Biały Dom ujawnił datę wizyty polskiego prezydenta w Waszyngtonie

Leszek RudzińskiZaktualizowano 
06.07.2017 warszawa<br>przemowienie prezydenta donalda trumpa na placu krasinskich w warszawie pod pomnikiem powstania warszawskiego oficjalna wizyta w polsce<br><br>donald trump speech to polish people official visit in poland warsaw <br>fot. bartek syta / polska press
06.07.2017 warszawaprzemowienie prezydenta donalda trumpa na placu krasinskich w warszawie pod pomnikiem powstania warszawskiego oficjalna wizyta w polscedonald trump speech to polish people official visit in poland warsaw fot. bartek syta / polska press Bartek Syta
Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem odbędzie się 12 czerwca w Waszyngtonie- poinformował w środę Biały Dom.

Biały Dom poinformował oficjalnie o szczegółach wizyty polskiego prezydenta w USA. Andrzeja Dudę i pierwszą damę przywita w Waszyngtonie para prezydencka - Donald i Melania Trump.

„_Prezydent Trump i prezydent Duda omówią rosnące partnerstwo strategiczne między Polską i Stanami Zjednoczonymi oraz szereg wspólnych spraw, takich jak obrona, bezpieczeństwo, energetyka i sprawy relacje handlowe_” – głosi komunikat.

Strona amerykańska potwierdziła także, że wizyta głowy państwa polskiego ma szczególne znaczenie w 20. rocznicę przystąpienia naszego kraju do NATO i 30-lecia upadku komunizmu w Polsce.

„_Wizyta potwierdzi długotrwałe historyczne i kulturalne więzi między Stanami Zjednoczonymi i Polską, szczególnie w świetle 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, która będzie obchodzona w późniejszym terminie w tym roku_” – czytamy w oświadczeniu.

Znany jest też z grubsza temat rozmów obu prezydentów. Mają oni omówić „rosnące partnerstwo strategiczne między Polską i Stanami Zjednoczonymi oraz szereg wspólnych spraw, takich jak obrona, bezpieczeństwo, energetyka i sprawy relacje handlowe”.

Przypomnijmy, że w lipcu 2017 r. amerykański prezydent wraz z małżonką przebywał w Warszawie. Wówczas najważniejszym tematem wizyty Donalda Trumpa było bezpieczeństwo pod kątem militarnym i energetycznym. Chodziło m.in o obecność wojsk amerykańskich w naszym kraju.

POLECAMY:


polecane: Flesz - Ukraińcy chcą więcej zarabiać

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 16

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-05-15T19:45:37 02:00, PajacZbelvederu:

Spotkanie Trumpa z kim? Powtórzcie, no. No nie zrozumiałem. Cheba z du..pą.

2019-05-15T21:06:51 02:00, RYŻY BULL:

JESTEŚ POżytecznym IDIOTĄ i ŁAJDAKIEM

A ty jesteś idiotą. Gibasz się też z rydzykiem jak jego podnóżki z pisu?

G
Gość

Długopis weźmie ze sobą krzesło?

G
Gość

"Nieżydowscy i żydowscy właściciele nieruchomości czekali wiele lat, aż Polska zapewni im sprawiedliwość. Problem ten nie dotyczy niemieckich konfiskat nazistowskich podczas okupacji Polski. Chodzi o majątek, który następnie został upaństwowiony przez polskich komunistów, co nadal przynosi korzyści polskiej gospodarce" - czytamy w oświadczeniu Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego opublikowanym na Facebooku.

"Kwestia restytucji mienia jest szczególnie ważna dla ocalałych z Holokaustu i ich rodzin, których własność została najpierw przejęta przez niemieckich nazistów, a następnie przez komunistyczną Polskę. Mamy nadzieję na wznowienie dialogu z Polską, aby móc rozwiązać tę historyczną niesprawiedliwość. Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego docenia wieloletnią troskę Izraela i Stanów Zjednoczonych, a także innych krajów, w tej kwestii" - zwraca uwagę w oświadczeniu szef organizacji Gideon Taylor.

W maju 2018 roku prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę 447 dotyczącą zwrotu mienia ofiarom Holokaustu (lub ich spadkobiercom),.

Temat ustawy 447 wrócił w połowie kwietnia, po ujawnieniu przez red. Stanislawa Michalkiewicza notatki MSZ, z której wynikac ma, że amerykańskie władze naciskają na Polskę, by ta przyspieszyła restytucję żydowskiego mienia. Konfederacja zorganizowała w tej sprawie konferencję prasową, a poseł Robert Winnicki złożył w tej sprawie interpelacje do MSZ.

G
Gość

Czyżby chodziło ustawę 447?

G
Gość

Kolejne spotkanie na szczycie przy wejściu do kibla

G
GABI

POWINIEN PRZYLECIEĆ Z MUSTANGIEM MIAŁBY PO KIM NA NIEGO WSIĄŚĆ...

o
o

No dosłownie pana boga za nogi złapali.

M
MAGoz44FIRE

Senioralnia12-24V2019IlonaRafalska-KingaDuda- IvankaKUshi45MichaelJosephGhostsSchudrichWashinghtonUwE RA22

R
RYŻY BULL
2019-05-15T19:30:26 02:00, Gość:

koniecznie Prezydent Duda musi zabrać składane krzesełko. żeby znowu nie było kompromitacji

2019-05-15T21:04:13 02:00, odPOwiadam:

Komorowski nie chodzil z wlasnym krzeslem a i tak zawsze znalazl do POskakania.

a swoja droga jeden taki za przyjście z krzeslem na wiec Komorowskiego trafil do wiezienia

TOBIE i TYM POdobnym , TO ŁAJDACTWO z KOALICJI EUROPEJSKIEJ GDYBY WYSTAWILI na LISTACH OSŁA TO TEŻ ZAGŁOSUJECIE. WY JESTEŚCIE BEZ MÓZGU. A WWA POMAGA w TYM ta SZWABSKO-LEWACKA PRASA. Min. KURIER.

R
RYŻY BULL
2019-05-15T19:45:37 02:00, PajacZbelvederu:

Spotkanie Trumpa z kim? Powtórzcie, no. No nie zrozumiałem. Cheba z du..pą.

JESTEŚ POżytecznym IDIOTĄ i ŁAJDAKIEM

o
odPOwiadam
2019-05-15T19:30:26 02:00, Gość:

koniecznie Prezydent Duda musi zabrać składane krzesełko. żeby znowu nie było kompromitacjiKomorowski nie chodzil z wlasnym krzeslem a i tak zawsze znalazl do POskakania.

a swoja droga jeden taki za przyjście z krzeslem na wiec Komorowskiego trafil do wiezienia

o
obserwator sceny

Jeszce w narodzie żywa jest pamięć kompromitujących wyjazdów zagranicznych prezydenta Bula .

o
odPowiadam
2019-05-15T19:45:37 02:00, PajacZbelvederu:

Spotkanie Trumpa z kim? Powtórzcie, no. No nie zrozumiałem. Cheba z du..pą.

jak na wyborcę Koalicji Europejskiej jesteś wyjatkowo inteligentny. Prawie jak jej czlonkowie.

Pewnie POmagałeś Marianowi Cimoszewiczowi w walce o demokracje , taka o która teraz walczy jego syn

m
moher

Szczęście , że to będzie spotkanie z prezydentem Dudą a nie z Bulem -Komoruskim !

P
PajacZbelvederu

Spotkanie Trumpa z kim? Powtórzcie, no. No nie zrozumiałem. Cheba z du..pą.

Dodaj ogłoszenie