Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" w Oświęcimiu

Bogusław Kwiecień
Uczestnicy biegu "Tropem Wilczym" w Oświęcimiu
Uczestnicy biegu "Tropem Wilczym" w Oświęcimiu Bogusław Kwiecień
Blisko 200 biegaczy wzięło udział w oświęcimskiej edycji tej ogólnopolskiej imprezy

Blisko 200 uczestników stanęło na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym". To była piąta edycja tej ogólnopolskiej imprezy, a po raz pierwszy wśród jej organizatorów znalazł się Oświęcim. Biegacz wystartowali z Rynku Głównego w samo południe. Pokonali dystans 1963 m, biegnąc ulicami: Jagiełły, Przeczną, Bulwary, Zamkową, Dąbrowskiego, Mayzla i z powrotem na Rynek Główny.
Zwyciężył Tomasz Wójcik z Rudz k. Zatora, któremu pokonanie tej trasy zajęło niespełna 7 minut. - Przyjechałem z braćmi i znajomymi. Chcieliśmy w ten sposób oddać hołd żołnierzom wyklętym - powiedział zwycięzca.
Drugie miejsce zajął Paweł Wójcik z Brzeszcz, a trzecie Roman Czaja z Oświęcimia.
Lokalny organizator, którym było Stowarzyszenie "Szansa" przygotował dla wszystkich uczestników medale, a ponadto nagrody dla zwycięzców, biegaczy najmłodszych i najstarszych, a także wyróżniających się strojem nawiązującym do idei biegu.
Część uczestników przystąpiła do tego biegu całymi rodzinami. W biegu na wózku inwalidzkim wzięła udział także Weronika Wątroba, której na trasie towarzyszyła Agnieszka Wątroba.

Materiał oryginalny: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" w Oświęcimiu - Gazeta Krakowska