Austria: Zatrzymano ciężarówkę z uchodźcami. Trójka dzieci...

  Austria: Zatrzymano ciężarówkę z uchodźcami. Trójka dzieci była w stanie krytycznym

  Sylwia Arlak (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Ciężarówka z ciałami imigrantów, którą znaleziono w tym tygodniu

  Ciężarówka z ciałami imigrantów, którą znaleziono w tym tygodniu ©Ronald Zak

  Austriacka policja zatrzymała w piątek ciężarówkę z 26 uchodźcami. Trójka dzieci w stanie krytycznym trafiła do szpitala. Aresztowano też kierowcę pojazdu, 29 – letniego Rumuna – podaje BBC.
  Ciężarówka z ciałami imigrantów, którą znaleziono w tym tygodniu

  Ciężarówka z ciałami imigrantów, którą znaleziono w tym tygodniu ©Ronald Zak

  Ciężarówkę z 26 imigrantami znaleziono w miejscowości St. Peter am Hart w pobliżu granicy z Niemcami. Trójkę dzieci natychmiast przewieziono do pobliskiego szpitala. Funkcjonariusze policji przyznali, że poważne odwodnienie w ciasnym samochodzie mogło skończyć się dla nich tragicznie.

  Rzecznik policji przyznał w rozmowie z BBC, że imigranci pochodzili z Syrii, Afganistanu i Bangladeszu. Powiedział też, że dzieci - w wieku około pięciu lub sześciu lat - były stanie zagrażającym życiu i prawie nieprzytomne. Funkcjonariusze podali w sobotę, że ich życie nie jest już zagrożone, ale wciąż przebywają w szpitalu.

  Policjanci próbując zatrzymać samochód ruszyli za nim w pościg, ostatecznie aresztowali 29- letniego kierowcę. Imigranci przyznali, że mieli nadzieję dotrzeć do Niemiec.

  W zeszłym tygodniu w ciężarówce w pobliżu granicy węgierskiej odkryto ciała 71 imigrantów. Według funkcjonariuszy 59 mężczyzn, osiem kobiet i czworo dzieci - głównie Syryjczyków udusiło się dwa dni wcześniej.

  Prokuratorzy twierdzą, że czterech podejrzanych, którzy pojawili się w sądzie w mieście Kecskemet w sobotę to członkowie bułgarsko - węgierskiego gangu handlującego ludźmi.

  Tylko w tym miesiącu ponad 40. tys. osób ubiegających się o azyl, głównie Syryjczyków dotarło przez Bałkany na Węgry. Władze tego kraju przyznały w sobotę, że zakończyły pracę nad 175 km ogrodzeniem z drutu kolczastego, który ma zatrzymać napływ imigrantów przez granicę z Serbią.

  Według relacji korespondenta BBC Nick Thorpe wielu migrantów pada ofiarą przemytników. Czekają w pobliżu obozów dla uchodźców, oferując podróż do Europy Zachodniej za - jak przekonują - intratną cenę.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo