ATP w Miami: Hubert Hurkacz - Felix Auger-Aliassime 0:2. Wrocławianin pożegnał się z turniejem w Miami

Piotr Janas
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz FOT. EAST NEWS
Hubert Hurkacz (54. ATP) przegrał z Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassime'm (57. ATP) 0:2 (7:6, 6:4) w III turnieju ATP w Miami. W kolejnej rundzie Kanadyjczyk zagra z Gruzinem Nikolozem Basilaszwilim (19. ATP).

Hubert Hurkacz w ostatnich tygodniach nie przestaje zaskakiwać. Podczas rozgrywanego w Miami turnieju ATP 1000 udowodnił światu, że ćwierćfinał osiągnięty podczas turnieju ATP 1000 w Indian Wells, nazywanym nieoficjalnym piątym Wielkim Szlemem, nie był dziełem przypadku.

22-letni wrocławianin w II rundzie rozgrywanego na Florydzie turnieju poprawił swoje najlepsze w karierze osiągnięcie, jeśli chodzi o wygrywanie ze światową czołówką. Pokonał wówczas czwartego w rankingu ATP Austriaka Dominika Thiema 6:4, 6:4.

W III rundzie zawodów w Miami los skojarzył z utalentowanym Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassime’m (57. ATP), nazywanym brylantem z Montrealu. 18-letni Auger-Aliassime wygrał juniorski US Open 2016 i był drugi w rankingu chłopców. W tym roku osiągnął finał zawodów w Rio de Janeiro i ćwierćfinał w Sao Paulo.

Ich spotkanie rozpoczęło się w niedzielę tuż przed godz. 22 czasu polskiego. W pierwszym secie nie doczekaliśmy się przełamania, więc o jego wyniku decydował tie-break. W nim lepszy był Kanadyjczyk, który wygrał go 7:5 i tym samym całego seta 7:6.

Minęło ponad półtorej godziny tego pojedynku, a na tablicy świetlnej widniał rezultat 4:4 w drugim secie. W dalszym ciągu żaden z tenisistów nie był w stanie przełamać podania swojego oponenta, choć trzeba podkreślić, że zdecydowanie łatwiej swoje gemy serwisowe wygrywał Auger-Aliassime.

Kanadyjczyk planowo wygrał swoje podanie w kolejnym gemie, a następnie, w kluczowym momencie dla tego pojedynku, przełamał Hurkacza i wygrał drugiego seta 6:4 i cały mecz 2:0. Wrocławianin pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie i może opuścić Florydę z podniesioną głową.

Auger-Aliassime w 1/8 finału turnieju ATP 1000 w Miami zagra z 19. rakietą świata - Gruzinem Nikolozem Basilaszwilim.

Felix Auger-Aliassime - Hubert Hurkacz 2:0 (7:6, 6:4)