Bieg Niepodległości 2017 w Czechowicach-Dziedzicach ZDJĘCIA

Łukasz Klimaniec
XXVI Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach
XXVI Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach Łukasz Klimaniec
Największy w województwie śląskim Bieg Niepodległości wystartował w sobotę w Czechowicach-Dziedzicach skupiając na starcie ok. 600 zawodników. Wygrał Rafał Formicki z Zawiercia.

Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach ma bogatą tradycję - został rozegrany już po raz 26. Po raz trzeci był rozegrany w nowej formule, czyli na dystansie 10 km. Zawody organizowane przez czechowicki MOSiR oraz Grupę Biegową Rozbiegamy To Miasto Czechowice-Dziedzice skupiły na starcie blisko 600 biegaczy.

- Większy bieg od naszego jest dopiero w Krakowie, w promieniu 100 km nie ma większego biegu - przyznał Bartłomiej „Bartes” Karas z Grupy RYTM Czechowice-Dziedzice. - Bardzo się staramy, by ten bieg był dobrze zorganizowany. Organizujemy go jako grupa biegowa , sami jeździmy po zawodach, widźmy, jak one są prowadzone. Widzimy, jakie są błędy, a jakie fajne rzeczy. Błędów chcemy się wystrzegać, a dobre rzeczy powielać. A prócz tego dokładany coś od siebie. Biegów w kraju jest bardzo wiele, a my chcemy, by nasz się wyróżniał. Dlatego w naszym biegu można wybrać sobie numer startowy , a także to, co ma być na nim napisane - imię, ksywkę czy nawet krótką sentencję - dodał.

XXVI Bieg Niepodległości 2017 w Czechowicach-Dziedzicach skupił na starcie zawodników ubranych w elementy biało czerwone. Niektórzy malowali na twarzach flagi, inni ubierali opaski, jeszcze inni decydowali się biec z flagą. Tuż przed startem został odegrany i odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego, po którym padł wystrzał sygnalizujący start.

10-kilometrową trasę najszybciej pokonał Rafał Formicki z Zawiercia (33:57,7). Drugie miejsce zajął Tomasz Janusz z Kaniowa (34:24,5), a trzecie Wojciech Szewczyk z Wiśniewa (35:16,4).

Bieg główny poprzedziły biegi dla dzieci i młodzieży, w których wzięło udział ok. 500 osób.

POLECAMY TWOJEJ UWADZE

Ford Mustang stanął w płomieniach na DTŚ. Kierowca spłonął. Nic nie dało się zrobić ZDJĘCIA + WIDEO

Czy dostałbyś się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

Sprawdź, czy masz prawo do rekompensaty za deputat POBIERZ WNIOSEK

Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II

Magazyn tyDZień Informacyjny program Dziennika Zachodniego

Materiał oryginalny: Bieg Niepodległości 2017 w Czechowicach-Dziedzicach ZDJĘCIA - Dziennik Zachodni