1

Górnik Zabrze

2

• Koniec! Górnik dowiózł wygraną w Gdyni! Dziękujemy za uwagę.

• Zamiast podawać do kolegi Giakoumakis zdecydował się na strzał i zrobił to niedobrze.

• Poturbowany Giakoumakis musi skorzystać z pomocy służb medycznych.

• Świetna interwencja Chudego po uderzeniu Marcusa, oczywiście po rzucie wolnym wykonanym przez Nalepę!

• Strzelał z wolnego Nalepa, ale wysoko nad bramką Górnika.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Paluszka, którzy nieprzepisowo zatrzymywał da Silvę!

• Piłka za krótko wybita po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła pod nogi Manneha, który uderzył błyskawicznie i pokonał Steinborsa.

• GOOOOOOOL!!! 2:1 DLA GÓRNIKA!! MANNEH!!

• Znakomite podanie Jankowskiego przejął Antonik, uderzył celnie, ale nie dał się zaskoczyć Chudy.

• Erik Janża zastępuje Ściślaka.

• Żółta kartka dla Zbozienia.

• Jirka uderza mocno, ale w znacznej odleglości od bramki gdynian.

• Niecelna próba z dystansu w wykonaniu Giakoumakisa.

• Marcus strzela z główki, ale nad poprzeczką.

• I znowu Danch ma pozycję strzałową po rzucie rożnym! Były obrońca Górnika ma jednak dzisiaj rozregulowany celownik.

• Roman Prochazka wchodzi za Krawczyka.

• GOL NIEUZNANY! Długo to wszystko trwało, jednak po analizie VAR sędzia uznał, że Giakoumakis był na pozycji spalonej. Nadal mamy więc remis 1:1.

• Luka Marić za Helstrupa.

• Po rzucie wolnym Manneha Giakoumakis najpierw strzelał głową, poprawił nogą i pokonał Steinborsa. Górnik ponownie prowadzi.

• Pressowany Steinbors musiał ratować się wybiciem poza linię boczną.

• Nalepa z rogu i tym razem Siemaszko uderzył głową tuż obok spojenia!

• Mocne uderzenie Dancha po kolejnym rzucie rożnym. Piłka odbija się od Paluszka i znowu wychodzi poza linię końcową.

• Bardzo pewna interwencja Chudego po dośrodkowaniu Marciniaka.

• Jesus Jimenez pojawia się boisku zastępując Adama Ryczkowskiego.

• Z rożnego dorzucał Nalepa i Marcus pięknym strzałem głową pokonał bramkarza Górnika.

• GOOOOOL!!! MARCUS WYRÓWNUJE!!

• Oraz Kamil Antonik w miejsce Wawszczyka.

• Podwójna zmiana w Arce. Rafał Siemaszko za Dawida Markiewicza.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Danch strzela głową po rzucie rożnym i znowu niecelnie!

• Jankowski dostał piłkę od Wawszczyka, zdecydował się na płaski strzał z dużego kąta, ale bez rezultatu.

• Mocniej ucierpiał Frederik Helstrup i konieczna jest pomoc służb medycznych.

• Arka może i stara się zaatakować, ale kompletnie brakuje jej argumentów. Wszystko pod kontrolą mają piłkarze Górnika.

• Dobre zagranie Piotra Krawczyka do Giakoumakisa, ale napastnik Górnika zostaje powstrzymany przez jednego ze stoperów Arki.

• Na razie obrońcy Górnika z łatwością radzą sobie z Wawszczykiem.

• Chudy zmuszony do piąstkowania po dośrodkowaniu Zbozienia z prawej strony.

• Ruletą popisał się Nalepa i został sfaulowany przez Alasanę Manneha.

• Damian Zbozień nieprzepisowo powstrzymywał Koja w bocznej strefie.

• Wyraźnie brakuje nam celnych strzałów po obu stronach.

• Dobrą piłkę otrzymał Giakoumakis, ale Grek zbyt długo ociągał się z oddaniem strzału.

• Tym razem na spalonym Jankowski, który nie zdążył wrócić po poprzedniej akcji.

• Z rzutu rożnego wrzucał Michał Nalepa, ale wybijają głową zabrzanie.

• Jakub Wawszczyk złapany na spalonym.

• Piłka dość przypadkowo spadła pod nogi Koja na 20. metrze, który potężnie kropnął z lewej nogi niemal w samo okienko! Kapitalnie siadła!

• GOOOOOOOL!!! MICHAŁ KOJ!! 1:0 DLA GÓRNIKA!!

• Solowa akcja Erika Jirki, który uderzył z prostego podbicia z ponad 25 metrów. Bez problemów interweniował Pavels Steinbors.

• Z dystansu na uderzenie zdecydował się Michał Kopczyński, ale trafił prostow kolegę.

• Dobre dośrodkowanie Adama Marciniaka z lewego skrzydła, a polu karnym znalazł się Adam Danch, który uderzył celnie, ale na posterunku Martin Chudy!

• Aleksander Paluszek ukarany żółtą kartką.

• Wysoki pressing graczy z Zabrza i spore kłopoty w wyjściu z własnej połowy mają arkowcy.

• Lekkie uderzenie głową jednego ze stoperów Górnika. Piłka w rękach bramkarza gospodarzy.

• Pierwszy strzał w kierunku bramki starał się oddać Georgios Giakoumakis, ale został zablokowany.

• Pierwszy gwizdek sędziego, gramy.

• W tym sezonie bilans spotkań Arki z Górnikiem jest na remis. W 7. kolejce, 30 sierpnia Arka wygrała u siebie 1:0. W lutym, w 22. kolejce Górnik wygrał przy Roosevelta 2:0 po bramkach Igora Angulo (83) i Pawła Bochniewicza (90). W 17. minucie Angulo nie wykorzystał rzutu karnego.

• Żółto-niebiescy ostatnio pokonali u siebie ŁKS, a teraz chcą zdobyć trzy punkty w spotkaniu z Górnikiem. W ten sposób chcą pożegnać się z kibicami. W ostatniej kolejce Arka zagra w Krakowie z Wisłą, więc mecz z Górnikiem będzie ostatnim ekstraklasowym w Gdyni.

• Witamy! We wtorkowym meczu 36. kolejki PKO Ekstraklasy Arka Gdynia zmierzy się u siebie z Górnikiem Zabrze. Zapraszamy na relację na żywo.