Bardzo pewne zwycięstwo Odry Opole. Nie pozostawiła żadnych złudzeń Chrobremu Głogów

Wiktor Gumiński
Jean Franco Sarmiento (nr 7) zanotował zdecydowanie najlepszy występ w sezonie. Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Piłkarze Odry Opole wygrali aż 3:0 z Chrobrym Głogów w domowym spotkaniu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Przed rozpoczęciem meczu, który rozgrywany był w mało korzystnych warunkach atmosferycznych, trudno było zakładać, że Odra aż tak zdominuje głogowian jak to faktycznie miało miejsce. W pierwszej rundzie bezpośrednie starcie obu drużyn zakończyło się bezbramkowym remisem. Tym razem jednak właściwie przez całe spotkanie na boisku rządziła Odra, a tym samym powrót do rodzinnego miasta dla trenera Chrobrego Piotra Plewni okazał się kompletnie nieudany.

Bezapelacyjnym bohaterem rywalizacji był kolumbijski napastnik gospodarzy Jean Franco Sarmiento. Miał on udział przy wszystkich trzech golach dla opolan. W 36. minucie samemu rozpoczął strzelanie. Idealnie wystartował do długiego podania posłanego z prawej strony przez Jakuba Antczaka, po czym wyprzedził defensorów ekipy z Głogowa i w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans jej golkiperowi Damianowi Węglarzowi.

Kwadrans wcześniej to jednak właśnie bramkarz gości miał swoje "pięć minut". Obronił on bowiem rzut karny wykonywany przez Rafała Niziołka, który z "jedenastek" myli się niezwykle rzadko. Jak się jednak później okazało, ta sytuacja ani trochę nie wybiła z rytmu rozpędzonej Odry.

Po przerwie potyczka również cały czas toczyła się pod jej dyktando. Swoją wyższość opolanie potwierdzili drugim trafieniem w 60. minucie. Piłkę uderzoną z rzutu wolnego przez Borję Galana źle odbił wtedy Węglarz. Błyskawicznie dopadł do niej Sarmiento i z najbliższej odległości dopełnił formalności.

Kolumbijsko-hiszpański duet odegrał również kluczową rolę przy trzeciej bramce (71. minuta). Sarmiento wypracował karnego, którego następnie Galan bardzo pewnie wykorzystał. Końcówka toczyła się już w bardzo spokojnym tempie, ponieważ Chrobry w całym meczu nie wypracował sobie ani jednej dogodnej okazji strzeleckiej.

Dzięki temu zwycięstwu, aktualnie 8. w tabeli Odra traci już tylko dwa punkty do kilku drużyn znajdujący się w strefie barażowej (miejsca 3-6).

Odra Opole – Chrobry Głogów 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Sarmiento – 36., 2:0 Sarmiento – 60., 3:0 Galan (karny) – 71.
Odra: Haluch - Spychała (50. Pikk), M. Kamiński, Piroch, Szrek - Antczak (85. Surzyn), Purzycki (77. Continella), Niziołek, Czapliński (86. Hebel), Galan - Sarmiento (86. Nowak).
Chrobry: Węglarz - Tabiś, Malczuk, Michalec (41. Bougaidis), Lewkot, Hanc - Ozimek (66. Tupaj), Mucha (66. Bogusz), Mandrysz, Bartlewicz (80. Biel) - Lebedyński (66. Szczutowski).
Żółte kartki: Purzycki, Piroch - Malczuk, Bougaidis.