Balony, tatuaż, trucki... zwiastują koncert Linkin Park w...

  Balony, tatuaż, trucki... zwiastują koncert Linkin Park w Rybniku

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dziś najmłodsi rybniczanie będą mogli wznieść się w powietrze w koszach balonowych na Rybnickich Błoniach
  1/6
  przejdź do galerii

  Dziś najmłodsi rybniczanie będą mogli wznieść się w powietrze w koszach balonowych na Rybnickich Błoniach ©Aleksander Król

  Trwa "Rybnik Park", czyli impreza promująca koncert Linkin Park. Dziś dzieci będą mogły za darmo wznieść się pod niebo w balonie
  KONCERT LINKIN PARK W RYBNIKU

  Tego nie można porównać z niczym innym, ani z lotem samolotem, ani szybowcem, bo w balonie nie słyszysz silnika i nie oglądasz krajobrazu zza szyby.

  W mieście trwa I Fiesta Balonowa, która odbywa się w ramach "Rybnik Park", wielkich atrakcji przygotowanych z okazji jutrzejszego koncertu Linkin Park w Rybniku.

  I chociaż pewnie każdemu nie uda się przelecieć nad Zalewem Rybnickim, młodzi rybniczanie mają szansę zobaczyć kawałek miasta z lotu ptaka. Bo dziś na Rybnickich Błoniach w ramach fiesty zaplanowano tzw. "windy balonowe".

  Najlepszy utwór Linkin Park - Plebiscyt na najlepszą piosenkę wszechczasów  Linkin Park w Rybniku PARKINGI + MAPA: Padnie rekord frekwencji! Odliczamy dni  Koncert Linkin Park w Rybniku DOJAZD, PARKINGI, MAPKA, CO WOLNO WNIEŚĆ NA KONCERT  Koncert Linkin Park w Rybniku: Jak dojechać do miasta?

  Windy balonowe dla dzieci za darmo

  - To będą wzloty balonów na uwięzi. Będziemy zabierać do koszy dzieci zupełnie za darmo - zapowiada Adrian Kobus, rybniczanin należący do krakowskiego aeroklubu.

  "Windy balonowe" dla dzieci z opiekunami na Rybnickich Błoniach (dzielnica Paruszowiec-Piaski) zaplanowano od godziny 18 do 20. Swoje marzenie spełni wówczas czteroletnia Igą, podopieczna Fundacji Mam Marzenie, która jest bardzo odważna i pragnie wznieść się wysoko. Ale balony na rybnickim niebie zobaczymy także wczesnym rankiem oraz wieczorem. A kto wie, może kolorowy "statek powietrzny" na tle rybnickiej Bazyliki, stanie się charakterystycznym elementem krajobrazu.

  - Największe "imprezy balonowe" w naszym kraju to mistrzostwa Polski i mistrzostwa pucharowe. Takich dużych imprez jest kilka w Polsce: Kraków, Leszno, Namysłów, Włocławek - mówi Marek Michalec z aeroklubu krakowskiego.

  Niewykluczone, że w przyszłości do tych miast dołączy Rybnik. Jak ta impreza wypali to w przyszłości Puchar Polski będzie można tu zorganizować - mówi.
  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo