1 1 połowa

Miedź Legnica

0

0 1 połowa

• Po piętnastu ligowych meczach bez zwycięstwa Arka Gdynia wreszcie wygrywa i na ten moment wychodzi ze strefy spadkowej! W drugiej połowie przez dłuższy czas stroną atakującą była Miedź - aktywny był przede wszystkim Joan Roman, ale dwa strzały Hiszpana znakomicie obronił Pavels Steinbors. Łotewski bramkarz został jednym z bohaterów tego spotkania. W doliczonym czasie gry wynik na 2:0 ustalił Marko Vejinović, w Gdyni mają dziś powody do świętowania. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Arka wreszcie się przełamała i pokonała Miedź 2:0!

• Arka zdobędzie wreszcie trzy punkty! Źle wybijał piłkę Sosłan Dżanajew, ta trafiła pod nogi Marko Vejinovicia, który minął obrońcę i sprzed pola karnego trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ARKI! MARKO VEJINOVIĆ!

• Mamy jeszcze zmianę w Arce. Bardzo powoli schodzi z boiska Michał Nalepa. Wchodzi Mateusz Młyński.

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Roman podał w pole karne do Zielińskiego, ale ten stracił piłkę.

• Forsell strzelał ze sporej odległości. Zablokował go Maghoma.

• Kontra Arki, Elton Monteiro faulował Nalepę.

• Uderzył z dystansu Nalepa, spore problemy miał Dżanajew, lecz rosyjski bramkarz zdołał ostatecznie złapać piłkę.

• Niedokładnie grają teraz piłkarze obu drużyn. Wybija piłkę Christian Maghoma.

• Santana dośrodkował w pole karne, ale Steinbors spokojnie złapał piłkę. Arka coraz bliżej pierwszego zwycięstwa od kilku miesięcy.

• Socha dośrodkował w pole karne z prawej strony, mnóstwo miejsca miał Jankowski, ale uderzył w Dżanajewa. Gracz Arki i tak był jednak na spalonym, więc gol nie zostałby uznany.

• Ostatnia zmiana w zespole Miedzi. Boisko opuszcza Borja Fernandez, wchodzi na nie Patryk Makuch.

• Dwukrotnie dośrodkowywał w pole karne Vejinović, łapie piłkę Dżanajew.

• Przejął piłkę Tadeusz Socha, na rzut rożny wybił futbolówkę Elton Monteiro.

• Roman zagrał do Camary, który nie zdołał przejść Zbozienia. Mamy jeszcze aut dla Miedzi.

• 5.112 kibiców obserwuje mecz ze stadionu w Gdyni.

• Atak Miedzi przerwał Marciniak. Kapitan Arki wybił piłkę na aut.

• Druga zmiana w zespole Arki. Sporymi brawami żegnany strzelec bramki, Marcus da Silva. Wchodzi Tadeusz Socha.

• Dżanajew musiał wybijać piłkę, gdy pressingiem podeszli gracze Arki. Przyniosło to aut dla gospodarzy.

• Po dalekim wrzucie z autu Zbozienia główkował Jankowski, bez problemu złapał piłkę Dżanajew.

• Kombinacyjna akcja Arki. Nalepa nie opanował piłki, ale gdynianie będą mieli jeszcze aut na wysokości pola karnego.

• Jeszcze jedno celne uderzenie Romana. Hiszpan strzelał prosto w Steinborsa.

• Zieliński dośrodkował z lewej strony. W polu karnym Arki nie było jednak innych piłkarzy gości.

• Banaszewski przejął piłkę na połowie Miedzi, lecz nie zdołał dojść do futbolówki Nalepa.

• Adam Marciniak faulował Camarę. Kapitan Arki z żółtą kartką.

• Roman uderzył z dystansu. Piłka przeszła wyraźnie nad poprzeczką.

• Po dośrodkowaniu Forsella z rzutu rożnego główkował Augustyniak. Piłka przeszła obok bramki.

• Steinbors znów lepszy od Romana! Rezerwowy Miedzi rozegrał dwójkową akcję z Omarem Santaną i uderzył po krótkim słupku, lecz bramkarz Arki nie dał się zaskoczyć!

• Zbozień dośrodkował piłkę w pole karne, jeden z graczy Arki zdołał zgrać ją głową, ale bez problemu złapał futbolówkę Sosłan Dżanajew.

• Vejinović przejął piłkę, ale natychmiast doskoczyło do niego trzech rywali. Futbolówkę znów ma Miedź.

• Luka Zarandia także nie jest w pełni zdrowy i musi opuścić boisko. Gruzin swoje jednak zrobił, wywalczył bowiem rzut karny. Zastępuje go Maksymilian Banaszewski.

• Augustyniak ładnie zagrał w pole do Milijkovicia, lecz obrońcę Miedzi dobrze powstrzymał Zarandia.

• Kompletnie nieudana próba Camary z dystansu. Od bramki Steinbors.

• Grzegorz Bartczak już poza boiskiem. Za niego Paweł Zieliński.

• Da Silva zagrał na prawą stronę pola karnego, potem dośrodkował jeden z graczy Arki, ale wybił piłkę Augustyniak.

• Grzegorz Bartczak nie doszedł do piłki. Kapitan Miedzi ma problemy mięśniowe, konieczna będzie zmiana.

• Teraz Roman nie zdołał opanować piłki na lewej stronie. Od autu zacznie Arka.

• Camara uderzył z dystansu. Piłka przeszła wyraźnie obok słupka.

• Joan Roman mógł mieć znakomite wejście na boisko! Świetną prostopadłą piłkę zagrał Camara, Roman znalazł się w sytuacji na sam sam ze Steinborsem, ale łotewski bramkarz znakomicie interweniował!

• Odpowiedziała Arka. Elton Monteiro wybił piłkę przed Michałem Nalepą.

• Dobre prostopadłe podanie Omara Santany. Przeciął je jednak Marko Vejinović.

• W przerwie mieliśmy jedną zmianę w zespole Miedzi. Nie wrócił na boisko Henrik Ojamaa, za niego Joan Roman.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Na razie mecz w Gdyni zdecydowanie rozczarowuje. Sytuacji podbramkowych mamy jak na lekarstwo - Pavels Steinbors nie musiał wysilać się tak naprawdę ani razu, a rzut karny dla Arki to jedyne godne odnotowania wydarzenie. Luka Zarandia jest na razie najjaśniejszą postacią na boisku, to właśnie jedna z dwóch jego dobrych akcji przyniosła "jedenastkę". Nie było co prawda na tyle groźnie, aby Elton Monteiro musiał uciekać się do faulu, lecz obrońca Miedzi popełnił spory błąd, a Marcus da Silva pewnie wykorzystał karnego. Czy Arka wygra po piętnastu meczach bez zwycięstwa w lidze? Na drugą połowę wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę dłużej potrwa pierwsza część spotkania.

• Camara niedokładnie zagrał w pole karne. Miedź atakuje od dłuższego czasu, ale nie przynosi to zagrożenia pod bramką gdynian.

• Luka Zarandia faulował Musę, ale sam przy tym mocno ucierpiał. Piłkarz Arki potrzebuje pomocy medycznej.

• Omar Santana uderzył sprzed pola karnego. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Miedź przez długi czas była z piłką na połowie Arki. Nie przyniosło to nawet strzału na bramkę.

• Teraz kartkę otrzymał Henrik Ojamaa. Estończyk faulował Dancha.

• Szybka kontra Miedzi, faulem przerwał ją Damian Zbozień. Obrońca Arki z żółtą kartką.

• Zarandia wpadł w pole karne z lewej strony, minął rywala i dograł przed bramkę, lecz nie zdołał celnie podać do partnera.

• Elton Monteiro zrobił Arce ogromny prezent, bo w niegroźnej sytuacji faulował w polu karnym Zarandię. Marcus da Silva uderzył w prawy róg bramki, Sosłan Dżanajew rzucił się w dobrą stronę, ale nie zdołał interweniować. Gospodarze na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA ARKI! MARCUS DA SILVA!

• RZUT KARNY DLA ARKI! Elton Monteiro powalił Zarandię!

• Adam Deja wszedł ostrym wślizgiem w nogi Camary. Gracz Arki z żółtą kartką.

