18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Barack Obama wygrywa wybory w USA. "Najlepsze dopiero przed Ameryką" [RELACJA]

Marek Majewski
Marek Majewski
Barack Obama wygrał ponownie wybory w USA i będzie prezydentem Stanów Zjednoczonych drugą kadencję. W przemówieniu po zakończeniu głosowania powiedział, że Ameryka najtrudniejszy czas ma już za sobą i zapewnił, że będzie rozmawiał z Republikanami o współpracy przez najbliższe 4 lata. Zadowolenie z wyniku wyborów wyraził Władimir Putin.

12:30 Kończymy naszą relację. Dziękujemy wszystkim, którzy przez ponad dobę śledzili z nami ten pasjonujący wyścig do fotela prezydenta USA. A spragnionych najświeższych informacji zapraszamy na stronę główną serwisu PolskaTimes.pl, gdzie cały czas na bieżąco obserwujemy reakcje świata na wyniki wyborów w USA.

11:15 Rynki w Ameryce i Azji nie zareagowały znacząco na zwycięstwo wyborcze Obamy. Jak podaje "Wall Street Journal", nastąpiły tam lekkie spadki. Eksperci od dawna uważali, że dla rynków finansowych lepiej by było, gdyby zwyciężył Romney. Teraz oczekują oni zdecydowanych działań Obamy. Jeśli nie dojdzie do konsensusu w Kongresie, od stycznia Amerykanów czekają podwyżki podatków i cięcia budżetowe. Według "WSJ" Obama zapowiedział, że zgodzi się na kompromis pod warunkiem, że wprowadzone będą wyzsze podatki dla najbogatszych.

10:41 Prezydent Rosji Władimir Putin z zadowoleniem przyjął wyniki amerykańskich wyborów prezydenckich - podała agencja Reuters. Putin ma nadzieję na to, że reelekcja Obamy wpłynie pozytywnie na relacje rosyjsko-amerykańskie, powiedział rzeczink rosyjskiego prezydenta. Minister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Ławrow powiedział, że Rosja jest gotowa na współpracę z USA. - Będziemy nadal współpracować z administracją[Obamy] - powiedział Ławrow ganecji RIA. - Jesteśmy gotowi pójść na tak daleką współpracę, do jakiej gtowa jest amerykańska administracja. Współpraca musi się odbywać na bazie równości, wspólnych korzyści i wzajemnego szacunku - dodał.

W marcu tego roku podczas spotkania w ONZ do prasy wyciekły słowa prezydenta Obamy skierowane do rosyjskiego premiera Dmitrija Miedwiediewa, że doprowadzi on do rozwiązania problemu amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie. Obama prosił, by rosyjska administracja dała mu czas, a kwestią tą zajmie się po wyborach. - Rozumiem. To przekażę Putinowi - miał wówczas odpowiedzieć Miedwiediew.

10:32 Po czterech latach rządów Obamy i wydanych 6 miliardach dolarów na kampanię wyborczą obu kandydatów na prezydenta, w Amerykańskiej polityce wszystko pozostaje po staremu. Prezydentem nadal pozostaje Barack Obama. Mitt Romney nie zdołał odwojować stanów tradycyjnie republikańskich, które w 2008 roku przejął Obama. Statusquo także w Senacie i Izbie Reprezentantów. W pierwszej z tych instytucji nadal większość będą mieć Demokraci, choć ich liczba wzrosła o dwówch w porównaniu z poprzednią kadencją. W Izbie Reprezentantów zdecydowaną przewagę Zachowują Republikanie.

Obama mówi, że jednym z jego głównych zadań będzie zasypanie podziałów społecznych narosłych w wyniku osrej kampanii. Ale będzie to zadanie o wiele trudniejsze niż wygranie wyborów.

10:07 Nie wszyscy chcą się pogodzić z porażką Romneya. Biznesmen Donald Trump napisał na twitterze: - "Nie powinniśmy się na to zgodzić. Powinniśmy iść na Waszyngton i nie dopuścić do tej parodii." Trump dodał, że wszystkiemu winna jest amerykańska ordynacja wybprcza, zgodnie z którą wygrywa się wybory prezydenckie nie przez większość głosów oddanych w całych Stanach, ale przez zdobywanie głosów w kolegium elektorskim.

10:01 "Cztery lata więcej" - ten komentarz napisany po wyborach przez Baracka Obamę był najczęściej retweetowany na Twitterze w historii tego medium społecznościowego. Przesłano go dalej ponad 300 tysięcy razy. Obama napisał ten komentarz krótko po tym, jak okazało się, że wygrywa on w kluczowym stanie Ohio i w całych wyborach.

9:58 Ciągle nie są podliczone głosy na Florydzie, jednym z kluczowych stanów - informuje "The Times". Co prawda nie mają już one wpływu na ostateczny wynik wyborów, jednak jeśli Obama wygra i tam, zdobywając tamtejsze 29 głosów elektorskich, jego ogólne zwycięstwo w wyborach będzie imponujące. Już i tak zdobył on większą przewagę nad Romneyem niż przewidywali jego sztabowcy.

9:23 Korespondentka brytyjskiego "The Times" w Ameryce, Catherine Philp przewiduje, że w Partii Republikańskiej po przegranych wyborach zacznie się wewnętrzna walka i szukanie winnych porażki. Jej zdaniem przyczyną porażki były wewnętrzne podziały na ultrakonserwatywny odłam "Tea Party", który w ostatnich latach zyskał głos dominujący i bardziej liberalnych realistów. Teraz realiści, wśród których jest typowany na przyszłego kandydata na prezydenta Jeb Bush (brat George W. Busha) będą chcieli przejąć inicjatywę w partii.

8:26 Eryk Mistewicz, konsultant polityczny i ekspert od marketingu narracyjnego komentuje "Polsce": Obama wygrał, bo jego strategia wyborcza była lepiej dopasowana do realiów nowych mediów. Przeciw Romneyowi działało również to, że nie był tak obecny w mediach społecznościowych, na Twitterze czy Facebooku, jak Obama. Gdyby był obecny w tych mediach od kilku lat, miałby większe szanse na zwycięstwo. Siła nowych mediów polega na tym, że stratedzy kampanii mogą za pośrednictwem nowych mediów doskonale stargetować przekaz na każdą bardzo wąską grupę wyborców.

8:14 Obama wygrywa także w Warszawie! ""Głosowanie" na prezydenta USA zorganizowano także na poranku wyborczym ambasady USA w hotelu Intercontinental w Warszawie. Zgromadziło się tu blisko 100 osób - z ambasady, a także ekspertów, komentatorów, dziennikarzy, obywateli USA mieszkających w Warszawie. Głosować mógł każdy, niezależnie od obywatelstwa. Na 43 oddane głosy 34 zdobył Barack Obama, 7 Mitt Romney, a 2 głosy były nieważne.

8:11 "Dziękuję, Ameryko!" - kończy przemówienie Obama, a na poranku wyborczym organizowanym przez ambasadę USA w Warszawie rozlegają się brawa.

7:57 Tłumy wiwatują, gdy przemawia Obama: Nasza gospodarka wychodzi z kryzysu. Dekada wojen kończy się, długa kampania dobiegła końca. Nigdy nie miałem więcej nadziei na pomyślną przyszłość. Wzywam was, byście podzielali tę nadzieję.

7:55 W najbliższym czasie spotkam się z liderami obu partii. To nie Ameryka ma coś zrobić dla nas, ale my mamy coś uczynić dla Ameryki.

7:50 Obama: Demokracja jest skomplikowana, ale to, że się kłóciliśmy jest dowodem naszej wolności. Wierzymy w Amerykę wielkomyślną, tolerancyjną i współczującą. Potrzebujemy pójścia naprzód, ale jak pokazują dwa ostatnie wieki, postęp osiąga się dzięki walce. Niezależnie, czy głosowaliście na mnie czy nie, wsłuchiwałem się we wszystkie głosy.

Oto jak obecnie rozkładają się głosy:

7:48 Obama do córek: "Jestem z was dumny dzieciaki, ale myślę, że jeden pies wystarczy." Obama odniósł się w ten sposób do swej obietnicy sprzed pierwszych wyborów w 2008 roku, kiedy powiedział córkom, że kupi im psa, jeśli wygra wybory.

7:45 Obama: Teraz czekam na spotkanie z Romneyem, kiedy siądziemy i zastanowimy się,mjak możemy działać wspólnie.

7:41 "Dziękuję" - mówi Obama na wiecu w Chicago, w obecności swej żony Michelle i córek Sashy i Malii. - Chcę podziękować każdemu Amerykaninowi, który brał udział w wyborach. Zadanie zmiany na lepsze naszego kraju będzie kontynuowane. Dzięki wam. Jesteśmy amerykańską rodziną, razem upadamy i razem się podnosimy. Najlepsze dopiero przed Ameryką. Z Romneyem walczyliśmy ostro, ale to dlatego, że obaj kochamy ten kraj.

7:36 Za chwilę przemówienie Baracka Obamy

7:20 Romney przegrał, bo miał fatalne 2/3 swojej kampanii - ocenił profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z UKSW w rozmowie z "Polską". - Romneyowi udała się pierwsza debata telewizyjna, ale nie wykorzystał tej szansy na zdystansowanie Obamy. Potem przyszedł huragan Sandy i na kilka dni na finiszu kampanii Romney zniknął z ekranów telewizyjnych - dodał. prof. Lewicki.

7:11 Douglas C. Greene, zastępca ambasadora USA w Warszawie skomentował krótko przemówienie Romneya podczas poranku wyborczego organizowanego przez ambasadę USA w Warszawie: Przemówienie Mitta Romneya było bardzo ciepłe, w stylu naszych polityków, z których jesteśmy dumni.

6:58 Mitt Romney skomentował wyniki wyborów w USA. - Zadzwoniłem do prezydenta, by mu pogratulować wygranych wyborów, a także jego sztabowi, żonie i córkom. Modlę się i życzę mu, by z sukcesem przewodził naszemu narodowi w kolejnych czterech latach. Pragnę również podziękować mojej żonie Ann, miłości mego życia. Ona byłaby wspaniałą Pierwszą Damą. Chciałem szczerze prowadzić nasz kraj w innym kierunku, ale naród wybrał inaczej. Nasz kraj znajduje się w krytycznym momencie. Apeluję o zaprzestanie wewnętrznych sporów, kłótni i podziałów. Wierzę w Amerykę, wierzę w naród amerykański. Pozostaje mi tylko szczerze modlić się za prezydenta i nasz naród. Boże błogosław Amerykę.

6:55 Telewizja CNN podaje, że Barack Obama wygrał wybory dzięki większemu poparciu mniejszości narodowych, kobiet oraz wyborców umiarkowanych. Spływające nadal dane odnośnie głosowania w kluczowych stanach wskazują, że Obama rzeczywiście wygrał w kluczowym stanie Ohio.

Oto jak obecnie rozkładają się głosy:

6:50 Od godziny 5 rano trwa wyborczy poranek organizowany przez Ambasadę USA w Warszawie. W hotelu Intercontinental zgromadziło się blisko 100 osób - pracowników ambasady, komentatorów politycznych, ekspertów, dziennikarzy oraz obywateli USA mieszkających w Warszawie. Ci ostatni noszą wpięte plakietki z napisem "I voted" - głosowałem. Niektórzy mają kapelusze w barwach amerykańskiej flagi. W głównej sali trwa oczekiwanie na relację TV z pierwszego wystąpienia Obamy komentującego wygrane wybory, a także na komentarz Mitta Romneya.

6:42 Profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego komentuje na gorąco dla "Polski" wyniki amerykańskich wyborów: Najważniejsze pytanie, co Obama zrobi w drugiej kadencji, czy spełnią się nasze najgorsze obawy wynikające ze słynnej rozmowy Obamy z Miedwiediewem, kiedy powiedział ówczensemu prezydentowi Rosji, że załatwi sprawę tarczy antyrakietowej, której sprzeciwia się Rosja, ale po wyborach. Czy może jednak Obama zwróci się ku Europie i przypomni sobie o Unii Europejskiej i NATO.

- Trudno jednak na to liczyć, bo o Europie i NATO nie mówiło się w kampanii wyborczej w USA. Dla nas to zły sygnał. Zachodnia Europa kocha Obamę, bo nie wtrąca się on w sprawy europejskie i nie sprawia liderom Europy żadnych kłopotów. Nasza część Europy potrzebuje jednak Ameryki zainteresowanej starym kontynentem, ze względu na naszych sąsiadów. Wygląda jednak na to, że Obama będzie patrzył bardziej na Rosję niż na nasz region.

6:22 Obecne wybory prezydenckie w USA oznaczają jednocześnie duży przechyła Ameryki w kierunku swobód obyczajowych. Stan Kolorado zalegalizował marihuanę "do celów rekreacyjnych", a stany Maryland i Maine zalegalizowały związki homoseksualistów. To ewenement, bo wcześniej takich związków nie legalizowano w wyniku ogólnostanowego głosowania.

6:15 Demokraci utrzymają większość w Senacie, a Republikanie w Izbie Reprezentantów - wynika z dotychczasowych danych podanych przez Huffington Post.

6:09 Telewizja CNN pokazuje tłumy wiwatujące na Times Square w Nowym Jorku. Według "The Times" Barack Obama mógł zdobyć nawet 332 głosy w kolegium elektorskim. W porównaniu z wyborami w 2008 roku stracił jedynie dwa stany.

5:59 - "Kolejne cztery lata" - napisał na Twitterze Barack Obama. - "To stało się dzięki wam. Osiągnęliśmy to wspólnie. Tak prowadziliśmy kampanię. Dziękuję" - dodał prezydent.

5:52 W stanie Kolorado przy okazji wyborów zalegalizowano używanie marihuany.

5:37 Mitt Romney zdobył więcej głosów Amerykanów, ale mniej głosów elektorskich. Według agencji Associated Press na Romneya głosowało ok. 41 mln Amerykanów (50 proc), a na Obamę ok. 40 mln (49 proc.) Jednak w wyborach amerykańskich liczą się tzw. głosy elektorskie, a tych więcej zdobył Obama. Obecny prezydent wygrał w kluczowych stanach Ohio, Iowa i New Hampshire. Ma już - według AP - 265 głosów. Romney ma 200 głosów elektorskich. Zgodnie z tymi wyliczeniami Obamie brakuje zaledwie 5 głosów elektorskich do zwycięstwa. Telewizja CNN podała niedawno, że Obama ma już 274 głosy elektorskie.

5:30 Według CNN Barack Obama wygrał również w stanie Ohio. To najbardziej kluczowy ze wszystkich tzw, swing states. Bez zwycięstwa w tym stanie nigdy wyborów amerykańskich nie wygrał żaden kandydat Republikanów.

5:27 Stan Kolorado zagłosował na Obamę - podaje "The Times". Telewizje CNN, Fox i NBC już ogłosiły, że wygrał Barack Obama. Według CNN zdobył już 274 głosy elektorskie przy 201 głosach Romneya. Do zwycięstwa w wyborach wystarczy 270 głosów.

4:26 Mitt Romney wygrywa też w Utah i stanie Montana. To w sumie 9 głosów elektorskich. A Barack Obama bierze 5 głosów elektorskich w Nowym Meksyku.

3:57 Szybka analiza dziennikarza Rafała Hirscha na Twitterze: "Obama wygrywa NHampshire, czyli razem ze swoimi stanami ma 251 elektorów. Z Ohio ma 269. Nawet jak przegra Floryde, to wygrywa w Colorado".

3:36 Obama wygrywa też w dwóch "swing states" - Wisconsin i New Hampshire. W głosach elektorskich już prowadzi, Mitt Romney jest w coraz trudniejszej sytuacji.

3:18 Barack Obama wygrywa w Pensylwanii. To 20 głosów elektorskich, bardzo ważny stan.

3:12 O tym, kto będzie prezydentem USA mogą przesądzić wyniki z Florydy. W tej chwili, po przeliczeniu 78 proc. oddanych głosów, jest remis - po 50 proc. (minimalna przewaga Romneya jeśli chodzi o oddane głosy 3,393,664 do 3,393,471).

3:07**HuffingtonPost.com** podaje kolejne wyniki. Obama wygrywa w stanach New Jersey, Nowy Jork i Michigan. Romney - Dakota Północna, Dakota Południowa, Nebraska, Texas, Wyoming, Luizjana i Kansas.

2:44 Exit polls Reuters/Ipsos: Mitt Romney wygrywa w wśród białych wyborców - i mężczyzn i kobiet - za to we wszystkich innych grupach etnicznych Romney jest daleko za Obamą. Wg tego badania wśród białych mężczyzn Romney ma przewagę 20-punktową, a wśród białych kobiet - przewagę ponad 10 punktów nad swym rywalem.

2:34 Przewaga Romneya nad Obamą się zmniejsza. CBS podaje teraz 82-78 w głosach elektorskich dla tego pierwszego. Natomiast CNN podaje, że w tej chwili jest 82-64 dla Romneya.

2:08 Telewizja CBS podaje kolejne prognozy. Według stacji Mitt Romney utrzymuje prowadzenie z 82 głosami elektorskimi, Barack Obama ma 64 głosy elektorskie.

1:54 Retuers/Ipsos: Ci, którzy po raz pierwszy w życiu udali się do urn, wolą - w stosunku 1 do 2 - prezydenta Baracka Obamę i są bardziej skłonni wierzyć, że ich kraj kroczy właściwą drogą. Niemal dwóch na 10 nowych głosujących powiedziało, że zatrudnienie to priorytet nr 1. W poprzednich wyborach sądził tak jeden na 10 wyborców.

1:42 CBS: Mitt Romney wygrał w Wirginii Zachodniej i w Karolinie Południowej. Tak to wygląda w tej chwili jeżeli chodzi o głosy elektorskie:

1:28 Początek liczenia głosów w stanie Georgia wyraźnie dla Romneya, w Karolinie Południowej i New Hampshire - dla Obamy. W Wirginii po przeliczeniu 2 proc. głosów przewagę ma Romney. Bardzo zacięte starcie na Florydzie - po przeliczeniu 24 proc. głosów jest 51-48 dla Obamy.

1:01 Telewizja CBS: Barack Obama wygrał w stanie Vermont (3 głosy elektorskie), Mitt Romney - w Kentucky i Indiana. A w stanie Wirginia wstępne wyniki wciąż wskazują na remis - po 49 proc. (13 głosów elektorskich).

00:53 CNN informuje też o wewnętrznym sondażu Republikanów, który miał dawać Obamie 5 pkt proc. przewagi nad Romneyem w stanie Ohio.

00:39 Mitt Romney oświadczył po przybyciu do Bostonu, że zakończył już opracowywanie pierwszej wersji swojej "mowy zwycięstwa". - Liczy ona 1118 słów i na pewno będzie zmodyfikowana bo jeszcze jej nie przeczytałem mojej rodzinie, przyjaciołom i doradcom - powiedział polityk Partii Republikańskiej.

00:25**CNN podaje** pierwsze wyniki ze stanów Kentucky i Ohio. Wyraźnie prowadzi tam Mitt Romney, co nie jest zaskoczeniem.

00:08 W mediach pojawiają się pierwsze wyniki z exit polls, korzystne raczej dla Baracka Obamy Według Drudge Report Romney wygrał w Karolinie Północnej i na Florydzie, urzędujący prezydent - m.in. w Ohio, New Hampshire i Pensylwanii.

23:57 Sporo mówi się też o... maszynkach do głosowania. Jedno z takich urządzeń w stanie Pensylwania po oddaniu głosu na Baracka Obamę zaznaczała Mitta Romneya. Filmik z maszyną trafił do internetu i wywołał fale komentarzy.

23:47 Zaglądamy na Twittera. Ciekawą informację przekazał Bartosz Węglarczyk - wiceprezydent Joe Biden w ostatniej chwili jedzie do Ohio. Głosowanie w tym stanie potrwa do godz. 1.30 czasu polskiego.

A poseł John Godson próbuje wytypować wynik wyborów. Jego zdaniem reelekcję powinien uzyskać dziś Barack Obama, choć polityk PO bierze pod uwagę, że pierwsze wyniki mogą dawać przewagę Romneyowi.

23:32 Pierwsze wyniki wyborów dotarły do nas z... Katowic. W Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej zorganizowano wieczór wyborczy i głosowanie. Wygrał Barack Obama. Zdobył prawie dwa razy więcej głosów od Mitta Romneya. [CZYTAJ WIĘCEJ]

23:24 Przypomnijmy jeszcze jedną z prognoz przedwyborczych (przewidywania dziennikarzy CNN). Już wkrótce powinny zacząć pojawiać się pierwsze wyniki exit polls, a po północy wyniki z dwóch pierwszych stanów - Iowa i Kentucky.

23:20 Przed nami długa wyborcza noc w USA. Wyniki głosowania będziemy poznawali stopniowo, a to ze względu na rozpiętość geograficzną Stanów Zjednoczonych i spowodowane tym różnice czasowe. Najwcześniej zamknięte zostaną lokale wyborcze w Iowa i Kentucky. Po godz. 1 w nocy zakończy się głosowanie w Wirginii, Północnej Karolinie i Ohio, a po godz. 2 - w Pensylwanii. Zapraszamy do śledzenia wyników na żywo w serwisie PolskaTimes.pl

Wideo

Komentarze 75

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Ktoś wie dlaczego artykuł jest od 18 lat?

l
lesio
Wreszcie koniec tego cyrku. Wszelkie media w Polsce podniecają się tym bardziej niż wyborami w Polsce. Przy naszych wyborach jest wieczór wyborczy 3-4 godziny i po sprawie. Ciekawe czy któryś z kandydatów wie gdzie Polska leży? Bo Obama miał z tym problem. Wszak najwierniejszy i najwytrwalszy sojusznik gotowy na każde zawołanie słać swoich chłopców z nad Wisły na każdą wojnę w interesie Waszyngtonu, powinien być w centrum zainteresowań.
G
Gość
Sam zacząłeś ni z gruszki, ni z pietruszki komentować Polaków, a teraz zganiasz winę na kogoś, że nie na temat pisze.

Wypowiedz się o artykule, a jeśli chcesz krytykować Polaczków, to idź do pierwszej lepszej knajpy i wyraź tam swoje poglądy, a nie, tak bezimiennie na forum.

Jak Ci coś nie pasi, to wracaj skąd przyszedłeś, Ameryka na Ciebie czeka z otwartymi ramionami.

I nie mów, że poznałeś się na Polakach, bo wszystkich nie znasz.

The end.
a
an American living in PL
Tak, jestem tutaj dla plusikow. Mam bardzo niskie samopoczucie bo mama mnie nie kochala.

Ale naiwny. O to typowy Polak... nie na temat ale musi kogos oszczerczac. Nic nie ma do powiedzenie, no to najlepiej zaatakowac ten kto pisal.

A zwracenie uwagi na moja polszczyna jest zenujacy. Staram sie na jak moge, polski jest cholernie trudny. Ale ty jestes przewidzialny od A do Z. Sam wiedzalem ze cokolwiek napisze po polsku (komentarz z 07.11.12, 22:43:20) to bedzie taka madrala co skrytykuje mnie.

Oh, moj angielski kuluje? Czy to kolejny bezroboty student po fililogii angielskiej? Daj przyklady, jestem bardzo ciekawy.
a
an American living in PL
Thank you, it feels good to be welcomed by Poles instead of being lied to, cheated and robbed, like usual. Oczywiscie ze trolluje, moja odpowiedz byla odweto do wszytkich glupich kommentarzach znajdujac sie ponizej. Szkoda ze musialem cos tak prostego ci wytlumaczyc.
p
pstryk
ciągle ten kaczyński i kaczyński.. robi ci się dobrze jak o nim gadasz??
p
pstryk
welcome, american troll !!
X
XXX
jeśli tu jesteś dla plusów, to masz zaniżone poczucie swojej wartości.

Jestem jednym z Polaczków jak to nas nazwałeś, a nie muszę nikomu niczego udowadniać i nie interesuje mnie co kto o mnie myśli.

Ty natomiast masz kompleks niższości, i wyrażasz go tu w całej rozciągłości.
Swoje zdanie próbujesz dopasować pod ludzi od których oczekujesz plusów, a to nie miejsce na to.

Nie pchaj się z taką Polszczyzną na polskie fora, bo się kompromitujesz, a i Twój angielski też kuleje, więc zjedz śniadanie i do nauki, albo zamilknij.
X
XXX
W dodatku zakompleksiony rasista.
j
jumper
a miejcie sobie tolerancję,tych Obamów od murzynów i gejów i Tusków zakłamanych i dalej się rzucajcie na Kaczyńskiego i wiecznego winowajcę PiS.Wieje nudą.Dobranoc
a
an American living in PL
No need to lie.

I jak najbardziej warto pisac po polsku, dla mnie to kolejna szansza pocwiczyc jezyka. Tylko znam Polakow za dobrze. Jesli bym napisal to samo tylko po polsku bys napisal "wruce do szkoly i naucz sie ortografi matolku" i "co ty wiesz o hameryce, czarnuch jebany".

And evidently a number of individuals found my comment quite worthwhile as seen by the amount of "pluses" I got.
a
an American living in PL
IT should have been

Another misuse of it and this/there. Fire your English teacher
a
an American living in PL
For someone "well-literate in the language of the Bard of Avon", you gave yourself away as a Pole who himself spent a number of years washing dishes in the UK.Don't take this out of spite, it's that I find it funny you criticize my English by saying things like this:you HAVE definitely MADE too many MISTAKESStop PRETENDING TO BE a foreigner - THAT is just ridiculous (it/that misuse is frequent among Poles)And your main text is just about nothing. (That just sounds very unnatural to me and a quite literal translation from Polish, especially in using "text")Where DID you learn the language? (This one was the most obvious, the use of the present perfect is unnatural here, and although you could surmise that BrE users prefer the use of the present perfect over the past tense, you gave yourself away by using "learned", which is AmE)have had some contact with AN English-speaking environment.And of course "Paki" and "Midlands". (an average American has no idea what a "Paki" is nor what or where "Midlands" is, so it's obvious you spent some time there and have some frame of reference, so I'd go so far and surmise that's what you're doing right now).
G
Gość
Please point to what mistakes I made. I'll overlook the fact that I'm writing on an internet forum where I normally don't pay heed to grammar, punctuation and overall spelling, but I'm very interested in hearing what "errors" I made.
P
PopieramPO
ale jakby udział wziął Donald Tusk to by wygrał. Gdyż sam ogłosił się Gospodarczym Silnikiem Europy.
A my wiemy że Genialny Ówielbiany Wódz Naszej Ojczyzny jest Gospodarczym Silnikiem Swiata
Dodaj ogłoszenie