Bruksela: Lotnisko Zaventem wciąż zamknięte. Strajk...

  Bruksela: Lotnisko Zaventem wciąż zamknięte. Strajk policjantów, luki w systemie bezpieczeństwa

  Aleksandra Gersz AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Związek zawodowy policjantów lotniska SLFP ogłosił strajk z powodu zastrzeżeń co do zabezpieczenia lotniska przed atakami - podała brytyjska stacja BBC, której policjanci powiedzieli o swoich obawach.

  Lotnisko jest zamknięte od 22 marca, kiedy terroryści-samobójcy związani z tzw. Państwem Islamskim wysadzili się w hali odpraw oraz w brukselskim metrze i zabili 32 osoby.

  ZAMACHY W BELGII. W ATAKACH ZGINĘŁA POLKA [VIDEO]


  Vincent Gilles, szef związku policjantów SLFP, powiedział BBC, że funkcjonariusze chcieliby, żeby detektory metalu, skanery ciała i maszyny do prześwietlania bagażu były ustawione już przed wejściem do budynku lotniska. Władze mają się na to nie zgadzać argumentując, że spowoduje to powstanie kolejek i stworzy nowy problem dla systemu bezpieczeństwa.

  Wcześniej policjanci lotniska Zaventem wystosowali list otwarty, w którym opisują m.in. przypadki luk w systemie bezpieczeństwa obiektu. Wskazują na przykład, że cztery poziomy terminalu lotniska (przyjazdy i wyjazdy autobusów oraz pociągów) są dostępne dla każdego, kto chciałby tam wejść i nie ma żadnej kontroli bezpieczeństwa tych osób, za mało jest widocznych funkcjonariuszy przy obiekcie lotniska, obok budynku koczują duże grupy bezdomnych, co utrudnia pracę służbom.
  Według policjantów wadliwy jest system i procedury przechowywania bagażu oraz obchodzenie się z zagubionym bagażem. Policjanci skarżą się również na braki kadrowe.

  W dodatku policjanci skarżą się na wysłużone i wadliwe karabiny UZI, którymi dysponują, a także na stare i nieopancerzone samochody (często z przebiegiem minimum 150 tys. km).

  ZAMACHY W BRUKSELI: AMERYKA I TURCJA OSTRZEGAŁY, BELGIA NIE POSŁUCHAŁA, TERRORYŚCI UDERZYLI


  Wcześniej, tuż po zamachach w Brukseli tamtejsza policja informowała w światowych mediach, że nie jest w stanie nadzorować wszystkich potencjalnie radykalnych środowisk w kraju.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Belgowie to naród w doope biorący

  Igor Wojtczak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Jeżeli do poprawy stanu bezpieczeństwa na lotnisku potrzeba aż strajku policjantów to gratuluję Belgom - debilom w rządzie oraz Belgom - debilom / wyborcom. Lewacko pedalskim politykom i...rozwiń całość

  Jeżeli do poprawy stanu bezpieczeństwa na lotnisku potrzeba aż strajku policjantów to gratuluję Belgom - debilom w rządzie oraz Belgom - debilom / wyborcom. Lewacko pedalskim politykom i dziennikarzom gratuluję poprawności politycznej, która doprowadzi ich do szariatu. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a TERRORYŚCI MAJOM SIE DOBŻE

  LOLEK TW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  IDOM GDZIE HCOM I WYSADZAJOM CO HCOM ! A ŻONDOWE DEBATUJOM, DEBATUJOM, DEBATUJOM ....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Merkel, Niemcy , bez zgody, wbrew prawu, sprowadziły dzicz.

  asdfas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Deportować do domu. Niemcy, kiedy odstawicie lewackich szkodników od koryta ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo