Bon turystyczny 500 plus na dziecko: 10.08.2020. Można aktywować i płacić za usługi turystyczne. Jakie

OPRAC.:
Zbigniew Biskupski
Zbigniew Biskupski
Każde dziecko ma otrzymać w tym roku 500 złotych na wakacje. Wcześniej rząd zapowiadał bon turystyczny w wysokości 1000 zł dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Paweł Relikowski / Polska Press
Szum wokół dopłat do urlopów dla osób zatrudnionych na umowie o pracę i zarabiających nie więcej niż przeciętne wynagrodzenie zakończył się na dyskusji, a projekt trafił do kosza. Jego miejsce zajął bon 500+ dla dzieci, który dostaną rodzice wszystkich dzieci na sfinansowanie ich wypoczynku letniego. Sejm w piątek 19 czerwca wieczorem uchwalił ustawę, ponieważ Senat naniósł poprawki, więc ostateczne uchwalenie ustawy nastąpiło w środę 15 lipca. W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia następuje wejście w fazę praktyczną.

Od nocy z piątku na sobotę 1 sierpnia osoby uprawnione mogą aktywować bon i płacić nim za usługi hotelarskie lub inne imprezy turystyczne na terenie kraju.

Zamiast zapowiadanego wcześniej świadczenia 1000 plus, polskie rodziny otrzymają Bon Turystyczny o wartości 500 zł.
Senat co prawda wnioskował by bon miał wartość 1000 zł i na dodatek by dostali go także seniorzy, ale ostatecznie Sejm odrzucił tę poprawkę, choć przyjął wiele innych. W przeciwieństwie do stałego świadczenia 500 plus bon turystyczny dostaną więc dzieci także rodziców pracujących w innych krajach UE, a dzieci z niepełnosprawnością bon w podwójnej wysokości czyli o wartości 1000 zł.

Już działa, ale nie ma pośpiechu

Bon w postaci elektronicznego dokumentu będzie można aktywować w dowolnym momencie np. na kilka dni przed planowanym wyjazdem turystycznym.
Nie trzeba się także spieszyć z wykorzystaniem bonu. Można nim płacić wielokrotnie do 31 marca 2022 roku, aż do wyczerpania świadczenia.
Jak aktywować? Bon turystyczny zostanie dla Ciebie wygenerowany w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).
Bon, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, otrzymasz za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez Ciebie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten okazujesz podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. I już możesz cieszyć się wakacjami czy feriami ze swoimi dziećmi!
Tutaj znajdziesz film instruktażowy, jak to zrobić krok po kroku (kliknij link niżej):
https://bonturystyczny.polska.travel/

Bon turystyczny zrealizujesz na terenie całego kraju, opłacając nim usługi hotelarskie. Możesz go więc wykorzystać, na pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Możesz nim także zapłacić za imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.
Pamiętaj, że przez imprezę turystyczną należy rozumieć połączenie co najmniej dwóch różnych rodzajów usług turystycznych na potrzeby tej samej podróży lub wakacji. W ten sposób sfinansujesz również pobyt dziecka na „zielonej szkole”, kolonii czy obozie – harcerskim, sportowym, rekreacyjnym, zarówno latem, jak i zimą.

Jak płacić? Bon okazujesz podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Dokonanie płatności za pomocą bonu następuje z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Proces płatności odbywa się poprzez przekazanie numeru bonu podmiotowi w celu weryfikacji salda oraz za pomocą dwóch kodów podwierdzających zakup w momencie płatności za usługę. Możesz płacić bonem wielokrotnie, aż do wyczerpania środków, jednak nie dłużej niż do 31 marca 2022 roku. Macie mnóstwo czasu, by cieszyć się wspólnymi wyjazdami!

Trzy ważne kody-numery

[b1. ]Numer bonu turystycznego[/b]
16-sto cyfrowy numer bonu przypisany do uprawnionego i wykorzystywany w kontaktach z podmiotami
2. Kod obsługi płatności
Kod nadawany w momencie aktywacji bonu, otrzymywany e-mailem, znany tylko uprawnionemu, wykorzystywany i ujawniany w trakcie płatności za usługi
3. Kod potwierdzający SMS
Kod do potwierdzenia płatności realizowanej z użyciem bonu

500 zł już na trwające wakacje.

Sejm w piątek 19 czerwca późnym wieczorem uchwalił ustawę. Bon dostaną wszyscy, na których aktualnie przysługuje comiesięczne świadczenie 500+. Będzie jednorazowy o wartości 500 zł i nie będzie go można zamienić na gotówkę lecz jedynie wykorzystać do opłacenia kolonii, obozów, wycieczek czy innych form wypoczynku dzieci. Ma być ważny do końca 2022 roku.

Ważne dziś! Kliknij i przeczytaj!

BON 500 plus CO UCHWALIŁ SEJM

  • Główne zasady działania bonu 500 plus to:
  • Za pomocą bonu dokonuje się płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Za pomocą bonu osoba uprawniona może dokonywać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane na rzecz dziecka. Na dziecko przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.
  • Na dziecko niepełnosprawne przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.
  • W przypadku gdy kwota świadczenia wychowawczego, przysługuje każdemu z rodziców oddzielnie, każdemu z rodziców przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł na dziecko, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego – jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł na dziecko.
  • Za pomocą bonu osoba uprawniona może dokonywać płatności wielokrotnie, aż do wyczerpania wysokości przysługującego jej świadczenia w formie bonu lub dodatkowego świadczenia w formie bonu.
  • Bon nie podlega wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany.

Od piątku 24 lipca ruszyła specjalna infolinia

Infolinia w sprawie bonu turystycznego: 22 11 22 111
e-mail: bon@zus.pl

ZUS informuje:

Z bonu turystycznego nie można jeszcze korzystać. Będziemy informować o uruchomieniu programu.

I namawia do założenia konta na PUE ZUS, przypominając, że "Aktywacja bonu będzie możliwa tylko na PUE ZUS. Jeśli jesteś osobą uprawnioną do uzyskania bonu turystycznego, załóż konto na PUE ZUS (by założyć, kliknij w link niżej)
https://www.zus.pl/pue/rejestracja

W sobotę 25 lipca przedsiębiorcy mogą zarejestrować się do programu Polski Bon Turystyczny w platformie PUE ZUS. Program jest formą wsparcia dla krajowej branży turystycznej oraz dla polskich rodzin. Do rejestracji mogą przystąpić przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub organizują imprezy turystyczne na terytorium Polski.

Dobre wiadomości także dla rodzin. Za tydzień - po północy z 31 lipca na 1 sierpnia - ruszy możliwość aktywacji bonów w PUE ZUS.

Jak wyliczają specjaliści, realna wartość wypłacanego co miesiąc świadczenia jest niższa o ok. 40 zł, a więc w skali roku daje to ok. 500 zł czyli tyle ile wyniesie wartość wakacyjnego bonu 500+ dla dzieci.

Ważne dziś! Kliknij i przeczytaj!

Jak w praktyce będzie można skorzystać z bonu – krok po kroku

1.Jeśli spełniasz kryteria, otrzymasz bon po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej.
2.Aktywacja Twojego bonu w systemie teleinformatycznym nastąpi po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych.
3.Bon będziesz musiał okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Pamiętaj – program obejmuje tylko wyjazdy krajowe.
4.Jeśli będziesz miał pytania i wątpliwości dotyczące programu, będziesz mógł skorzystać ze specjalnej infolinii. Będzie ona wspierała zarówno turystów, jak i przedstawicieli branży turystycznej.

Wrócą handlowe niedziele?

Wideo

Materiał oryginalny: Bon turystyczny 500 plus na dziecko: 10.08.2020. Można aktywować i płacić za usługi turystyczne. Jakie - Strefa Biznesu

Komentarze 39

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

j
jjjj

https://www.youtube.com/watch?v=7bOuCL4TiqM

G
Gość
19 lipca, 23:02, Gość:

Kurcze dziwne to wszystko. Ludzie robią nagonkę na 500 , na bon wakacyjny. Mam troje dzieci w wieku od 4lat do 9 miesięcy i jedno z dzieci chodzi do przedszkola. Ale z dwójką muszę być w domu no chyba że znajdę opiekunkę. No więc 500 dla jednego idzie na przedszkole, a ja z chęcią pójdę do pracy tak więc kto z was zajmie się dwójka dzieci za 1000 zł?

I chciałabym jeszcze dodać że mając dzieci w takim wieku to dzieci mają większość atrakcji za darmo a poza tym jechać z trójka takich małych dzieci na wakacje trzeba być naprawdę szybkim i mieć oczy wszędzie tak więc lepiej poczekać aż będą starsze i losu nie kusić. Tak więc do marca 2022 roku nie wykorzysta bonu

G
Gość

Kurcze dziwne to wszystko. Ludzie robią nagonkę na 500 , na bon wakacyjny. Mam troje dzieci w wieku od 4lat do 9 miesięcy i jedno z dzieci chodzi do przedszkola. Ale z dwójką muszę być w domu no chyba że znajdę opiekunkę. No więc 500 dla jednego idzie na przedszkole, a ja z chęcią pójdę do pracy tak więc kto z was zajmie się dwójka dzieci za 1000 zł?

G
Gość

Taki bon powinien być dla osób pracujących , czy też dzieci rodziców pracujących , emerytów.

G
Gość
6 lipca, 17:40, Kapral:

Platforma też mogła sobie "kupić"wyborców.Dlaczego tego nie zrobili?I tak kasy na nic nie mieli pomimo braków programów "plus".

PO to dbało tylko o interes niemieckich firm

A
Agnieszka Kurkiewicz
12 czerwca, 14:31, Edyta:

A co z dziećmi, które mają 18 lat, ale nadal się uczą.? Myślę, że one też powinny otrzymać bon, w innym wypadku będą kolejny raz poszkodowane, tak sam jak z 500 do 18 roku życia. Moim zdaniem powinno to przysługiwać osobom kontynuujacym naukę.

13 czerwca, 21:26, Gość:

Też tak uważam!

14 czerwca, 6:22, Gość:

ja sądzę, ze PiS wezmie to pod uwagę i będą dopłaty dla dzieci uczacych się

24 czerwca, 6:44, abadon:

A co będzie jak wyborcy PiS nauczą się czytać i pisać , a nie daj Boże samodzielnie myśleć ?

24 czerwca, 12:02, Gość:

18 latek nie jest dzieckiem !!!

jest obywatelem odpowiadającym za siebie i tylko on mógłby złożyć wniosek o 500 na siebie .. ze co że sie uczy :) ... wiecznie.

Mi nie chodzi tu już tak o studentów ale, chociaż o dzieciaki które kończą szkołę średnią są już pełnoletnie lecz jeszcze się uczą w szkole.

A
Agnieszka Kurkiewicz
23 czerwca, 21:20, gość:

Nie będę ciągnąć dzieci nad zimny Bałtyk gdzie ceny poszybowały mocno w góre, nawet nóg nie pomoczą bo a to fale, a to sinice itp. W sierpniu lecimy enterem do Grecji, przynajmniej się opalimy i pozwiedzamy.

24 czerwca, 12:04, Gość:

Można chodzić na basen ba .. w Polsce są już hotele z basenem .... na Krecie w gruncie rzeczy tez pływa się .. w basenie.

Jeżdżę co roku nad morze i mam piękną pogodę ,a jak czasami się trafi gorszy dzień to są świetne aquaparki albo inne rozne miejsca gdzie można spędzić świetnie czas dziećmi. I wcale nie jest tak drogo jak piszą.

K
Kapral

Platforma też mogła sobie "kupić"wyborców.Dlaczego tego nie zrobili?I tak kasy na nic nie mieli pomimo braków programów "plus".

G
Gość
10 czerwca, 07:05, Bolesław Kowalski:

Znów kupowanie potencjalnych wyborców. Tylko szkoda, że za nasze pieniądze. Jeszcze trochę tego rozdawnictwa PiS, a nasz kraj zbankrutuje. Jeżeli już budżet nie jest pusty i czeka nas ogromne zadłużenie, kryzys i potężna inflacja. Niech każdy myślący człowiek się nad tym zastanowi, bo niedługo jego 500 plus może być tyle warte, co papier toaletowy. Już przez to przechodziliśmy.

25 czerwca, 8:41, dawid:

dokładnie maskara znów uprzywilejowana dzieciarnia aż mi się rzygać chce gdy widze3 upitego tatuśka za 500 i mamuśke u fryzjera lub w sklepie elektronicznym za 500 , ale nie halo oni nie kupują tego dla dzieci tylko dla siebie.

A na banknotach był napis 500 ?

