Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Budka o wyniku wyborów: Większość Polaków zagłosowała przeciwko prezydenturze Andrzeja Dudy, która jest prezydenturą Kaczyńskiego

Marcin Zasada
Marcin Zasada

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Pierwsza tura wyborów prezydenckich pokazała przede wszystkim, że większość Polaków jest dziś za zmianą. 58 procent wyborców w Polsce zagłosowała przeciwko prezydenturze Andrzeja Dudy, która w istocie jest prezydenturą Jarosława Kaczyńskiego - mówi Borys Budka, śląski poseł, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Rafał Trzaskowski zanotował bardzo dobry wynik. Taki, którego jeszcze kilka tygodni temu nikt nie mógł przewidywać. Kilka tygodni temu nikt nie przypuszczał, że będzie tak dobrze. Od nominacji dla Trzaskowskiego nie miałem wątpliwości, że jest najlepszym kandydatem na prezydenta w czasach epidemii. Rafał zaczynał od 12 procent poparcia, bardzo szybko odrobił straty do Andrzeja Dudy. Przed drugą turą będziemy starali się zachęcać wszystkich, również tych, którzy nie głosowali, żeby uwierzyli, że jest szansa na zmianę.

Za tą zmianą zagłosowała dziś większość Polaków. 58 procent wyborców powiedziało, że nie chce już dalej prezydentury Andrzeja Dudy. To świetny prognostyk przed drugą turą. Polacy wyraźnie nie godzą się na prezydenturę Dudy, która de facto jest prezydenturą Jarosława Kaczyńskiego.

Przed nami dwa tygodnie ciężkiej pracy. Będziemy w każdym mieście w Polsce. Zaraz po wieczorze wyborczym Rafał Trzaskowski ruszył w trasę. Od poniedziałku każdy z nas wraca do pracy w terenie. Co będzie z wyborcami innych kandydatów z pierwszej tury? Będziemy z nimi rozmawiać, ze świadomością, że nie da się przepisać cudzego poparcia. Ale, powtórzę: wszyscy, którzy nie głosowali na Andrzeja Dudę, są za zmianami w Polsce. Jeśli Polacy potwierdzą to w drugiej turze, Rafał Trzaskowski wygra wybory.

Słyszałem słowa Dudy pod adresem Krzysztofa Bosaka i jego wyborców. Przypomnę tylko, że to właśnie prezydent Duda podpisywał ustawy podnoszące podatki, zgadzał się na centralizację państwa i opłaty, które podnosiły obciążenia fiskalne. Nie wyobrażam sobie, żeby wyborca Konfederacji mógł głosować na Dudę w drugiej turze.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

S
SzarakiZrobiliAzjatow

miejmy nadzieje ze te geny gluptasa i brzydala nie przetrwaja

Z
Zbigniew Sowa

Po tych słowach Budka sfajdał się z ze złości i niemocy.

Dodaj ogłoszenie