"Barbie" i "Oppenheimer" biją rekordy. Oba filmy zarobiły więcej, niż przewidywano. Te liczby pokazują skalę sukcesu

Małgorzata Puzyr
Małgorzata Puzyr
Wideo
od 16 lat
"Barbie" i " Oppenheimer" zarobiły już łącznie ponad pół miliarda dolarów, jeśli chodzi o wpływy ze światowych kin. Premiera obu produkcji miała miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia. Filmowy szał na oba tytuły trwa i ostateczny wynik może być absolutnym rekordem.
Filmy „Barbie” i „Oppenheimer” pobiły wiele rekordów kasowych. Zobacz, ile zarobiły w zaledwie trzy dni
Filmy „Barbie” i „Oppenheimer” pobiły wiele rekordów kasowych. Zobacz, ile zarobiły w zaledwie trzy dni fot. kadr z filmu

Spis treści

Choć ani "Barbie" Grety Gerwig, ani "Oppenheimer" Christophera Nolana nie pojawiły się na platformach streamingowych, to zainteresowanie tymi tytułami przerosło najśmielsze oczekiwania producentów.

Wielki sukces "Barbie" i "Oppenheimer". Ile zarobiły już oba filmy?

"Barbenheimer", bo taką nazwę otrzymały filmy, które premierę miały tego samego dnia, zarobił już ponad 511 milionów dolarów na całym świecie, z czego 235,5 miliona w samych Stanach Zjednoczonych. Nigdy wcześniej w historii hollywoodzkich filmów dwie produkcje jednocześnie nie miały takiego otwarcia. Wojna płci w "Barbie" i wojna nuklearna w "Oppenheimerze" przebiły tym samym już - i tak niewiarygodne - oczekiwania przedpremierowe producentów.

Rezultat przerósł oczekiwania. "Barbie" triumfuje

„Barbie”, czyli feministyczny manifest opakowany w różowy świat kultowej lalki, sprzedał tylko w kinach w USA i Kanadzie bilety za około 155 milionów dolarów. Za film Grety Gerwig odpowiada Warner Bros. Produkcja kosztowała 145 milionów dolarów, nie licząc wydatków marketingowych, które były bardzo wysokie.

Analitycy, który prognozowali sprzedaż biletów, spodziewali się, że „Barbie” zarobi w tym czasie około 110 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Z kolei Warner Bros., martwiąc się, że film może nie spełnić oczekiwań, podobnie jak ostatnio kilka wysokobudżetowych produkcji, w tym „Mission: Impossible”, przewidywał ostrożnie 75 milionów dolarów.

Skończyło się strzałem w dziesiątkę i największym otwarciem w tym roku.

Greta Gerwig wcześniej wyreżyserowała „Małe kobietki” (2019) i „Lady Bird” (2017). Była nominowana do trzech Oscarów. "Barbie" jest absolutnym rekordem reżyserki. Film odnotował nie tylko tegoroczny rekord otwarcia, ale uzyskał także najlepszy w historii wynik dla produkcji nakręconej przez kobietę. Dotychczas stawce przewodziła "Kapitan Marvel" (153,4 mln dolarów), którą jednak Anna Boden współreżyserowała z Ryanem Fleckiem.

Ile zarobił "Oppenheimer"?

„Oppenheimer” Christophera Nolana to produkcja Universal Pictures. Film kosztował co najmniej 100 milionów dolarów, nie licząc szerokiej kampanii marketingowej. To trzygodzinny dramat o Robercie Oppenheimerze, człowieku znanym jako „ojciec bomby atomowej”.

Universal poinformował w niedzielę, że według oceny analityków „Oppenheimer” zarobił szacunkowo 80,5 miliona dolarów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. To o około 60 procent więcej niż analitycy przewidywali przed premierą. Uzyskał również dodatkowe 94 miliony dolarów za granicą.

Co ciekawe, bilety na ten film w wielu kinach w USA zostały już wyprzedane na kilka dni do przodu.

mm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

k
kinoman od lat
Na "Oppenheimerze" byłem. Bardzo znaczący, ważny film.

Natomiast na "Barbie" oczywiście nie pójdę. Nie zwariowałem.
j
ja
Barbie to symbol kiczu i zła. Nie katujcie polskich dzieci tym diablim łajnem.
C
Czy wiecie, że…
Lalka „Barbie” jest kopią niemieckiej laleczki Lilli „Bild” (od nazwy znanego tabloidu), gdzie we wczesnych latach 50-tych zaczęto publikować krótki komiks o „przygodach” luksusowej call-girl. Z czasem wpadli też na pomysł, aby wyprodukować także laleczkę Lilli, jako maskotkę (dla dorosłych).

Właściciele firmy „Mattel” trafili na tę laleczkę i ją po prostu skopiowali (był nawet proces, który skończył się ugodą). I tak niemiecka prostytutka została wprowadzona do dziecięcych pokojów całego świata, jako wzór do naśladowania dla małych dziewczynek.
Wróć na i.pl Portal i.pl