Bilans WOŚP 2019 [ZDJĘCIA] [STAN KONTA] Warszawa: Światełko do nieba na zakończenie 27. finału! Ile pieniędzy zebrała Orkiestra Owsiaka?

red.

Wideo

Źródło: TVN 24

WOŚP 2019. Zakończył się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, na ulice Warszawy i innych polskich miast wyszły tysiące wolontariuszy. Co działo się w trakcie finału? Ile pieniędzy zebrała WOŚP 2019? Zobaczcie zdjęcia wideo z 27. finału WOŚP w Warszawie, a także końcowy stan konta Orkiestry!

ILE PIENIĘDZY ZEBRAŁA WOŚP 2019? STAN KONTA NA ZAKOŃCZENIE 27. FINAŁU TO 92 143 798 ZŁ

***

WOŚP 2019 ŚWIATEŁKO DO NIEBA Warszawa [ZDJĘCIA] Pokaz lasero...

18:42 WOŚP zebrała już ponad 40 mln złotych. Więcej informacji na temat 27 finału WOŚP TUTAJ

17:07 Podczas 27 finału WOŚP zebrano już przeszło 33 mln złotych!

17:03 Zobacz zdjęcia z 13. Bieug WOŚP "Policz się z cukrzycą", który dziś odbył się w Warszawie. WIĘCEJ TUTAJ

Bilans WOŚP 2019 [ZDJĘCIA] [STAN KONTA] Warszawa: Światełko do nieba na zakończenie 27. finału! Ile pieniędzy zebrała Orkiestra Owsiaka?
Szymon Starnawski

16:18 Łukasz Berezak, jeden z najbardziej popularnych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, już po raz ósmy wyruszył z puszką na ulice Szczecina. Chłopiec w międzyczasie zaprzyjaźnił się z Jurkiem Owsiakiem. - Ten sprzęt naprawdę ratuje ludzi – tak Łukasz zachęcał do wsparcia WOŚP.

15:35 Jak powstają "Złote Serduszka" WOŚP?

15:31 - Zbieramy na sprzęt, na który wpłynęły prośby. Jeżeli byśmy chcieli wszystko zrealizować, musielibyśmy mieć w kasie nierealną sumę 200 milionów złotych – przyznał Jurek Owsiak na konferencji prasowej podczas 27. finału WOŚP. - Ale po to są organizacje pozarządowe, żeby wypełniać luki – zaznaczył.

15:10 WOŚP poinformowała, że w czasie finału zebrano już 24,4 mln zł

15:00 Zobacz zdjęcia z 27 finału WOŚP w Warszawie:

WOŚP 2019 - FINAŁ

13 stycznia już po raz 27. wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - blisko 120 tys. osób w Polsce i kilkudziesięciu miejscach na świecie - zbierają pieniądze, które jak co roku zostaną przeznaczone na szczytny cel. Finał WOŚP to również setki imprez, koncertów, happeningów organizowanych przez sztaby, których w tym roku będzie 1700. Zobaczcie, co będzie się działo.

Źródło:
TVN

WOŚP 2019 - CEL

- Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce - mówi Jerzy Owsiak.

Na co w tym roku zbiera datki Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? Tym razem celem, na który zostaną przeznaczone pieniądze z puszek jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dziś takich placówek jest w Polsce prawie 50 i to właśnie tam trafiają najciężej chore dzieci. A do właściwej diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków niezbędne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie. Właśnie na zakup tego specjalistycznego sprzętu będą w tym roku zbierać wolontariusze WOŚP.

WOŚP tym razem skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – obrazowej, radiologicznej i laboratoryjnej. Do szpitalu mają trafić m.in. tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii. W zależności od tego, jaki wynik w tym roku osiągnie WOŚP, zarząd fundacji będzie decydował o przeznaczeniu pieniędzy również na większe inwestycje.

WOŚP 2019 - PROGRAM

Wydarzenia towarzyszące 27. Finałowi WOŚP rozpoczną się w niedzielę 13 stycznia już po południu. Tego dnia w centrum Warszawy odbędzie się bieg, a następnie koncerty i liczne wydarzenia towarzyszące, m.in. turnieje oraz warsztaty udzielania pierwszej pomocy.

13. Bieg WOŚP Policz się z cukrzycą
O 13.35 ruszy rozgrzewka do 13. już Biegu "Policz się cukrzycą". Zawodnicy przemierzą 5-kilometrową trasę ulicami centrum Warszawy. Datki zebrane przy rejestracji na bieg zostaną przeznaczone na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

WOŚP 2019 - KONCERTY
Koncerty 27. finału WOŚP rozpoczną się w niedzielę już o 14.30. Poniżej harmonogram wszystkich występów na 27. finale WOŚP w Warszawie.

14:30–14:50 – The Sixpounder
15:00–15:20 – HLA4TRANSPLANT
15:30–15:50 – Snowman
16:00–16:25 – Hope
16:35–17:00 – Carrantuohill
17:10–17:35 – Tabu
17:45–18:10 – Booze & Glory
18:20–18:45 – Witek Muzyk Ulicy
18:55–19:20 – Margaret
19:30–19:55 – Zalewski
20:05–20:30 – Lao Che
20:40–21:00 – BOKKA
21:10–21:30 – Dr Misio
21:40–22:00 – Nocny Kochanek

WOŚP 2019 - ŚWIATEŁKO DO NIEBA
Pomiędzy koncertami, równo o 20.00, odbędzie się kulminacyjny moment finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli światełko do nieba. W tym roku nie będzie to jednak tradycyjny pokaz fajerwerków. Jak poinformował Jurek Owsiak na facebooku, na 27. finale WOŚP strzelania nie będzie. Na razie nie wiadomo, jaką formę będzie miało widowisko.

WOŚP 2019 - ZBIÓRKA, WOLONTARIUSZE, SZTABY

Finał WOŚP to 1700 sztabów i blisko 120 tys. wolontariuszy w wielu miastach w Polsce i kilkudziesięciu miejscach na świecie. Podczas ostatniego finału Orkiestrze udało się pobić kolejny rekord i zebrać ponad ponad 951 mln złotych. Jak będzie tym razem?

Datki można wpłacać także przez internet, za pośrednictwem:

  • oficjalnej strony **
wpłacam.wosp.org.pl

**

  • Facebooka
  • karty płatniczej
  • SMS-a

26. FINAŁ WOŚP
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018

WOŚP 2019 - TRANSMISJA

Finał WOŚP będzie można oglądać na żywo w telewizji, a także w internecie. Relacja z głównego studia WOŚP na pl. Defilad w Warszawie będzie emitowana na kanałach TVN i TTV, a także w serwisie Youtube, gdzie poza transmisją ze studia będzie można obejrzeć również koncerty odbywające się na scenie przed PKiN.

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jaras-Łódź
Idź na wybory ! Bo mochery-oszołomy po mszy pójdą stadnie. Parlament Europejski -bogata emerytura.Polska to władza dla kumpli w spółkach państwowych.
35% to MOCHEROWY beton. Na szczęście gramialnie opuszczający ten ziemski padół. Za kilka lat kościoły będą puste.
Wyrosło pokolenie głupków nie znających wojny, podatnych na manipulacje populistów.

Hanna Stadnik ps. "Hanka" brała udział w Powstaniu Warszawskim. Weteranka była pytana na antenie TVN24, wspomniała ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskich, Rajmunda. też powstańca Warszawskiego. Hanna Stadnik przypomniała sytuację, gdy Lech Kaczyński wygrał wybory w Warszawie, środowisko powstańcze gratulowało Rajmundowi.
- Powiedział: "moim dzieciom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego, kto będzie od nich lepszy, bo są złośliwi" - powiedziała Hanna Stadnik. - Ojciec, jeśli to mówi, to wie, co mówi.

Kazmierz Kutz
Do tego dojść musiało. Po przemianie ustrojowej musiała dojść do głosu długo tłumiona polska głupota. Dochodziła do głosu powoli, w miarę dzielenia się ludzi na demokratów i nacjonalistów. Przybrała na sile po katastrofie pod Smoleńskiem, zwłaszcza że wolnorynkowy liberalizm nie nadał właściwego priorytetu dziedzinom duchowym, także naukom o walce polskiej demokracji. Zaś edukację oddał w ręce kleru.To był kardynalny błąd Tadeusza Mazowieckiego, który teraz wydaje swoje owoce. Szkoła, po indoktrynacji komunistycznej, weszła w indoktrynację katolicką. Laickość systemu edukacyjnego stała się fikcją. Polski zaśmierdły nacjonalizm zaboru rosyjskiego zmieszał się z prymitywnym katolicyzmem i powstała ideologiczna mieszanina potrawy teraz realizowanej pod nazwą „dobrej zmiany".

PO w 2015 roku wydało na cele społeczne ponad 39 mld, PIS około 23 mld na program 500 plus, wprowadzono roczny płatny urlop rodzicielski, odliczanie ulg na dzieci także od składek zusowskich, współfinansowanie opiekunek dzieci i pobytu w przedszkolach, wreszcie program „złotówka za złotówkę”, który zachęcał do podejmowania pracy, bo nie odbierał zasiłku po przekroczeniu progu dochodowego

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro przerzucił na W******** Kwaśniaka winę za pobicie, mówiąc, że „być może był zaatakowany właśnie dlatego, że Komisja Nadzoru Finansowego przez długi czas rozzuchwalała przestępców, pozwalając im w sposób bezkarny wyprowadzać miliardy złotych”, jest kuriozum intelektualnym, moralnym i prawnym.

Adam Michnik
Upiory totalitaryzmu powróciły, z całą pogardą dla pluralizmu, państwa prawa, równości, dialogu i gotowości do kompromisu.

Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar
Przeciwnicy wymierzania kary śmierci odnoszą kolejne sukcesy. Wbrew woli społeczeństw kara śmierci znika z kodeksów karnych kolejnych państw.
"Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią.” (Wj 21:14)
Bóg dał przykazanie: „Nie zabijaj” i ustanowił karę za zabicie drugiego człowieka. Powyższy cytat jest jasny - nie ma miejsc ani sytuacji ani stanowisk dających sprawcy ochronę. Zauważmy też, że jedynie w przypadku morderstwa Bóg zezwolił oderwać przestępcę od ołtarza, co czyni przytoczony cytat wyjątkowym (zobacz 1Krl 1:50, 1Krl 2:28).

Ewa Raczko na konferencji prasowej dotyczącej wysokości wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim stwierdziła, że pensje pracowników NBP nie pochodzą z budżetu państwa i nie są też środkami publicznymi, dlatego też bank nie poda wysokości zarobków zatrudnionych tam osób.
Dodaj ogłoszenie