Bayern pokonał Werder i zagra w finale Pucharu Niemiec [ZDJĘCIA]

Mateusz Wojciechowski
W meczu 1/2 finału Pucharu Niemiec Bayern Monachium pokonał Werder Brema 2:0 po golach Thomas Muellera. Bawarczycy awansowali tym samym do finału rozgrywek.

Piłkarze Bayernu Monachium w początkowych fragmentach pierwszej połowy mieli problemy z opanowaniem środka pola i ciężko było im stwarzać sytuacje podbramkowe. To goście już w 3. minucie mieli rzut wolny, a chwile później Claudio Pizarro urwał się obrońcom Bayernu, jednak nie miał komu zagrać i piłka wyszła poza boisko.

Pierwszą groźną akcję gospodarze stworzyli sobie w 10. minucie. Podopieczni Pepa Guardioli pograli kilkoma podaniami w polu karnym Werderu. Ostatecznie strzał Juana Bernata został zablokowany przez obrońców.

Z kolei Robert Lewandowski był bliski zdobycia swojego czwartego gola w tej edycji pucharu Niemiec w 16. minucie po dośrodkowaniu Kingsley Comana. Polak nie zdążył dojść do centry i piłka wyszła poza boisko. Trzeba zaznaczyć, że francuski pomocnik Bayernu Monachium był bardzo aktywny, a jego dynamiczne akcje piłkarze Werderu często przerywali faulem.

Gospodarze mieli dwie dogodne sytuacje w 27. minucie. Mario Gotze, otrzymał podanie w środku pola karnego i oddał groźny strzał na bramkę, ale jeden z obrońców zablokował piłkę. Chwile potem Kingsley Coman idealnie znalazł się w polu karnym, jednak strzelił za mocno i piłka wylądowała ponad poprzeczką.

Piłkarze Bayernu coraz bardziej dążyli do zdobycia kolejnego gola i efekt przyszedł w 30. minucie. Po rzucie Thomas Mueller strzelił głową na bramkę przeciwnika. Felix Wiedwald był bez szans i gospodarze prowadzili 1:0. Mueller miał kilka minut później okazję na podwyższenie wyniku. Oddał świetny strzał zza pola karnego, jednak piłka przeleciała obok lewego słupka.

Zawodnicy Werder od dłuższego czasu nie stwarzali sobie okazji strzeleckich. Jednak takowa nadarzyła się w 40. minucie. Manuel Neuer wyszedł daleko przed własne pole karne, jednak niedokładnie podał i piłka trafiła do Sambou Yatabare. Ten próbował przelobować bramkarza Bayernu, jednak nie udało mu się tego zrobić. Piłka wylądowała w rękach Neuera. Była to ostatnia groźna akcja w pierwszej połowie.

Druga część gry rozpoczęła się pod dyktando gospodarzy. Już w 51. minucie Robert Lewandowski uruchomił prawym skrzydłem Kingsley Comana. Ten wycofał futbolówkę do Philippa Lahma, jednak jego dośrodkowanie było zbyt mocne.

Piłkarze Werderu rzadko stwarzali sobie okazję, a jeśli już to po akcjach indywidualnych, jaką miał na przydkład Zlatko Junuzović, którego strzał przeleciał wysoko nad poprzeczką Manuela Neuera.

W 63. minucie piłka wpadła do bramki Bayernu, jednak sędzia tego spotkania nie uznał gola, ponieważ David Alaba według sędziego, został sfaulowany. Po tej sytuacji goście uwierzyli, że mogą doprowadzić do remisu i zaczęli przejmować inicjatywę. W 66. minucie Fin Bartels znalazł się w polu karnym, jednak jego strzał zablokowali obrońcy Bayernu.

Chwilę potem na boisko wszedł Arturo Vidal, który w 71. minucie wywalczył rzut karny. Do piłki podszedł Thomas Mueller i po raz drugi w tym meczu pokonał Felixa Wiedwalda.

W końcówce meczu Bayern kontrolował wydarzenia na boisku i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0.