MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krążek miał oczy

Redakcja
Drugi mecz i druga porażka hokeistów New York Islanders w lidze NHL, tym razem w Bostonie 0-3. "Wyspiarze" mieli nawet przewagę (28-17 w strzałach, w tym 2 strzały Mariusza Czerkawskiego), ale doskonale w bramce "Misiów" spisywał się Byron Dafoe.

Druga porażka "Wyspiarzy" w NHL

Bohaterem dnia był obrońca Al MacInnis (St. Louis), który w ciągu 17 minut I tercji zanotował tzw. hat-trick. Wszystkie gole zdobył strzałami z daleka, z czego jest zresztą znany. - To był jeden z tych wieczorów, kiedy krążek wydawał się mieć oczy... - powiedział MacInnis.
     Czeski bramkarz "Szabel" z Buffalo - Dominik Hasek obronił wszystkie 32 strzały, notując 33. "shut-out" w karierze.
     Poniedziałek w NHL: Boston Bruins - New York Islanders 3-0 (Christicz 15 PP, Heinze 16, Axelsson 54), Vancouver Canucks - Los Angeles Kings 4-2 (Zezel 35 i 51 PP, Scatchard 42, Mogilny 60 EN - Perreault 10 SH i 38 SH), New York Rangers - St Louis Blues 2-4 (Leetch 44, Karpowcew 52 - MacInnis 5 PP, 12 i 17, G. Courtnall 30), Colorado Avalanche - Buffalo Sabres 0-3 (Woolley 18 PP, Peca 24 PP, Żitnik 47).