
Anita Czupryn
Polska

Andrzej Sośnierz: Zaufanie społeczne spada, bo działania rządu są nieracjonalne i niezrozumiałe
Na tej epidemii powstaną fortuny. Większość będzie bankrutami, będzie miała trudności, ale jednocześnie niektóre branże się wzbogacą. Okazuje się, że dla niektórych pandemia to jest eldorado. Wygra ten, kto ma zapasy pieniędzy albo dostęp do kapitału. Duże korporacje znów będą mogły przechwytywać małą i średnią przedsiębiorczość – mówi poseł Andrzej Sośnierz, były prezes NFZ.

Minister Krzysztof Saczka: Sanepid nie ściga nikogo, tylko sprawdza, czy przestrzegane są warunki sanitarno-epidemiologiczne
Bardzo nie chcielibyśmy dawać mandatów, ale z uwarunkowań prawnych wynika, że - aby zrealizować nasze zadania statutowe, czyli zachować bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne - za nieprzestrzeganie zasad jesteśmy zobligowani do wyciągania określonych konsekwencji i nakładania stosownych kar administracyjnych. I to jest powszechnie wiadome – mówi Krzysztof Saczka, Główny Inspektor Sanitarny.

Dr Paweł Grzesiowski: Kiedy społeczeństwo widzi chaotyczne działania bez jasnego uzasadnienia, to traci zaufanie do władz
Tak naprawdę nikt decyzji tej władzy nie rozumie; nie wiadomo nawet czy sama władza rozumie, co robi. Słyszymy najrozmaitsze deklaracje, które dzień później są zmieniane. Jeden minister mówi to, drugi mówi co innego. Czyli wygląda to tak, jakby nie było nawet przepływu informacji między poszczególnymi ministerstwami – mówi dr Paweł Grzesiowski, immunolog, ekspert w dziedzinie zdrowia publicznego

Mariusz Urbaniak, były żołnierz GROM: Musiałem utrzymać świnię przy życiu
GROM był moim marzeniem, które się spełniło. Mogę powiedzieć, że przez te 13 lat ja nie pracowałem, tylko spełniałem marzenia. Teraz chciałbym przekazywać wiedzę, jaką zdobyłem w GROM-ie. Chciałbym, żeby wykorzystano ją w cywilu – mówi Mariusz Urbaniak, były żołnierz GROM-u, najlepszy żołnierz-medyk na świecie.

Co szwankuje w programie szczepień przeciwko koronawirusowi. Lekarze sfrustrowani
Narodowy program szczepień przeciwko COVID-19, który ruszył w Polsce 27 grudnia, odsłonił braki i niedomagania systemu. Najbardziej sfrustrowani są medycy. Pół miliona z nich wciąż jest niezaszczepionych. Tymczasem niektóre szpitale chcą już realizować szczepienia dla seniorów.

Prof. Włodzimierz Gut: Będziemy dostawać 200-300 tysięcy szczepionek co tydzień, dla chętnych wystarczy
Jeżeli ktoś się rzucił na towar reglamentowany, jak było to w czasach komuny, to musi to być towar dobry – tak należy zinterpretować to, co się stało. Przy okazji następuje nawrócenie tych, którzy mówią, że nigdy się nie zaszczepią, tylko że teraz oni mówią, że by się zaszczepili, ale tylko tą jedną - prof. Włodzimierz Gut, wirusolog mówi o szczepionkach, przeciwwskazaniach do szczepienia i aferze szczepionkowej.

Jan Śpiewak: To jest załatwiactwo, to jest kumoterstwo, to jest nepotyzm. Krystyna Janda powinna odpracować szczepionkę
Ciągle żyjemy w feudalnym kraju! U na wszystko wygląda tak, że każdy z przedstawicieli naszych kochanych elit ma swój folwark. Rektor WUM ma swój folwark. No i realizuje, za pomocą programu szczepień dla elit własne interesy, buduje swoją pozycję w środowisku, w towarzystwie, w tym liberalnym salonie warszawskim – mówi Jan Śpiewak, szef stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa

Ewa Chodakowska: Dajmy sobie przyzwolenie na to, żeby mieć słabsze dni
Satysfakcja aż bije po oczach! I słusznie. Kobiety, które przeszły metamorfozę w oparciu o moje programy treningowe i zbilansowaną dietę, wykonały ogromną pracę. Wraz z przemianą wzrosło ich poczucie własnej wartości. Widzę tę wartość, samoakceptację, pewność siebie i ogromną radość. To bezcenne. A zrzucone kilogramy? To tylko skutek uboczny tej wewnętrznej przemiany, której dokonały - mówi Ewa Chodakowska, trenerka fitness i ekspertka zdrowego stylu życia.

Vincent V. Severski: Oficerowie wywiadu czasami widzą duchy
W pracy szpiega istnieje coś, co można nazwać tajemniczą, mistyczną granicą, którą czasami przekraczamy – mówi Vincent V. Severski, pisarz szpiegowskich thrillerów, były oficer wywiadu.

Dariusz Kuć: Dodajemy blasku dniom, które im pozostały
Śmierć jest najważniejszym momentem życia. Dlatego rodzice chcą, aby ten najważniejszy moment życia ich dziecka przeżyć razem z nim. Żeby ich dziecko nie umierało samo na sali szpitalnej. Żeby nie było sytuacji, że nie będzie nikogo, kto je przytuli, nikogo, kto powie: „Niczego się nie bój. Teraz możesz spokojnie odejść” – dr Dariusz Kuć, lekarz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci opowiada o swojej książce „Niedługie życie”.
Najpopularniejsze