Autostrada A1 wokół Częstochowy: GDDKiA chce negocjować cenę i warunki z wykonawcami

ADZaktualizowano 
Budowa autostrady A1, odcinek F (obwodnica Częstochowy) sierpień/wrzesień 2019 GDDKiA
Autostrada A1 wokół Częstochowy budowana jest terminowo. Niestety jest problem z jej dokończeniem po unieważnionym przetargu. Po miesiącu od ponownego rozpoczęcia prac na autostradzie A1 - obwodnicy Częstochowy - widać już pierwsze efekty prac w tym miejscu. Na zdjęciach z drona widać na przykład betonową nawierzchnię autostrady. GDDKiA zamierza też po ostatnim nieudanym przetargu, powierzyć wykonawcy dokończenie prac na budowie A1 w drodze negocjacji.

Autostrada A1 będzie dokończona mimo unieważnionego przetargu

Jak informuje GDDKiA na placu budowy momentami pracuje około 600 osób. Nic w tym dziwnego, bo by dotrzymać terminów zawartych w umowie, tempo prac musi być rzeczywiście spore, a częstochowski odcinek A1 jest najdłuższy ze wszystkich, które już w tym roku oddano, bo liczy 24 km.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Przypomnijmy. Na początku sierpnia prace na budowie A1 (obwodnica Częstochowy) rozpoczęło konsorcjum firm Strabag, Budimex i Budpol. Ich zadanie to zabezpieczenie robót wykonanych przez, wyrzuconą w kwietniu z placu budowy, firmę Salini. W skład tych prac wchodzi też ułożenie nawierzchni. Na placu budowy pracuje obecnie około 300 różnego rodzaju maszyn.

Nie przegapcie

Jak deklarują przedstawiciele GDDKiA termin oddania tego odcinka nie jest zagrożony i ma się to stać już 15 grudnia tego roku.
Równolegle prowadzone było postępowanie przetargowe na dokończenie budowy A1 w tym miejscu. Przed tygodniem ten przetarg na dokończenie autostrady A1, bo nie zgłosiła się do niego żadna firma. Inwestor jednak optymistycznie podchodzi do tego tematu.

- Jeszcze w tym tygodniu, w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych, zaprosimy do negocjacji potencjalnego wykonawcę celem podpisania umowy na wykonanie elementów nieujętych w dotychczasowych zamówieniach, a niezbędnych do oddania do użytkowania ciągu głównego autostrady A1 i włączenia jej w istniejący ślad DK1 - informuje GDDKiA.

Umowa będzie w szczególności obejmowała wyposażenie autostrady w elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale również oświetlenie dróg i budowę ekranów akustycznych. Jej podpisanie planujemy jeszcze w tym miesiącu – deklarują przedstawiciele GDDKIA.

Tymczasem na budowie trwają intensywne prace. Układaniem betonowej nawierzchni zajmują się równocześnie dwa zespoły. Beton dostarczają im dwie wytwórnie.

Autostrada A1 wokół Częstochowy: GDDKiA chce negocjować cenę...

Oprócz tego trwa profilowanie i humusowanie skarp oraz wykonywane są roboty ziemne: wykopy. Rozebrano niespełniające wymagań technicznych i kontraktowych warstwy podbudowy z kruszywa i warstwy technologicznej, a na odcinkach wykopowych wykonywane jest ulepszone podłoże z gruntu stabilizowanego cementem oraz warstwa mrozoochronną.

Jednocześnie tam, gdzie jest już to możliwe, wykonywane są podbudowy: warstwy technologicznej z dwóch niezależnych mieszalników, oraz podbudowy z kruszywa łamanego. Układana jest również podbudowa z chudego betonu i nawierzchnia z betonu cementowego.

Zobaczcie koniecznie

polecane: FLESZ: Zmiana w logowaniu na konto. Uwaga na oszustów.

Wideo

Materiał oryginalny: Autostrada A1 wokół Częstochowy: GDDKiA chce negocjować cenę i warunki z wykonawcami - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 6

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kłobuczankajedna

Nareszcie widać że prace na tym odcinku postępują.... Oby się udało oddać ten odcinek autostrady jak najszybciej bo w Częstochowie ruch coraz większy.

T
Tylko dobra guma

przyśpieszy budowę.

B
Bob

Oby tylko tym nie zajmowała się gddkia Katowice bo może to znowu marnie się skończyć

C
Czestochowiak

Debile rozpisaly idiotyczny przetarg, który finalnie nie mógł się sprawdzić.

Teraz buńczucznie wywali Salini a na miejsce tej firmy powołali jeszcze droższe konsorcjum, za które oczywiście zapłacą obywatele RP.

;)
12 września, 10:42, Częstochowianin:

A UE się na to zgodzi?

PIS jest ponad UE to chyba jasne ?

C
Częstochowianin

A UE się na to zgodzi?

Dodaj ogłoszenie