Andy Murray drugi raz z rzędu mistrzem olimpijskim

Andrzej Skibiński
Andy Murray obronił tytuł mistrza olimpijskiego. Reprezentant Wielkiej Brytani wygrał z Argentyńczykiem Juanem Martinem Del Potro 7:5, 4:6, 6:2, 7:5.

Del Potro to jedno z największych zaskoczeń igrzysk w Rio. W pierwszej rundzie wyeliminował faworyta do złotego medalu Novaka Djokovicia. W półfinale pokonał Rafaela Nadala.

Murray dobrze rozpoczął mecz, dwukrotnie przełamując rywala. Del Potro straty jednak odrobił. W końcówce ponownie dał się przełamać i reprezentant Wielkiej Brytanii wygrał 7:5.

Drugi set był ponownie bardzo zacięty. W pierwszy gemie Murray przegrał serwis i nie odrobił strat do końca seta. W ostatni, dziesiątym gemie aż trzy razy obronił piłkę setową, ale Argentyńczyk dopiął swego i wyrównał stan meczu.

W partii trzeciej dalej wygrywali swoje podania. W grze Argentyńczyka coś się jednak zacięło po piątym gemie. Szkot dwukrotnie przełamał rywala i wygrał 6:2.

Czwarty gem był niesamowity. Tenisiści niemal co akcję zaskakiwali się nawzajem. Pierwsze cztery gemy to przegrane serwisu jednego i drugiego. Większość kończyła się na przewagi. Murray wygrał 7:5, przełamując Del Potro.

Mecz trwał cztery godziny i cztery minuty.

29-letni Murray to pierwszy tenisista, któremu udało się obronić tytuł mistrza olimpijskiego.

Brązowy medal zdobył Kei Nishikori, który wygrał z Rafaelem Nadalem 6:2, 6:7 (1-7), 6:3.