Ania Wieleńska z Kielc zrobiła furorę w rosyjskim "The Brain" [WIDEO, ZDJĘCIA]

Anna Bilska
Anna Bilska
10-letnia Ania Wieleńska z Kielc znów zachwyciła swoim talentem i pokazała, że... widzi muzykę. Tym razem młoda skrzypaczka zaprezentowała się w czwartej edycji programu "Niesamowici ludzie" w Rosji. To talent show oparty na formacie "The Brain", w którym kielczanka wygrała dwa lata temu w Polsacie.

Wśród uczestników programu "Niesamowici ludzie" są uznani mistrzowie Rosji i świata, zwycięzcy największych międzynarodowych pokazów i konkursów, mistrzowie Księgi Rekordów Guinnessa, a także debiutanci, którzy odkryli wyjątkowe talenty. Wszyscy swoim przykładem dowodzą, że możliwości ludzkiego mózgu są nieograniczone.

W jednym z odcinków wystąpiła Ania Wieleńska. Przed kamerami opowiedziała o Kielcach i o tym czym się tu zajmuje. W programie miała za zadanie odgadnąć 10 utworów granych na skrzypcach wyłącznie po ruchu smyczków. Ze słuchawkami tłumiącymi dźwięki, odgadła wszystkie utwory grane przez skrzypaczki na żywo w studio bezbłędnie. W śród nich dzieła takich twórców jak Paganini, Vivaldi, Bach. W programie nie tylko wykazała się niezwykłym zmysłem i wiedzą, ale też pokazała, że sama także potrafi grać wykonując "The Storm".

Ania Wieleńska jest uczennicą szkoły muzycznej w Kielcach imienia Ludomira Różyckiego w klasie skrzypiec. Gra na skrzypcach, ale także śpiewa, chętnie bierze udział w konkursach. Występuje razem z zespołem „Małe Skrzypeczki” Akademii Młodych Talentów z Kielc. W 2015 roku Ania zwyciężyła show "Echa Dnia" - Talent Kielc. W edycji w 2016 roku brała udział w Talencie Powiatu Kieleckiego, który doprowadził ją do zwycięstwa Talentu Świętokrzyskiego 2016.

Ania i Małe Skrzypeczki

Przypomnijmy, że Ania to najmłodszy genialny umysł Polski w programie Polsatu "The Brain - genialny umysł". Ponadto uczestniczyła także w programie "Mali Giganci" TVN. "Scena Talentów" Jerzego Petersburskiego Jr w Telewizji Polskiej też gościła naszą młodą artystkę, której występy z grupą wychowanków Akademii Młodych Talentów uświetniły imprezy TVP w Warszawie, a zespół "Małe Skrzypeczki" wraz z Anią dawał występy nawet w Azerbejdżanie.

Formacja młodych talentów niedawno prezentowała się także na castingu do programu "Mam Talent". - Dzieci były szalenie podekscytowane - relacjonuje Maria Wieleńska, dyrektor Akademia Młodych Talentów "Małe Skrzypeczki". - Rodzice i opiekunowie również, a ich zaangażowanie jest godne pochwały. Bez tego wsparcia trudno byłoby o takie wyniki naszych bardzo młodych muzyków.

Czy Małe Skrzypeczki znajdą się w programie Mam talent? To nie jest pewne, ale i tak jest już o nich głośno. - Nasze świętokrzyskie skrzypce w malutkich rączkach 4-10 latków już odnotowały wiele sukcesów na swoim koncie w całej Polsce, grając, tańcząc i śpiewając równolegle muzykę rozrywkową, ludową, dawną i klasyczną, czyli poważną - podkreśla Maria Wieleńska.

Zobacz także:
 • Ania Wieleńska zwyciężyła finał show Talent Świętokrzyski 2016 [Zapis transmisji]
 • Małe Skrzypeczki i Ania Wieleńska podbijają telewizję
 • Ania Wieleńska, skrzypaczka z Kielc podbija Polskę!
 • POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Jedna żona to mało! Ci celebryci to seryjni rozwodnicy  Co Ty wiesz o zespole Playboys?

  Na scenie teatru Żeromskiego zagra sława


  Jakie filmy pobiły rekordy oglądalności w Polsce?


  Do jakiego gatunku należy ta piosenka? Quiz


  Wideo

  Materiał oryginalny: Ania Wieleńska z Kielc zrobiła furorę w rosyjskim "The Brain" [WIDEO, ZDJĘCIA] - Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dodaj ogłoszenie