Bieg Kolorowej Skarpety w katowickich Panewnikach, a cel był...

  Bieg Kolorowej Skarpety w katowickich Panewnikach, a cel był szczytny ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bieg Kolorowej Skarpety z okazji światowego Dnia Zespołu Downa
  1/55
  przejdź do galerii

  Bieg Kolorowej Skarpety z okazji światowego Dnia Zespołu Downa ©Lucyna Nenow / Polska Press

  W Katowicach-Panewnikach pobiegli dziś, 17 marca, w kolorowych skarpetkach. Cel tej zabawy był słuszny. W Trakcie Biegu Kolorowej Skarpety zbierano bowiem pieniądze na fundację Arka Noego, która zajmuje się edukacją i rozwojem dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, głównie z zespołem Downa.
  W sobotę, 17 marca, w Katowicach – Panewnikach odbył się charytatywny Bieg Kolorowej Skarpety. Do przebiegnięcia była trasa o długości 3,21 kilometrów, która wiodła przez panewnickie lasy. Długość trasy nie jest przypadkowa. Liczba nawiązuje do przypadającego na 21 marca Światowego Dnia Zespołu Downa. W liczbie tej zawarta jest informacja charakterystyczna dla osób z Zespołem Downa - trisomia 21, czyli dodatkowy 3 chromosom na 21 parze.

  - Przez wielu ten dodatkowy chromosom jest nazywany chromosomem miłości, ponieważ osoby nim obdarzone podchodzą do wszystkich z ogromnym zaufaniem, oddaniem i radością. Lubią się przytulać i uśmiechać do każdego, kto okazuje im sympatię i poświęca czas oraz zainteresowanie – mówi Magdalena Skorupa-Grajner, prezes Fundacji Arka Noego.

  Uczestnicy biegu wystartowali o godzinie 11.00 Start i metę zawodów wyznaczono przy Niepublicznej Specjalnej Szkole Podstawowej Arka Noego (Katowice, ul. Gromadzka 59). W połowie dystansu zawodnicy przebiegli tuż obok Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, które wspiera tę charytatywną akcję.

  Organizatorzy biegu zachęcali, by ubrać dwie różniące się od siebie skarpety. Był to symbol solidarności z osobami z zespołem Downa.

  - Do udziału w biegu zapraszamy wszystkie wrażliwe osoby, którym edukacja i rozwój dzieci obdarzonych dodatkowym chromosomem nie jest obojętny. Pokażcie, że potraficie kochać tak jakbyście też mieli dodatkowy chromosom – zachęcał przed biegiem prezes Magdalena Skorupa-Grajner.

  Zobacz galerię

  Fundacja Arka Noego od czterech lat zajmuje się edukacją i rozwojem dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, głównie z zespołem Downa. W Katowicach - Panewnikach prowadzi dla nich Niepubliczną Specjalną Szkołę Podstawową oraz Centrum Rehabilitacji i Terapii. W planach jest także utworzenie Szkoły Branżowej dla absolwentów NSSP Arka Noego. Dochód z wpisowego na sobotnie zawody zostanie przeznaczony na właśnie na potrzeby szkoły.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  tyDZień - informacyjny program "Dziennika Zachodniego"


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo