Bezpieczne przygotowania świąteczne – gdzie robić zakupy w tym roku?

Materiał promocyjny Grupy Eurocash
Co roku zakupy świąteczne to radosna, ekscytująca, a przy tym spora wyprawa. Chcemy kupić wszystkie produkty z naszej świątecznej listy, ulubionych marek, świeże, a w tym roku – wszystko to w bezpieczny dla nas sposób, bez tłoczenia się w kolejkach. Dlatego, zakupy na święta najlepiej robić w sklepach lokalnych. Wyjaśniamy dlaczego.

Lokalny sklep to mniejszy tłok

Liczba osób, które mogą jednocześnie przebywać w sklepie, zależy od jego powierzchni. Dlatego idąc po świąteczne zakupy do spokojnego, osiedlowego sklepu masz gwarancję, że dystans 1,5 metra zachowasz w nim bez problemu. W lokalnym sklepie dostaniesz wszystko, czego potrzebujesz na wigilię, od śledzia, po mak, znacznie szybciej i bezpieczniej. Sklepy osiedlowe i te należące do mniejszych sieci franczyzowych mają bogaty asortyment. Jesteśmy pewni, że znajdziesz tam zarówno makaron ulubionej marki, jak i świeże pieczywo z regionalnej piekarni.

Lokalny sklep to częsta dezynfekcja

Wszystkie lokale handlowe mają obowiązek dezynfekcji powierzchni i towarów, ale w małym i średnim sklepie łatwiej tego przypilnować. Mniejsza powierzchnia, mniej osób dotykających produkty na półkach – dezynfekcja w takich miejscach przebiega szybko i wykonywana jest często. W sklepach możesz robić zakupy na co dzień i od święta bez obaw, zgodnie z dewizą firmy: „Tak blisko, tak bezpiecznie”.

Lokalny sklep to bliskość i wygoda

Do lokalnego sklepu masz zazwyczaj bliżej niż do wielkiej galerii czy hipermarketu, więc zakupy świąteczne załatwisz w nim szybciej. Jeśli czujesz się bezpieczniej, gdy wokół jest mniej osób, spytaj sprzedawcę, w jakich godzinach najlepiej przyjść. Sprzedawcy to zresztą jeden z głównych atutów lokalnych sklepów. Znają swoich stałych klientów, zawsze doradzą, poinformują o kolejnej dostawie, odłożą kawałek ryby na święta i zamówią na jutro kapustę na bigos, której akurat zabrakło.

Lokalny sklep to same plusy

Zamiast wsiadać w samochód, masz doskonały pretekst do spaceru. Odległość do lokalnych sklepów jest zazwyczaj niewielka. Poza tym produkty oferowane przez osiedlowe sklepy są zawsze świeże (częste dostawy) i smaczne (od pewnych dostawców). Asortyment natomiast jest bardzo szeroki i różnorodny. Sklepy Gama, oprócz dobrze znanej oferty, sprzedają też produkty lokalne i konkurencyjne cenowo artykuły pod markami własnymi.

Z produktów nabytych w Twoim lokalnym sklepie przygotujesz pyszne dania na świąteczny stół. Ale to nie wszystko! Pamiętaj, że kupując w lokalnych sklepach i sklepach franczyzowych, wspierasz ich właścicieli i sprzedawców. To Twoi bliscy, znajomi i sąsiedzi. Wesołych, zdrowych i spokojnych świąt dla nas wszystkich!

Sieć Gama jest zrzeszona w ramach Grupy Eurocash.

Dodaj ogłoszenie