G
Gość

Gdzie się podział BON turystyczny ciaskowskiego ?

g
gosc

NIech powiedzą ile płacą już 500 plus dla rodzin z inną narodowością, ?

g
gosc

na socjal idzie 16,5 % czyli my jak pracujemy 6 mc na państwowość, czyli 180 dni, to wychodzi że 30 dni pracujemy na socjalistów, najlepiej jakby oni też poszli do pracy my byśmy pracowali na państwowość 150 dni czyli 5 mc, a nieroby na państwowość pracowali by też 5 mc w roku a teraz pracują 0. Sprawiedliwie ? Socjalistki mówią że nie, a to by się przełożyło też w dzieciach, taka rodzina co nie pracuje ma dużo dzieci, a taka co pracuje z przemęczenia decyduje się na 1 lub 2 , więc może po zmianie tamta rodzina gdyby też ojciec pracował mieli by po np 3 dzieci i ci też 3.

NIe dajmy się zwariować socjalistom

d
dawid
14 czerwca, 18:25, Poszkodowany:

Kiedy jesteś pracującym, bezdzietnym polskim obywatelem powyżej 26 roku życia przed emeryturą i miałeś nadzieję, że dostaniesz chociaż tego tysiaka na wakacje :) Znów uprzywilejowani niektórzy, a większość poszkodowana.

14 czerwca, 21:03, Justyna Xxxxxx:

Niestety taka jest polityka prowadzona by mieć głosy tych z dziećmi. Co jest nie fair.

25 czerwca, 08:38, dawid:

dokładnie znów większość poszkodowana.................zmienić żąd czas zastrajkować

oby Duda nie wygrał i leciał straszyć owady do lasu a nie znęcać się nad tymi co pracują i nie mają dzieci z wyboru bo mają niepełnosprawnego małżonka.

d
dawid
14 czerwca, 18:25, Poszkodowany:

Kiedy jesteś pracującym, bezdzietnym polskim obywatelem powyżej 26 roku życia przed emeryturą i miałeś nadzieję, że dostaniesz chociaż tego tysiaka na wakacje :) Znów uprzywilejowani niektórzy, a większość poszkodowana.

14 czerwca, 21:03, Justyna Xxxxxx:

Niestety taka jest polityka prowadzona by mieć głosy tych z dziećmi. Co jest nie fair.

dokładnie znów większość poszkodowana.................zmienić żąd czas zastrajkować

d
dawid
21 czerwca, 14:15, Marcin:

Dlaczego znowu tylko dla bąbelków? Kiedy w końcu pracujący bezdzietni coś otrzymają? Zasuwają tylko i nie mają z tego nic a tu kolejne plusy na bąbelków. Paranoja

Dokładnie paranoja co z tymi co pracowali przed koroną na dwa etaty (bo mająniepełnosprawną ruchowo zone) - pomocy nie dostaliśmy nawet z OPs jej nic nie przysługuje bo am II grópe na narząd ruchu (kase dostaja tylko ci z I grópą - najcześciej z wyimigowana choroba psychiczna - żule), NO I DZIECI 500 TERAZ TO. Masakra cieszyłem sie bo z tej pracy co udało mi sie utrzymac jakby była pomoc do wakacji to by choć na 3 dni na rechabilitacje bym ja wysłał - a tak znów nici z tego. Maseczki uszkodziły jej kolejny narząd (ma przepukline szyjną uciskajacą nerwy oponowe przez co ma 60$ władzy w rekach tylko i ciągły bul pleców), ajk wyproiwadzała psa maska spadła jej na twarz i tak ferelnie staneła nogą ze skreciła sobie kostke. Co z nami bedzi enei wiem kkredyt mam taki ze jeszcze 9 lat spłącania po 800 zł miesiecznie zostało, 2 pracy nadal nie znalazłlem - mieszkanie 800 zł kawalerka, 800 zł kredyt, leki zony 300 zł - na rzycie nam nic nie zostaje...................i jeszcze brak lekarzy ortopedów.........................miasto ma szpital jednoimienny na koronowirus. auta nie mam bo nas nie stać było przed koronowirusem - ledwie na samych zupach rzyliśmy. Jako sównicowy w fabryce zarabiam tylko 1600 zł po sciągnieciu tych wszystkich podatków. Jak mamy przerzyć.......................MODLE SIE Z ŻONĄ BY DUDA NIE WYGRAŁ TYCH WYBORÓW.........................................zacznijcie pomagac zamiast dzIeciarni tym ludzią co nie amją dzieci i cierzko pracują i brakuje im na chleb a OPS odmnawia pomocy bo kredytu nie odlicza sie od dochodu...............................help

Dodaj ogłoszenie