• W ostatnich minutach Miedź przejęła inicjatywę. Brakuje jednak jakichkolwiek strzału na bramkę Pavelsa Steinborsa.

• Forsell zagrał prostopadłą piłkę z rzutu wolnego do Camary. Ten wywalczył kornera.

• Oba zespoły utrzymują się na razie przy piłce równo przez 50% czasu. Remis mamy także w sytuacjach podbramkowych - wciąż czekamy na choćby jedną...

• Zarandia przewrócił się po akcji prawą stroną. Sędzia nie dopatrzył się faulu Bartczaka, ale popełnił wyraźny błąd.

• Milijković nie zdołał przebić się prawą stroną. Miedź nie ma nawet autu, wznowi grę Arka.

• Petteri Forsell zagrał na prawą stronę w kierunku Henrika Ojamyy. Wybił piłkę Marciniak.

• Augustyniak przepchnął rywala w polu karnym i oddał strzał. Faulował jednak przeciwnika.

• Strzał z dystansu oddał Marcus da Silva. Była to bardzo nieudana próba.

• Pierwsze minuty nie przyniosły żadnej sytuacji podbramkowej. Oba zespoły na razie starają się przede wszystkim nie przegrać zamiast walczyć o zwycięstwo.

• Jankowski wypuścił sobie piłkę, lecz wyprzedziło go dwóch rywali. Dobrze interweniował Rafał Augustyniak.

• Niedokładne podanie Aleksandaar Miljkovicia w kierunku Juana Camary. Miedź szybko odzyskała jednak piłkę i konstruuje kolejną akcję.

• Miedź nie spieszy się z rozgrywaniem piłki. Goście grają w połowie boiska, szukając dziur w obronie Arki.

• Kontra Miedzi, Adam Danch powstrzymał Omara Santanę i wybił piłkę na aut.

• Jankowski faulowany na połowie Miedzi. Będzie okazja dla Arki na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Zarandia przejął piłkę na połowie Miedzi i dograł do Jankowskiego, ten uderzył w bramkarza, ale poza tym znajdował się na spalonym.

• Sosłan Dżanajew musiał interweniować przed polem karnym. Golkiper Miedzi spokojnie wybił piłkę na aut.

• Luka Zarandia zagrał długą piłkę w pole karne do Macieja Jankowskiego. Zrobił to jednak zbyt mocno, aby kolega mógł opanować futbolówkę.

• Adam Marciniak miał sporo miejsca na lewej stronie i dośrodkował w pole karne. Grzegorz Bartczak wybił piłkę na rzut rożny.

• Pierwsza akcja gospodarzy prawą stroną. Skrzydłowy Arki został jednak szybko zatrzymany.

• Od środka rozpoczęli piłkarze Arki. Gospodarze w tradycyjnych, żółto-niebieskich strojach. Miedź na czerwono.

• Zaczynamy!

• Podobnie jak w poprzednich meczach tej kolejki, mamy jeszcze minutę ciszy ku pamięci byłego polskiego sędziego, Alojzego Jarguza.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Piotr Lasyk. Piłkarze obu drużyn już na boisku, zaraz zaczynamy!

• Rezerwowi Miedź: Łukasz Sapela, Paweł Zieliński, Kornel Osyra, Adrian Purzycki, Patryk Makuch, Joan Roman, Fabian Piasecki.

• Rezerwowi Arka: Kacper Krzepisz, Michael Olczyk, Tadeusz Socha, Luka Marić, Maksymilian Banaszewski, Mateusz Młyński, Goran Cvijanović.

• Arka Gdynia nie wygrała od piętnastu ligowych spotkań. Kolejne porażki i śrubowanie niechlubnego rekordu spotkań bez zwycięstwa oznaczać będą murowany spadek z Lotto Ekstraklasy. Miedź także nie jest pewnego ligowego bytu. Od strefy spadkowej legniczan dzielą trzy punkty.

• W Gdyni w meczu 32. kolejki dojdzie do konfrontacji Arki z Miedzią Legnicą. Od ostatniego starcia między tymi drużynami (1:1, w Gdyni) nie minęły nawet dwa tygodnie. Zapraszamy na relację na żywo!