Atak nożownika w Tczewie. Podejrzany wciąż bez aktu...

  Atak nożownika w Tczewie. Podejrzany wciąż bez aktu oskarżenia

  Przemysław Zieliński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Atak nożownika w Tczewie. Podejrzany wciąż bez aktu oskarżenia
  1/2

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©KPP Tczew

  Mężczyzna, który jest podejrzany o dwa napady na sklep oraz o brutalny atak na 17-letnią dziewczynę poczeka w areszcie na akt oskarżenia co najmniej trzy miesące dłużej.
  22-latek podejrzewany jest o dwa napady na sklepy, w tym jeden nieudany, a przede wszystkim o brutalny atak na 17-letnią tczewiankę - której zanim ukradł torebkę, zadał siedem ciosów ostrym narzędziem - w listopadzie 2014 r. oraz o dźgnięcie nożem w lutym br. 70-latka, który z poważną raną brzucha trafił do szpitala. Młody mężczyzna przyznał się do popełnienia tych czynów, choć twierdzi, że podczas ostatniego zdarzenia tylko się bronił.
  - Materiał dowodowy zebrany przez naszych funkcjonariuszy jest bardzo mocny i nie mamy wątpliwości, że podejrzany jest odpowiedzialny także za rozbój na nastolatce - zapewniał nas st. asp. Dawid Krajewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Mężczyzna przyznał się w sumie do czterech napadów.

  Sprawa nożownika z Tczewa jeszcze nie trafiła na wokandę


  Tczewscy policjanci długo nie mogli ustalić sprawcy napadu na młodą tczewiankę. Nie pomogło opublikowanie w mediach portretu pamięciowego sprawcy ani nagrania z miejskiego monitoringu. Gdy zatrzymano 22-letniego mieszkańca powiatu malborskiego, podejrzanego o zaatakowanie nożem 70-letniego mieszkańca Tczewa, policjanci oficjalnie nie łączyli obu spraw. Ustaliliśmy jednak, że nastolatce okazano zdjęcie zatrzymanego. W toku przesłuchań Jakub S. przyznał się także do napadu sprzed trzech miesięcy.
  Za atak na 70-latka Jakubowi S. postawiono zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu nawet dożywocie. Z kolei atak na nastolatkę Prokuratura Rejonowa w Tczewie zakwalifikowała jako rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co może ponieść karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

  Akt oskarżenia nadal jednak nie jest gotowy. Niedawno, już po raz drugi, tczewscy prokuratorzy wystąpili do sądu o przedłużenie tymczasowego aresztu Jakuba S. o kolejne trzy miesiące - do początku listopada.
  - Musimy poczekać na resztę zamówionych materiałów i opinii biegłych w tej sprawie - wyjaśnia Ewa Ziębka, prokurator rejonowy w Tczewie. - Nadal uważamy, że zachodzi podstawa do dalszego stosowania wobec podejrzanego takiej formy środka zapobiegawczego. Trudno dzisiaj wyrokować, kiedy akt oskarżenia będzie gotowy.


  TVN24/ x-news  p.zielinski@prasa.gda.pl  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND
  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo