Barlinek Industria Kielce przegrywa w finale Ligi Mistrzów z Magdeburgiem po dogrywce 29:30

Paweł Kotwica z Kolonii, Stanisław Wróbel, Damian Wysocki
W niedzielę, 18 czerwca piłkarze ręczni Barlinek Industrii Kielce w najważniejszym meczu sezonu grali w finale Ligi Mistrzów z Magdeburgiem! Mecz w podstawowym czasie zakończył się wynikiem 26:26. Niestety dogrywkę wygrał zespół SC Magdeburg. Mecz ostatecznie skończył się wynikiem 29:30. Niemiecki zespół wygrał Ligę Mistrzów. Ten mecz relacjonujemy na żywo.

Barlinek Industria Kielce -SC Magdeburg 29:30 (15:13, 26:26, 26:27)

Barlinek Industria Kielce: Wolff, Kornecki, Błażejewski – Nahi 5, Wiaderny, Sićko 1, Gębala, D. Dujszebajew 3, Karacić, Olejniczak, A. Dujszebajew 8, Moryto 5, Kounkoud 2, Karaliok 3, Tournat 2, Sanchez

Magdeburg: Jensen, Portner – Meister, Chrapkowski, Musche 4, Kristjansson 6, Pettersson 1, Hornke, Weber, Mertens, Saugstrup 3, O’Sullivan 1, Bezjak, Smits 7, Damgaard 6, Bergendahl 1

Barlinek Industria Kielce drugi raz z rzędu przegrał finał Ligi Mistrzów. Znów w dramatycznych okolicznościach. Po dogrywce uległ Magdeburgowi 29:30. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa długo grali kapitalnie i prowadzili. Liderami byli Alex Dujszebajew i Andreas Wolff.

Zobaczcie galerię zdjęć z meczu Barlinek Industria Kielce -SC Magdeburg

Niestety mecz odbył się w cieniu dramatu. W jego trakcie zasłabł nasz dziennikarz Paweł Kotwica. Niestety mimo natychmiastowej reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Barlinek Industria Kielce słabo weszła w mecz. Po pięciu minutach nasz zespół przegrywali 1:4. W siódmej minucie dał o sobie znać Andreas Wolff, który obronił karnego, a chwilę później gola kontaktowego na 3:4 rzucił Alex Dujszebajew. W 14 minucie był już remis. Potem kielczanie systematycznie budowali przewagę.

24 sekundy przed końcem pierwszej części o czas poprosił trener Magdeburga. Po nim gola kontaktowego zdobył Oscar Bergendahl. Sześć sekund przed syreną przerwę wziął Tałant Dujszebajew. Jego podopieczni rozegrali kapitalną akcję. Alex Dujszebajew związał rywali, po czym dograł do osamotnionego na prawym skrzydle Arkadiusza Moryty. Barlinek Industria prowadził 15:13. Kapitan mistrza Polski Alex Dujszebajew grał w pierwszej połowie wspaniale - rzucił aż 6 bramek.

Warto jeszcze odnotować, że w 18. minucie na boisku zameldował się wielka gwiazda Magdeburga Gisli Kristjansson, który miał nie grać z powodu kontuzji. Potem okazało się ,że jego obecność była kluczowa dla meczu.

W pierwszej połowie w kieleckiej bramce dalej świetnie spisywał się Andreas Wolff, który bronił z około 40-procentową skutecznością.

Na drugą część Barlinek Industria wyszedł świetnie skoncentrowany. Po pięciu minutach prowadził już czterema bramkami – 18:14. Akcje kielczan były często fantastyczne.

Pięć minut przed końcem był jednak remis 24:24. W następnej akcji piłkę zgubił Alex Dujszebajew. Gola na prowadzenie z kontry rzucił Christian O’Sullivan.

Magdeburg kończył w osłabieniu po czerwonej kartce Christiana O’Sullivana z gradacji kar. Gola na remis rzucił Michael Daamgard. 16 sekund przed końcem o czas poprosił Tałant Dujszebajew. Wicemistrz Niemiec zdołał wybronić akcję, doprowadzając do dogrywki. Rzut Alexa Dujszebajewa obronił Nikola Portner. Podstawowy czas gry zakończył się wynikiem 26:26.

Pierwsza część dogrywki naszej ekipie nie poszła zbyt dobrze, po pięciu minutach przegrywaliśmy 26:27.

Niemcy rozpoczęli drugą połowę dogrywki golem Michaela Damgarda. W następnej akcji piłkę stracił Igor Karacić. Potem przyśpieszyliśmy. Pół minuty przed syreną Michael Damgard rzucił obok bramki. 11 sekund przed końcem faulowany był Alex Dujszebajew. Po analizie VAR sędziowie nie podyktowali karnego. Mistrzowie Polski znów rozegrali kolejną akcję niemal do końca. Faulowny był Arciom Karaliok. Sędziowie znów nie podyktowali siódemki, a Barlinek Industria kończył rzutem bezpośrednim. Szymon Sićko został zablokowany. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:30.

Finał Ligi Mistrzów, Barlinek Industria Kielce -SC Magdeburg tak relacjonowaliśmy na żywo

Bramki dla Barlinka Industrii: Alex Dujszebajew 8, Dylan Nahi 5, Arkadiusz Moryto 5, Arciom Karalok 3, Daniel Dujszebajew 3, Nicola Tournat 2, Benoit Kounkoud 2, Szymon Sićko 1.

70'Koniec meczu. Barlinek Industria Kielce po niesamowitym meczu przegrywa z Magdeburgiem 29:30.

70'Magdeburg nie trafia. mamy piłkę na remis! Zostaje 11 sekund do końca.

68' Nicola Tournat trafia na 29:30. Coraz mniej czasu do końca. teraz musimy obronić!

67' Daniel Dujszebajew j jest 28:29. Do końca 3 minuty. Za chwilę gol dla Magdeburga i jest 28:30

66'Rusza druga części dogrywki - niestety gol dla Magdeburga, jest 27:29.

65'Koniec pierwszej części dogrywki - jest 27:28.

65'Remis 27:27 po golu Szymona Sićko.

61'Dogrywka zaczyna się golem Magdeburga. Kilka akcji nieudanych z obu stron.

Rozpoczyna się dogrywka
60' Koniec meczu! 26:26. Będzie dogrywka. W drugiej połowie bramkami podzielili się: Dylan Nahi 3, Alex Dujszebajew 2, Daniel Dujszebajew 2, Arkadiusz Moryto 1, Nicola Tournat 1, Benoit Kounkoud 1, Arciom Karalok 1.

60' Magdeburg wyrównuje na 26:26. Barlinek Industria Kielce będzie grał ostatnią akcję. Ma na nią 16 sekund.

59' Fantastyczna obrona Andreasa Wolfa i kontra. Trwaia Daniel Dujszebajew! Barlinek Industria Kielce prowadzi 26:25! Magdeburga osłabiony, jeden z zawodników z karą.

58' Arkadiusz Moryto! Jest remis 25:25.

56' Magdeburg wyrównuje , po chwili strata Kielc i kolejna bramka. Barlinek Industria przegrywa 24:25.

53' Nicola Tournat na 23:22 ale natychmiast wyrównuje na 23:23. Chwilę potem trafia Daniel Dujszebajew. Jest 24:23 dla Kielc. Na boisku trwa walka na całego.

Mecz został wznowiony.

48' Przerwa w meczu. Doszło do zasłabnięcia na trybunie prasowej, blisko ławki rezerwowych Barlinka Industrii Kielce. Nasz sztab medyczny błyskawicznie ruszył na pomoc.

47' Niemcy trafiają z rzutu karnego, wynik 22:20. Daniel Dujszebajew fauluje w ataku. Za chwilę robi się 22:21

46' Dylan Nahi - jego trzeci gol w drugiej połowie i piąty w meczu. Jest 22:19

45' Daniel Dujszebajew trafił w słupek, ale za chwilę Niemcy gubią piłkę.

43' Alex Dujszebajew! To jego ósmy gol. Jest 21:18. Ale za chwilę gol rywali. Na tablicy wyników 21:19. Mecz niesamowicie wyrównany.

42' Kolejna cudowna akcja Barlinek Industrii Kielce! Trafia Dylan Nahi. Jest też szybka odpowiedź Magdeburga - 20:18

39' Cudowna gra Barlinek Industrii Kielce! Najpierw trafia Arciom Karalok a potem cudownie broni Andreas Wolf, który gra z blisko 40 procentową skutecznością! Chwilę później jednak Niemcy trafiają - jest 19:17

38' Arkadiusz Moryto nie wykorzystuje karnego. Go Magdeburga. Potem dwie nie wykorzystane akcja przez obie drużyny. Jest 18:16.

37' Ależ Wolf bliski obrony karnego! Piłka wpadła do bramki po jego rękach, jest 18:15.

36' Fantastycznie Wolf i akcja Barlinka Industrii - trafia Benoit Kounkoud, jest 18:14

33' Chwila przerwy. Sędziowie ze Słowenii analizują zapis wideo po uderzeniu łokciem zawodnika Magdeburga przez Arcioma Karaloka. Zawodnik z Kielc ukarany karą 2 minut.

32' Siódmy gol Alexa Dujszebajew i jest 17:14. Za chwile fantastyczna obrona Andreasa Wolfa.

31'Rozpoczyna sie druga połowa i błyskawiczny gol dla Kielc! Dylan Nahi. Ale szyba odpowiedź Magdeburga - jest 16:14.

Barlinek Industria Kielce - SC Magdeburg do przerwy 15:13. Bramki zdobyli dla naszej drużyny: Alex Dujszebajew 6, Arkadiusz Moryto 4, Arciom Karalok 2, Dylan Nahi 2, Benoit Kounkoud 1.

30'Ależ akcja Barlinek Industrii Kielce! Finalizuje ją Arkadiusz Moryto. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 15:13.

30'Magdeburg na 14:13 i teraz nam zostało 6 sekund. Talant Dujszebajew wziął czas i szykujemy akcję.

30' Alex Dujszebajew! Szósty jego gol i prowadzimy 14:12. Magdeburg ma na akcję nieco ponad 20 sekund. Trener wziął czas.

29' Alex Dujszebajew - faul w ataku i za chwilę Magdeburg rzuca mimo że gramy w przewadze.

27' Arkadiusz Moryto z rzutu karnego na 13:11. To trzeci jego gol od początku meczu.

26' Arkadiusz Moryto i jest 12:10 dla nas. Ale znów Niemcy szybko na 12:11

25' Alex Dujszebajew i fantastyczna wkrętka! Piąty jego gol , ale natychmiastowa odpowiedź Niemców - jest 11:10 dla nas.

23' Alex Dujszebajew! Czwarty jego gol i prowadzimy 10:9

22' Magdeburg wyrównuje z karnego na 9:9. Mecz stał się niezwykle zacięty.

21' Po golu Arkadiusza Moryto Barlinek Industria Kielce prowadzi 9:8

20' Znów remis, teraz 8:8. Gola zdobył Alex Dujszebajew. Chwilę potem świetna obrona Andresa Wolfa.

16' Jest 7:7. Dla nas gola zdobył Benoit Kounkoud.

13' Arciom Karalok na 6:5 w 11 minucie. Mecz się wyrównał. w 13 minucie jest remis 6:6! Dylan Nahi!

8' Fantastyczna obrona karnego Andresa Wolfa i za chwilę gol - Alex Dujszebajew. W 8 minucie jest 4:3, ale za chwilę Niemcy trafiają ze skrzydła, 5:3 ale znów Alex! W 9 minucie jest 5:4.

7' Dylan Nahi wreszcie dla Barlinek Industrii Kielce, na 4:2. Niemiecka drużyna gra znakomicie w obronie.

6' 6 minuta meczu, po rzucie karnym jest już 4:1 dla Gladiatorów z Magdeburga.

5' Niestety dwie błyskawiczne kontry i Magdeburg prowadzi 3:1. Jest 5 minuta meczu

3' Po jednej akcji z obu stron bez goli.

18.00 Zaczynamy, jako pierwszy atakuje Magdeburg i zdobywa bramkę. Błyskawicznie odpowiada Arciom Karalok na 1:1

17.50 W hali piękna oprawa przed finałem - są efektowne występy artystyczne. Tysiące kibiców kieleckiej drużyny liczą na powtórkę z roku 2016, kiedy nasz zespół wygrał Ligę Mistrzów.

Wicemistrz Niemiec, SC Magdeburg, z byłym zawodnikiem kieleckiego klubu, Piotrem Chrapkowskim w składzie, to rywal piłkarzy ręcznych Barlinek Industrii Kielce w finale turnieju TruckScout24 EHF FINAL4 2023 Ligi Mistrzów, w niedzielę, 18 czerwca (godzina 18) , w hali Lanxess Arena w niemieckiej Kolonii. Transmisja na Eurosporcie 1.

O 15.15 o brązowy medal zagrali hiszpańska Barca i francuski Paris Saint-Germain Handball. Wygrała Barca.

Barlinek Industria Kielce SC Magdeburg 18 06 2023 gdzie obejrzeć kiedy mecz transmisja tv online internet za darmo live stream

Obie drużyny jeszcze nigdy nie grały ze sobą w europejskich pucharach. Spotkały się raz, w 2010 roku, na towarzyskim turnieju w niemieckim Chemnitz. Drużyna prowadzona wówczas przez trenera Bogdana Wentę przegrała z Magdeburgiem 19:28. teraz w Lidze Mistrzów grają ze sobą pierwszy raz i od razu o taką stawkę!

Magdeburg - najbardziej polska drużyna

Magdeburg był swego czasu najbardziej polską drużyną w niemieckiej Bundeslidze. Grali tam w różnych okresach Grzegorz Tkaczyk, Karol Bielecki, Maciej Gębala, Bartosz Jurecki, Tomasz Gębala, Andrzej Rojewski, Maciej Dmytruszyński, trenerem był Bogdan Wenta (w 2007 roku zdobył z Magdeburgiem Puchar EHF), jego asystentem Grzegorz Subocz. Od 2017 roku graczem „Gladiatorów” jest Piotr Chrapkowski, który rok wcześniej z kieleckim klubem wygrał Ligę Mistrzów (grał u nas w latach 2013-17). Po tym sezonie 35-letni „Chrapek” żegna się z Magdeburgiem.

Grały tam największe gwiazdy

W klubie z dawnej Niemieckiej Republiki Demokratycznej grało wiele gwiazd światowego handballu, jak Joel Abati, Johannes Bitter, Henning Fritz, Silvio Heinevetter, Stefan Kretzschmar, Olafur Stefansson, czy Oliver Roggisch. W 2021 i 2022 roku Magdeburg wygrywał Super Globe – klubowe mistrzostwa świata.

11-krotny mistrz Niemiec

SC Magdeburg to mistrz Niemiec 2022 - w sumie zdobywał tytuł 11 razy. W sezonie 2022/23 zajął w Bundeslidze drugie miejsce, za THW Kiel. W obecnej edycji Ligi Mistrzów drużyna trenera Benneta Wiegerta (trenerem bramkarzy SCM jest były reprezentant Polski, Antoni Parecki) zajęła drugie miejsce w grupie A, dzięki czemu, podobnie, jak zespół z Kielc, uniknęła konieczności gry w 1/8. W ćwierćfinale po zaciętych bojach wyeliminowała Orlen Wisłę Płock (remis na wyjeździe 22:22 i wygrana u siebie 30:28). W sobotę w Kolonii SCM dość niespodziewanie wygrało w półfinale z Barcą, pokonując ją po rzutach karnych 40:39. W końcówce tego spotkania magdeburczycy stracili czołowego zawodnika, islandzkiego rozgrywającego Gisli Kristjanssona, mocno poturbowanego przez rywali.

Drużyna z Magdeburga w 2002 roku wygrała Ligę Mistrzów, pokonując w finale MKB Veszpem. W 1978 i 1981 roku wygrywała Puchar Europy Mistrzów Krajowych. Magdeburg Jeszcze nigdy nie grał w turnieju o formule Final Four.