Beata Szydło: 6 września wezmę udział w referendum. Trzeba...

  Beata Szydło: 6 września wezmę udział w referendum. Trzeba je popierać [VIDEO]

  Marcin Dobski AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Beata Szydło

  Beata Szydło ©Grzegorz Jakubowski

  Wiceprezes PiS-u Beata Szydło zainaugurowała w poniedziałek akcję "Damy radę" na Żoliborzu w Warszawie. - Trzeba skończyć z jęczeniem i mówieniem, że się nie da. Potrzeba nam wspólnoty - powiedziała Szydło.
  Beata Szydło

  Beata Szydło ©Grzegorz Jakubowski

  Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera zwróciła uwagę na fakt, że Polacy często sami muszą radzić sobie ze swoimi problemami, bo nie mogą liczyć na pomoc urzędników. PiS chciałby to zmienić i wspierać obywateli. - Trzeba skończyć z jęczeniem i mówieniem, że się nie da - mówiła wiceprezes partii opozycyjnej. - W Polsce potrzeba nam wspólnoty i wiary w to, że razem damy radę - dodała.
  Szydło odniosła się do pytań referendalnych, które we wniosku złożonym do Senatu zawarł prezydent Andrzej Duda, a które według premier Ewy Kopacz są pytaniami PiS-u. - Pan prezydent Duda zgłosił swoje pytania. Pytanie o wiek emerytalny to efekt jego porozumienia z przewodniczącym "Solidarności" Piotrem Dudą, jeszcze z czasów kampanii prezydenckiej - mówiła Szydło.
  - Jeżeli premier faktycznie przedłoży projekt ustawy o Lasach Państwowych to znaczy, że nasze obawy były słuszne - komentowała Szydło.

  Pytana o decyzję Senatu w kwestii przyjęcia lub odrzucenia wniosku zarządzającego referendum, Szydło mówiła, że wierzy iż senatorowie przychylą się do oczekiwań obywateli.

  Kandydatka na urząd premiera zapewniła, że weźmie udział w referendum, które odbędzie się 6 września, bo "referendum trzeba popierać".

  Zobacz także: Beata Szydło w Lublinie o referendum i suszy

  kurierlubelski.pl

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo