Brutalne pobicie Tetiany Czornowoł. Nagranie z samochodowego...

  Brutalne pobicie Tetiany Czornowoł. Nagranie z samochodowego wideorejestratora [VIDEO, 18+]

  mm

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Tetiana Czornowoł przed pobiciem
  1/7
  przejdź do galerii

  Tetiana Czornowoł przed pobiciem ©fot. archiwum prywatne

  Do internetu trafił film z wideorejestratora umieszczonego w samochodzie Tetiany Czornowoł. Na nagraniu widać, jak dziennikarka, która została brutalnie pobita w nocy z wtorku na środę, próbuje bezskutecznie uciec ścigającym ją mężczyznom.
  Tetiana Czornowoł została zaatakowana, gdy wracała samochodem do domu w jednej z miejscowości pod Kijowem. Pojazd, którym kierowała, został najpierw kilkakrotnie uderzony przez jadący za nim samochód terenowy, a następnie zepchnięty do przydrożnego rowu. Znajdujący się w nim dwaj mężczyźni wyciągnęli dziennikarkę z auta, pobili i pozostawili w miejscu zdarzenia. Tam znaleźli ją milicjanci z drogówki, którzy przewieźli ją do szpitala.

  (wideorejestrator ma źle ustawiony czasomierz, stąd błędna data i godzina na wyświetlaczu)  34-letnia kobieta ma pokiereszowaną twarz, połamany nos, wstrząśnienie mózgu i nie może samodzielnie się poruszać. Czeka ją kilka operacji.

  Porsche Cayenne Turbo, którym poruszali się napastnicy, znaleziono w miejscowości Browary, ok. 15 km od Kijowa. Śledczy badają pojazd. Milicja zatrzymała dwie osoby podejrzane o pobicie dziennikarki. Obecnie znajdują się oni w areszcie śledczym w Boryspolu. Opublikowano też zdjęcie trzeciego mężczyzny - 29-letniego Sergieja Коtenki - który wciąż jest poszukiwany.

  Według mediów jednym z zatrzymanych jest 41-letni Oleksandr Kotenko, brat ściganego Sergieja. Mężczyzna był już w przeszłości karany za gwałt, w więzieniu spędził 4 lata. Wcześniej media podawały, że właściciel pojazdu, który uczestniczył w zdarzeniach w nocy z wtorku na środę, figuruje w aktach sądowych jako szef rejonowej organizacji rządzącej Partii Regionów w Zaporożu. MSW Ukrainy stwierdziło jednak, że człowiek ten nie zajmuje się działalnością polityczną. Nie wiadomo, czy chodzi o Kotenkę, czy o drugiego z zatrzymanych mężczyzn.

  Deputowani partii UDAR zapowiadają, że spróbują doprowadzić do zmiany kwalifikacji czynu. Opozycja chce, by pobicie dziennikarki rozpatrywano w kategorii usiłowania morderstwa. - Oczekujemy wyjaśnień od szefa MSW. Śledczy powinni ustalić nie tylko, kto pobił Тetianę Czornowoł, ale także wskazać zleceniodawców - powiedział Walerij Packan z UDAR-u.

  Na razie śledczy prowadzą dochodzenie ws. chuligańskiego wybryku. W czwartek po południu wszczęte zostało nowe postępowanie dot. spowodowania ciężkich obrażeń cielesnych.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komunikat

  Ostrzegamy, że kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich lub dla nich nieprzeznaczone.

  Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią i nie mam ograniczonej zdolności do czynności prawnych.

  Nie mam 18 lat! Przejdź do artykułu »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo