Andżelika Wójcik i Kaja Ziomek na podium. Polacy śmigali po norweskim lodzie

fb
Andrzej Banas / Polska Press
We czwartek w norweskim Hamar rozpoczęły się mistrzostwa świata w wieloboju. Na podium na krótszym dystansie sklasyfikowana została trójka naszych zawodników. Andżelika Wójcik i Kaja Ziomek wspólnie wywalczyły trzecią pozycję. Tę samą lokatę na 500 metrów wywalczył Piotr Michalski.

Na 500 metrów najlepsza była Femke Kok, drugie miejsce zdobyła Vanessa Herzog. Trzecią lokatę zajęły ex aequo dwie Polki - Wójcik i Ziomek, które do zwyciężczyni straciły 0.15 sekundy, a do drugiej Austriaczki tylko 0.01 sekundy. Karolina Bosiek zajęła 16. miejsce.

Na 1000 metrów najlepsza okazała się Jutta Lerdam przed Kok. Na trzecim miejscu dojechała Amerykanka Kimi Goetz. W pierwszej "10" znalazły się wszystkie Polki. Wójcik była piąta, Ziomek siódma, a Bosiek ósma.

Wśród mężczyzn na 500 metrów najlepszy był Laurent Dubreuil, a za nim Tatsuya Shinhama i Piotr Michalski. Polakowi zabrakło 0.21 sekundy do Kanadyjczyka. Dwunaste miejsce zajął Damian Żurek, a 16. Marek Kania.

Na 100 metrów z rekordem toru wygrał Thomas Krol, drugi był Havard Lorentzen, a trzeci Dubreuil. Michalski dojechał 11., Żurek 12., a Kania 21.

W klasyfikacji sprinterskiej po pierwszym dniu najwyżej sklasyfikowana z Polek jest Andżelika Wójcik, która zajmuje 5. miejsce. lokatę Ziomek jest szósta, a Bosiek dziewiąta. Wśród mężczyzn najwyżej plasuje się Michalski, który jest 7. Żurek jest 12, a Kania zamyka stawkę liczącą 21 zawodników.