych, a w sprawę zamieszani byli przedstawiciele biznesu oraz politycy.

  Pod policyjnym kluczem


  Przez pewien czas wspomniani dziennikarze byli przetrzymywani przez policję, gdy usiłowali nie dopuścić do niszczenia materiałów, które obciążały wpływowych ludzi w Bułgarii. Wstawiały się z nim międzynarodowe organizacje dziennikarskie.

  - Jesteśmy w szoku, nigdy nie dostawaliśmy żadnych pogróżek - mówili dziennikarze stacji TVN, w której pracowała zamordowana. Nie chcieli oni jednak mówić pod swoim nazwiskiem, bo - jak przyznali - dopiero teraz, po tym co spotkało jej koleżankę, zaczęli naprawdę obawiać się o swoje życie.

  Swoją koleżankę opisywali jako sumienną dziennikarkę, która nigdy nie odpuszczała, wyjaśnienie prawdy było dla niej najważniejsze.

  To już trzeci zamordowany w ciągu roku dziennikarz w Europie. W październiku ubiegłego roku w wybuchu bomby umieszczonej pod samochodem zginęła 2017 roku na Malcie w wybuchu bomby podłożonej w samochodzie zginęła znana maltańska dziennikarka Daphne Caruana Galizia. Natomiast w lutym tego roku zastrzelony we własnym domu został razem ze swoją partnerką słowacki dziennikarz Jan Kuciak. Kilka dni temu policja zatrzymała kilka osób podejrzanych o udział w tym mordzie, w tym, bezpośredniego wykonawcy egzekucji.

  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tak dziala EU oraz wolnosc i demokracja !!!!

  777 DAWAĆ TYLKO CFUNANE MUUU BIUSNESOWI I RZABI KASScie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Za MÓWIENIE PRAWDY O ELYCIE

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ciekawostka

  Българи- Юнаци (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  "- Jesteśmy w szoku, nigdy nie dostawaliśmy żadnych pogróżek - mówili dziennikarze stacji TVN, w której pracowała zamordowana. Nie chcieli oni jednak mówić pod swoim nazwiskiem, bo - jak przyznali...rozwiń całość

  "- Jesteśmy w szoku, nigdy nie dostawaliśmy żadnych pogróżek - mówili dziennikarze stacji TVN, w której pracowała zamordowana. Nie chcieli oni jednak mówić pod swoim nazwiskiem, bo - jak przyznali - dopiero teraz, po tym co spotkało jej koleżankę, zaczęli naprawdę obawiać się o swoje życie. "
  Ten fragment artykułu również mnie ujął, bo z tego co widziałem w wiadomościach, to wypowiadały się trzy osoby związane z tą stacją telewizyjną, dla której ta dziewczyna pracowała, w tym wydawca, chyba reżyser programu i bodaj druga dziennikarka i jakoś wszyscy byli przedstawieni z nazwiska i pokazane były ich twarze... zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  Българи- Юнаци (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Właśnie w bułgarskich wiadomościach na Novej widziałem, że zatrzymany na razie jest na 24 godziny, obywatel Rumunii, z pochodzenia Ukrainiec, tego za pewne nie przekażą w polskich mediach...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  młoda, piękna kobieta samotnie biegała po lesie

  szkoda, że nie wiedziała, że (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  na świecie są gwałciciele i mordercy, wtedy może uprawiałaby bieganie w grupie kilku osób, świat jest niestety okrutny

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  no wlasnie Bulgaria !!!!!

  Jacek Debski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  tak dziala EU oraz wolnosc i demokracja !!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zbrodnia!

  abcd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  Wyszukaj w sieci:

  "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo