Beata Szydło: IV RP? Można do tego wracać, ale to nie ma...

  Beata Szydło: IV RP? Można do tego wracać, ale to nie ma sensu [WYWIAD]

  Ewelina Nowakowska, Agaton Koziński

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Kampania Andrzeja Dudy dowiodła, że wyciągnęliśmy wnioski. Także z okresu naszych rządów - mówi Beata Szydło, wiceprezes PiS, kandydatka tej partii na premiera.
  Beata Szydło: Chcemy inwestować, ale będziemy też dbać o stabilność. To nie jest tak, że przychodzi do władzy ekipa, która nie wie, jak to zrobić

  Beata Szydło: Chcemy inwestować, ale będziemy też dbać o stabilność. To nie jest tak, że przychodzi do władzy ekipa, która nie wie, jak to zrobić ©Fot. Piotr Smoliński

  Beata Szydło vs Ewa Kopacz

  Źródło: AIP/x-news


  ***

  Kiedy będzie debata Beata Szydło - Ewa Kopacz?
  Decyzja przede wszystkim należy do pani premier Kopacz, która musi zdecydować, czy chce debatować ze mną, czy z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

  Ewa Kopacz wspomniała i o prezesie, i o Pani.
  Premier zgłaszała różne zapotrzebowania. Zaczęła mówić o debacie, potem przestała. Ja mogę debatować z panią premier zawsze i o każdej porze.

  Rafał Grupiński zarzucił Pani, że debaty unika.
  Jak się kogoś zaprasza do debaty, to razem z informacją gdzie i kiedy. Jeżeli pani premier mówi, że chce rozmawiać z Beatą Szydło albo z Jarosławem Kaczyńskim, albo z obojgiem, to jest tak jak z zakupami w biedronce. Oczywiście, możemy zacząć toczyć debatę o debacie, ale nie ma sensu. Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, że pani premier Kopacz tę propozycję złożyła nie dlatego, że naprawdę chce rozmawiać, ale dlatego, że tak jej podpowiedziano. Ten piarowski trick miał oszołomić wyborców. Ale na nikim nie zrobiło to wrażenia.

  Wszyscy pamiętamy debatę Bronisława Komorowskiego z Andrzejem Dudą. To były wydarzenia mające wpływ na wynik wyborów.
  Debaty telewizyjne jeden na jeden to kwintesencja demokracji. Ale przypominam, że oficjalnie jeszcze nie mamy kampanii parlamentarnej.

  Mamy - jak to się eufemistycznie nazywa - kampanię informacyjną.
  Nie wyobrażam sobie, by w trakcie kampanii wyborczej nie doszło do debaty.

  Jarosław Kaczyński zrobił unik cztery lata temu.
  Jeżeli Ewa Kopacz się nie wycofa, debata się odbędzie. Dla mnie teraz najważniejsze jest to, żeby rozmawiać z Polakami. I to robię. Kontynuujemy to, co robiliśmy z Andrzejem Dudą w kampanii.
  PO-PiS funkcjonuje jako mit, opowieść o czymś, co miało być politycznym edenem. Ale Platforma to stracone osiem lat. Dobrze, że pojawiają się nowe postacie, jak Paweł Kukiz
  Czym się różni kampania Andrzeja Dudy od kampanii Beaty Szydło?
  Nie ma powodów, aby zmieniać metody i działania, które się sprawdziły. Sztab w dużej części pozostał ten sam. Oczywiście wyciągamy wnioski i staramy się poprawiać rzeczy, które były słabsze.

  Co zdiagnozowaliście jako największą słabość?
  Nie da się prosto porównywać obojga wyborów. Kampania prezydencka to jest kampania robiona pod kątem jednej osoby. Kampania parlamentarna to tysiące kandydatów.

  Obok Pani wisi kartka z wynikami sondażu ze stycznia 2015 r. Dziś, gdy się na nią patrzy, wygląda komicznie. Komorowski miał 52 proc. poparcia, a Duda - 15 proc.
  Gdy na poważnie zaczynaliśmy naszą kampanię, Marcin Mastalerek powiesił w naszym gabinecie tę kartkę w wynikami pierwszego sondażu.

  Taki kopniak motywacyjny?
  Coś takiego.

  Ale też ten sondaż pokazuje największą różnicę między jednymi i drugimi wyborami. Wtedy Wy musieliście gonić lidera. Teraz PiS jest faworytem, pewniakiem do zwycięstwa - PO nie.
  Dlatego jesteśmy pełni pokory wobec naszych ostatnich wyników. Musimy zrobić swoje i iść dalej według strategii, która została przygotowana, i konsekwentnie realizować wszystkie założenia tam zaprezentowane. To staramy się robić. Samozadowolenie to największy błąd, który możemy popełnić.
  1 3 4 5 6 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (26)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ależ

  worek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  ona szyje grubymi nićmi.

  Zdjęcie autora komentarza
  program IV RP, sformułowany w 1997 roku, był świetny,...

  Piotr Quaz

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  ...fenomenalny. Autorem był Rafał Matyja, a jako drugi podobną koncepcję wyraził Paweł Śpiewak w 2004. Ale przyszła partia Poputczyków i Sprzedawczyków i ośmieszyła tę koncepcję, zamieniła w farsę....rozwiń całość

  ...fenomenalny. Autorem był Rafał Matyja, a jako drugi podobną koncepcję wyraził Paweł Śpiewak w 2004. Ale przyszła partia Poputczyków i Sprzedawczyków i ośmieszyła tę koncepcję, zamieniła w farsę. Jestem przekonany, że rozmyślnie i na polecenie, podobnie jak rozmyślnie i na polecenie Jarosław i Lech Kaczyński zmianami do Ustawy o IPN w 2006 i 2007 roku zabili na wieki lustrację, ochronili ubeckich agentów i zamknęli archiwa IPN przed Narodem. Można do tego dodać poddanie przez Kaczyńskich polskiej racji stanu i stanowiska negocjacyjnego w Lizbonie, co właśnie dzisiaj, gdy w XII 2014 przestał obowiązywać system nicejski, a sytuacja robi się gorąca, osłabia katastrofalnie polską siłę głosu w UE. PiS postępuje dokładnie jak Targowica: ma gęby pełne "patriotycznych" frazesów, a wykonuje polecenia i prowadzi politykę zgodną z rosyjską racją stanu. Mówię to wprost i jestem w stanie tego dowieść, bo zagadkowych akcji Poputczyków i Sprzedawczyków jest więcej.

  A dzisiaj kandydatka Szydło, zwana Gosposią Prezesa po sławnym wprowadzeniu go w niebezpieczny świat sklepu spożywczego, opowiada brednie, że IV RP nie ma sensu. Miała, tylko to wy, gosposiu, ośmieszyliście to, skompromitowali i zepsuli. Ten program czeka na realizację. Wbijcie sobie to do głowy.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przewaga B Szydło - jest KOMPETENTNA

  ziom (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

  Wzrost konsumpcji krajowej, uszczelnienie ściągalności podatków, - Kopacz nigdy w życiu nawet raz nie wymówiła tych pojęć z programu Szydło. Konsumpcja to dla niej jedzenie kotleta w pociągu, albo...rozwiń całość

  Wzrost konsumpcji krajowej, uszczelnienie ściągalności podatków, - Kopacz nigdy w życiu nawet raz nie wymówiła tych pojęć z programu Szydło. Konsumpcja to dla niej jedzenie kotleta w pociągu, albo loda na plaży. Jedyne na co stać Kopacz, to obwoźny cyrk i ustawki medialne, w których leje pustymi frazesami bezczelnie wykazując pogardę dla potrzeb i spraw Polaków.
  A program PO? Jest! Piszą go lobbyści oraz grupy homo-lesbo. Przecież ważne jest, aby na zmianach w prawie można się było dorobić. Dzięki Platformie Antyobywatelskiej Polska zamieniła się w antypaństwo, które prześladuje swoich obywateli, odbiera rodzinom godną pracę, możliwość rozwoju, a nawet dzieci za biedę, którą samo wywołało. Opieka zdrowotna to 3ci świat. Wysiedlają się całe miasta. Polacy zostali sprowadzeni do roli białych murzynów we własnym kraju. W dzikim, skolonizowanym bantustanie rządzi pogarda i chamstwo.
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ziomuś!

  ty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  naprawdę wierzysz w to co PiSzesz?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  usmiech wᶒża

  J (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

  Jak zawsze zlośliwy, PIS-owski usmiech na twarzy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  śmieć polityczna PEŁo i PSL oraz rozliczenie co do złotówki!

  św.NH (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 20

  Stałem wśród tłumu na ulicy, twarze wznieśliśmy ku górze.
  Pierwszy Sekretarz Donek i dostojnicy lecieli na chorągwi chmury w purpurze.
  Szczytu sięgało ich uniesienie, choć potu dławiła woń,
  Gdy...rozwiń całość

  Stałem wśród tłumu na ulicy, twarze wznieśliśmy ku górze.
  Pierwszy Sekretarz Donek i dostojnicy lecieli na chorągwi chmury w purpurze.
  Szczytu sięgało ich uniesienie, choć potu dławiła woń,
  Gdy pierwszy Donek w pozdrowieniu do góry wzniósł swą złodziejską dłoń!
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wywiad na kolanach!

