Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/RONALD WITTEK
Bayern Monachium w meczu Bundesligi z Mainz pokazał prawdziwą siłę. "Die Roten" wygrali aż 8:1. Autorem trzech bramek był Harry Kane, który cały czas goni Roberta Lewandowskiego i chce pobić jego rekord. Dzisiejszym meczem wysłał Polakowi sygnał pt. "Bój się, bo idę po twój rekord!".

Bayern Monachium pokazał prawdziwą moc!

Bayern od kilku spotkań gra zdecydowanie lepiej. Dziwnym trafem dobra forma pokrywa się z ogłoszeniem przez Thomasa Tuchela, że po sezonie odchodzi z klubu. Zawodnicy wyglądają na zdecydowanie bardziej zmotywowanych. Niedawno "Die Roten" pewnie wygrali z Lazio, a teraz rozgromili na swoim stadionie Mainz w ramach 25. kolejce Bundesligi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:1 dla gospodarzy!

Strzelanie rozpoczął Harry Kane, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki po podaniu Musiali. Prowadzenie podwyższył Goretzka, który dobrze odnalazł się po strzale angielskiego napastnika. Mainz złapało kontakt dzięki pięknemu golowi Amiriego. W 7. minucie doliczonego czasu gry Kane skompletował dublet. Po przerwie strzelanie kontynuował Muller i Musiala. W 66. minucie cudowną bramkę zdobył Serge Gnabry. Skrzydłowy pokonał bramkarza pięknym strzałem piętką. W 70. minucie Kane ponownie wbił piłkę z najbliższej odległości główką. Wynik meczu ustalił Leon Goretzka, który był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku.

Rekord Roberta Lewandowskiego jest zagrożony. Polak w sezonie 2020/21 w 29 meczach strzelił 41 bramek. Tym samym okazał się lepszy niż legendarny Gerd Müller. Harry Kane po 25 spotkaniach Bundesligi ma na swoim koncie już 30 goli! Wyczyn Lewandowskiego jest w zasięgu Anglika.

• Rekord Roberta Lewandowskiego (2020/21) - 41 bramek w 29 meczach
  • Harry Kane w obecnym sezonie - 30 bramek w 25 meczach (73 procent rekordu Lewandowskiego)

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...