Biedronki azjatyckie atakują. To prawdziwa inwazja! Jak...

  Biedronki azjatyckie atakują. To prawdziwa inwazja! Jak rozpoznać biedronki azjatyckie? Uwaga, gryzą!]

  mw-g

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Biedronki azjatyckie to w październiku prawdziwa inwazja. Jeśli wydaje Wam się, że pojawiło się więcej biedronek w mieszkaniach i dookoła Was - macie
  1/7
  przejdź do galerii

  Biedronki azjatyckie to w październiku prawdziwa inwazja. Jeśli wydaje Wam się, że pojawiło się więcej biedronek w mieszkaniach i dookoła Was - macie rację. Październik to miesiąc, kiedy biedronki azjatyckie stają się bardziej aktywne. ©pixabay.com

  Biedronki azjatyckie to w październiku prawdziwa inwazja. Jeśli wydaje Wam się, że pojawiło się więcej biedronek w mieszkaniach i dookoła Was - macie rację. Październik to miesiąc, kiedy biedronki azjatyckie stają się bardziej aktywne. Jak rozpoznać biedronki azjatyckie? Czym je zwalczać? Sprawdź!

  Biedronki azjatyckie październik 2018  Biedronki azjatyckie, lub też arlekiny (Harmonia axyridis) w Polsce pojawiły się po raz pierwszy w 2006 roku w Poznaniu. Od tamtego czasu stanowią prawdziwą plagę, szczególnie w październiku.

  Biedronki azjatyckie są nie tylko uciążliwe, ale także groźne!  Uwaga! Biedronki azjatyckie (arlekiny) gryzą!
  Klimat w kraju się zmieni. Zagrożenie dla Polski i świata.  Biedronki azjatyckie - inwazja  - W Rulewie (pow. grudziądzki) właśnie przeżywamy inwazję biedronek azjatyckich. Jest ich pełno wszędzie! - pisze do nas czytelnik. - Pchają się do mieszkań. Trzeba zamykać okna i drzwi - informuje i nie jest w tym odosobniony.

  Biedronki azjatyckie to prawdziwa plaga w całym regionie.

  Czy biedronki gryzą?  Biedronki azjatyckie to gatunek inwazyjny. Biedronki arlekinowe mogą być niebezpieczne dla ludzi, szczególnie dla alergików. Biedronki azjatyckie (arlekiny) gryzą! Odnotowano wiele przypadków ukąszeń ludzi przez biedronki azjatyckie. Owady te wydzielają płyny obronne, które mogą być szkodliwe dla oczu. Alergicy powinni być szczególnie ostrożnni - po kontakciee z biedronkami azjatyckimi mogą pojawić się reakcje alergiczne dotyczące skóry i dróg oddechowych.

  Objawy nadwrażliwości po kontakcie z biedronkami azjatyckimi obejmują:
  • alergiczne zapalenie spojówek,
  • astmę,
  • pokrzywkę,
  • obrzęk naczynioruchowy.


  Biedronki azjatyckie - jak rozpoznać niebezpieczne biedronki?  Biedronki azjatyckie (biedronki arlekinowe) Harmonia axyridis są średniej wielkości, o bardzo zmiennym ubarwieniu - od żółtego i pomarańczowego, przez czerwone aż do czarnego.

  Ciało biedronki azjatyckiej jest owalne, wypukłe, o długości 5–8 mm, zbliżone wielkością do biedronki siedmiokropki. Liczba kropek od 0 do 23.

  Jest spotykana w różnych środowiskach, głównie na krzewach i drzewach liściastych, także na terenach zurbanizowanych. Skąd inwazja biedronek azjatyckich w październiku? Otóż właśnie jesienią biedronki azjatyckie są bardziej aktywne, ponieważ podejmują długodystansowe loty w poszukiwaniu miejsc do przezimowania. Biedronki azjatyckie można zaobserwować głównie w zagłębieniach domów i mieszkań, we framugach okiennych czy futrynach.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo