Budimex Nieruchomości sprzedaje i buduje więcej mieszkań

Materiał informacyjny BUDIMEX S.A.
W I półroczu 2020 roku deweloper podpisał 816 umów przedsprzedaży. W analogicznym okresie roku 2019 było ich 731. Tym samym osiągnął ponad 11% wzrost sprzedaży.

Opisany wynik został wypracowany w 5 miastach (Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Wrocław), gdzie łącznie Budimex Nieruchomości ma w ofercie 1.450 mieszkań. Do końca roku – dzięki wprowadzeniu nowych osiedli do sprzedaży – oferta zwiększy się do ponad 2.500 lokali. Jak mówi Damian Kapitan, prezes zarządu Budimeksu Nieruchomości, wynik przedsprzedaży mieszkań przewyższył zaplanowany budżet na I półrocze 2020 roku. - Wzrost ten jest efektem utrzymującego się popytu na mieszkania w największych miastach Polski. Potwierdza tym samym, że zapotrzebowanie na mieszkania w Polsce wynika w dużej mierze ze strukturalnego braku mieszkań, który jest szacowany na ok. 2 mln lokali. Wskaźnik mieszkań w Polsce (380 na 1.000 mieszkańców) należy do jednego z najniższych w Europie. Przyznaje jednocześnie, że firma zauważyła w II kwartale wpływ pandemii na zainteresowanie mieszkaniami, co jednak nie zmienia faktu, że I półrocze przyniosło wzrost sprzedaży o ponad 11% r/r.

Prezes D. Kapitan ocenia, że nie bez znaczenia przy wyborze dewelopera przez klientów jest również mocna i bezpieczna sytuacja spółki (dobra pozycja gotówkowa, brak obligacji, praktycznie zerowe zadłużenie), co przekłada się na zaufanie kupujących.

Zgodnie z zasadami księgowania stosowanymi przez spółkę przedsprzedaż mieszkań znajdzie odzwierciedlenie w wynikach finansowych Budimeksu Nieruchomości po sfinalizowaniu sprzedaży i podpisaniu aktów notarialnych w przyszłych okresach.

Spółka konsekwentnie realizuje plan sprzedaży założony na rok 2020. Dane dotyczące dynamiki sprzedaży pozwalają nam optymistycznie patrzeć na spodziewany wynik końcowy – podsumowuje Damian Kapitan.
Z kolei Konrad Płochocki, dyrektor generalny PZFD podkreśla, że nie ma dziś alternatywy długookresowego oszczędzania czy inwestowania. - Mieszkania są niezwykle bezpieczną lokatą kapitału. Skutecznie zabezpieczają przed inflacją i nawet przy ewentualnych wahaniach wartości przynoszą stałe przychody z najmu – wyjaśnia Płochocki.

Dodaj ogłoszenie