  student (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 9

  Ta rozmowa zrobiona jest na kolanach w sztabie wyborczym.Politruk PiS zadał sobie pytania i sam na nie odpowiedział.Dla mnie ta pani ze swoimi opowieściami w towarzystwie prezydenta elekta,który...rozwiń całość

  Ta rozmowa zrobiona jest na kolanach w sztabie wyborczym.Politruk PiS zadał sobie pytania i sam na nie odpowiedział.Dla mnie ta pani ze swoimi opowieściami w towarzystwie prezydenta elekta,który porównuje morderstwo polskich oficerów w Katyniu z katastrofą lotnicza w Smoleńsku jest zagrożeniem dla stabilności Polski.Widzę przepaści czerń ale ufam Bogu,że moi rodacy nie ulegną wyznawcom PiS którzy zapowiadają psychiczny i fizyczny terorr nad inaczej myślącymi niż oni. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mściwy

  jarek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 13

  Ta pisowska osz ustka nadaje się do rządzenia powiatem.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szanowny panie jaroslawie kaczyński APEL DO PANA !!!!

  polacy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

  Aby jak najczęściej występowal Pan telewizji radiu na spotkaniach nowogrodzkiej w terenie tak ciekawie Pan mówi i polacy chcą Pana sluchać codziennie rano w południe i na wieczor.Pana przemyślenia...rozwiń całość

  Aby jak najczęściej występowal Pan telewizji radiu na spotkaniach nowogrodzkiej w terenie tak ciekawie Pan mówi i polacy chcą Pana sluchać codziennie rano w południe i na wieczor.Pana przemyślenia rozważania polityczne są tak ciekawe że czekamy na kolejne spotkania.Polacy sie stęsknili za Panem tak sie Pan ukrył podczas kampani prezydenckiej .
  Mamy nadzieję że Pan nie zawiedzie i coś powie o sąsiadach może śląsku poprostu czekamy.
  Tak do wyborow do pażdziernika gwarant wygra Pan w 100% jesteśmy pewni.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jestem za IV RP, ale tym razem bez żadnej litości dla zdrajców Polski, złodziei, przestępców z PO-PS

  W miejsce (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

  pedalskiej "tęczy" PO, postawić gilotynę i poucinać te złodziejskie łby i łapki kryminalistom z PO-PSL.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  @W miejsce

  ojej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  przyjdzie i na to pora - należy budować już szubienice (bo drzew nie starczy), za rozkradziony Kraj

  1) Afera taśmowa
  2) Afera hazardowa
  3) Afera wyciągowa
  4) Afera stadionowa
  5) Afera...rozwiń całość

  przyjdzie i na to pora - należy budować już szubienice (bo drzew nie starczy), za rozkradziony Kraj

  1) Afera taśmowa
  2) Afera hazardowa
  3) Afera wyciągowa
  4) Afera stadionowa
  5) Afera autostradowa
  6) Afera stoczniowa
  7) Afera AmberGold
  8) Afera Elewarru
  9) Afera z informatyzacją MSW
  10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
  11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
  12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
  13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
  14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
  15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
  16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
  17) Podniesienie VAT-u na wszystko
  18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
  19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
  20) Podniesienie akcyzy na paliwo
  21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
  22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
  23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
  24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
  25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
  26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
  27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
  28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
  29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
  30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
  31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
  32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
  33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
  34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
  35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
  36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
  37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
  38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
  39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zapmniałeś o I

  Obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  nie ma jeszcze PS

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A czy wódz się rozliczył z pożyczki 300 000tys?A ta kasiora na ochronę 100 000tys mc?

  widzi się żbło ale nie wswoim oku (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 12

  A dlaczego nic o SKOKACH kasa poleciala do luxemburga a pństwo musialo zaplacic z budrzetu (gdyby nie KNF powołany )to osoby mające swoje lokaty by stracili swoje pieniądze.
  Dlaczego SKOKI mają...rozwiń całość

  A dlaczego nic o SKOKACH kasa poleciala do luxemburga a pństwo musialo zaplacic z budrzetu (gdyby nie KNF powołany )to osoby mające swoje lokaty by stracili swoje pieniądze.
  Dlaczego SKOKI mają nie podlegać opodatkowaniu jak powiedziala kandydatka a co to znów kolejne świete krowy?
  A może tak wymienimy co finasują SKOKI ?A gdzie senator preses SKOKÓW taka cisza?
  Ponoć jakieś nagrania mają się ukazaćzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A gdzie dorsz za 4,60.

  Dlaczego jeszcze (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

  nie rozliczono prezesa z panierowanego smażonego DORSZA !!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  @Dlaczego jeszcze

  ojej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  ja natomiast z wielką przyjemnością nadziałbym ciebie na rożen (i tych wszystkich glupoli z PO/PSL), i jako dorsza bym uwędził - hahahahaaaaa

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo