Autobus przewożący 57 pasażerów wypadł z drogi i przewrócił...

  Autobus przewożący 57 pasażerów wypadł z drogi i przewrócił się. 12 osób rannych (ZDJĘCIA)

  Adam Kuźniarski, Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Autobus przewożący 57 pasażerów wypadł z drogi i przewrócił się. 12 osób rannych (ZDJĘCIA)
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Rafał Święcki

  Wypadek autobusu pod Jelenią Górą. Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 14 na ul. Stawy Podgórzyńskie w Podgórzynie na trasie Jelenia Góra – Karpacz. Autokar rejsowy, w którym jechało 57 osób, wypadł na zakręcie z jezdni i przewrócił się na bok.
  W wypadku 12 osób zostało rannych, w tym 3 są w poważnym stanie. Najpierw do szpitali przewieziono 7 najbardziej poszkodowanych pasażerów, kolejnych 5 osób przetransportowano nieco później. Innie pasażerowie zostali lekko ranni, pomoc została im udzielona na miejscu.  Akcja ratunkowa zakończyła się ok. godz. 17. Oprócz ratowników medycznych uczestniczyły w niej 4 zastępy straży pożarnej i policja.

  - Jest to autobus kursowy na trasie Jelenia Góra – Karpacz, w którym podróżowało 57 pasażerów i kierowca. W tej chwili przetransportowaliśmy do szpitala 7 osób rannych, z czego 6 to kobiety. Nieznane są na razie przyczyny, dlaczego autokar wypadł z drogi. Na miejscu działa policja, która ustali okoliczności wypadku – powiedział nam zaraz po wypadku kpt. Jarosław Pryś z jeleniogórskiej straży pożarnej.

  53-letni kierowca był trzeźwy. Prawdopodobną przyczyną wypadku była zbyt szybka jazda. Na łuku jezdni autobus wjechał na pobocze i zsunął się z kilkumetrowej skarpy.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo