Bitcoin - co warto o nim wiedzieć?

Materiał informacyjny bitclude.com
Bitcoin to pierwsza w historii wirtualna kryptowaluta. Stworzona w 2009 roku szybko zdobyła uznanie, ale i wzbudziła podejrzenia. Mimo że istnieje tak krótko, to już zyskała ogromne znaczenie, stając się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych środków płatniczych. Jeśli i my chcemy zacząć inwestować w bitcoiny, powinniśmy dowiedzieć się wszystkiego o tym środku płatności!

Co to jest bitcoin?

Na pytanie, czym jest bitcoin, odpowiemy najprościej jak się da - to kryptowaluta, która nie ma, jak tradycyjne pieniądze, materialnej postaci. Jak działa bitcoin? Ta zasada opiera się na bardzo zaawansowanej kryptografii i sieci wymiany P2P (peer-to-peer), w której nie uczestniczą pośrednicy. Gdzie można płacić bitcoinami? Ilość miejsc, w jakich to możliwe stale się zwiększa. Obecnie to ponad 16 tysięcy punktów na całym świecie, gdzie można płacić bitcoinami bądź skorzystać z usług Bitomatów, czyli kryptowalutowych bankomatów.

Bitcoin - jak zacząć?

Wiele początkujących osób szuka odpowiedzi na pytanie, jak inwestować w bitcoiny, by zacząć na nich zarabiać? Każdemu może się to udać, tym bardziej że można przyjąć różne strategie działania. Jednym ze sposobów jest holdowanie, co oznacza trzymanie ich długoterminowo, kolejnym tradowanie - kupowanie, gdy mają małą wartość i sprzedawanie, jak ich cena wzrośnie. Jeszcze innym sposobem jest kopanie za pomocą urządzeń zwanych koparkami kryptowalutowymi.
Na czym polega kopanie bitcoin? To proces, w którym transakcje pomiędzy użytkownikami są weryfikowane i na tej podstawie dodawane do publicznego rejestru blockchain. Zachodzi tu również proces wykorzystywany do wprowadzania nowych jednostek bitcoinów do istniejącej już podaży.

Jak kupić bitcoin? Ile kosztuje bitcoin?

Żeby móc obracać tymi wirtualnymi pieniędzmi, powinniśmy wiedzieć, gdzie kupić bitcoiny i ile w ogóle one kosztują? Obecnie (stan na 14.10.2020 r.) 1 bitcoin to 43 797,20 złotych. Nabyć je możemy na specjalnych giełdach bitcoinowych. W tym samym miejscu możemy je sprzedawać z zyskiem. Zresztą nie tylko bitcoiny, bo również dziesiątki innych wirtualnych walut typu Litecoin, IOTA czy Ethereum. Najważniejsze to wybrać odpowiednią, zdecydowaną wartą polecenia znajdziemy pod adresem https://bitclude.com/pl/.

Wystarczy tylko tam założyć konto, by złożyć zlecenie zakupu. To również idealne miejsce dla osób chcących zarabiać na kryptowalutach. Dostępne na giełdzie liczne wskaźniki i oscylatory zapewniają łatwiejsze i bardziej trafne analizowanie zachowania rynku.

Gdzie jeszcze można kupić bitcoin?

Innym sposobem jest odwiedzenie kantorów kryptowalutowych, które działają podobnie do klasycznych kantorów. Żeby zacząć zarabiać, należy tylko założyć konto, by następnie wpłacić wybraną przez nas sumę pieniędzy. Korzystanie z kantorów jest łatwiejsze niż z giełd, co sprawia, że stanowią one dobre miejsce dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z bitcoinami. Jednocześnie pamiętajmy, że kurs bitcoina w kantorze jest zawsze gorszy niż na giełdzie. Tak samo należy zwrócić uwagę na wyższe opłaty transakcyjne.

Zdecydowanie warto rozpocząć swoją przygodę z bitcoinami, stawiając rozważnie kroki zwłaszcza jak jesteśmy na początku swojej drogi w dziedzinie kryptowalut. Brak pośredników to szansa na większe dochody, ale też spore ryzyko, bo nie ma tu instytucji centralnych (jak w przypadku tradycyjnych walut), które sprawują pieczę nad obrotem pieniędzmi. Na pewno więc warto zacząć działać na rynku wirtualnych walut, ale z umiarem i dysponując odpowiednią wiedzą.

Dodaj ogłoszenie