Ania Wieleńska, skrzypaczka z Kielc podbija Polskę!

AWA
Ania uwielbia przebierać się do występów. Tutaj w roli małej piratki
Ania uwielbia przebierać się do występów. Tutaj w roli małej piratki Archiwum prywatne
Utalentowana 7-latka z Kielc rośnie na wielką gwiazdę. Ania Wieleńska, zwyciężczyni show „Echa Dnia” - „Talent Kielc” zdobywa nagrody oraz czołowe miejsca w wielu konkursach wokalnych, a także instrumentalnych na scenach wielu miast Polski.

Jest uczennicą szkoły muzycznej w Kielcach imienia Ludomira Różyckiego w klasie skrzypiec, dopiero w pierwszej klasie, a już może pochwalić się wielkimi sukcesami, w roku ubiegłym zdobyła I miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Skrzypcowym z repertuarem wybiegającym daleko po za poziom uczniów młodszych klas szkół muzycznych. W ubiegłych miesiącach tego roku odniosła wiele znaczących sukcesów w wysokiej rangi konkursach skrzypcowych miedzy innymi w Warszawie. „Mały czy duży wirtuoz” 14-15 marca tego roku dał jej upragnione I miejsce, z tą samą lokatą uplasowała się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Miniatury Skrzypcowej 11 marca, również w Warszawie. Zaszczytne II miejsce udało się zdobyć w IV Ogólnopolskim Festiwalu Skrzypcowym w Kielcach.

Kolejny sukces, zajęcie I miejsca i zdobycie pucharu „Najlepszy Wykonawca” ma miejsce w Głowaczowie na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni-Piosenki Patriotycznej-Ludowej i Tańca Ludowego, w ten weekend 23-24 kwietnia, wcześniejsze edycje odbywały się w Pionkach i Zwoleniu, gdzie również odniosła spektakularne sukcesy, solo i z zespołem. Organizatorzy i jury nie mieli wątpliwości komu należy się palma pierwszeństwa, gdzie Anna mimo kłopotów z sprzętem akustycznym pokazała klasę dojrzałej artystki mimo zaledwie 7-miu lat życia, z czego większość, bo ponad 4 lata ma doświadczenia scenicznego. Przypomnijmy, że zaczęła grać na skrzypcach w wieku 1 rok i 8 miesięcy, a wokal szlifuje pod okiem wspaniałych nauczycieli od lat trzech. Ostatnio zdobyła pierwsze miejsce oraz nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w VII Włocławskich Spotkaniach Skrzypcowych „Klasycy Wiedeńscy”. Jest to ogólnopolski konkurs skrzypcowy. Gratulujemy!

Najnowsze oferty na Black Friday

Materiały promocyjne partnera

Wideo

Materiał oryginalny: Ania Wieleńska, skrzypaczka z Kielc podbija Polskę! - Echo Dnia Świętokrzyskie