Amerykańska firma rozpoczęła sprzedaż e-inhalatorów nikotyny w Polsce.

Kazimierz Sikorski
Kazimierz Sikorski
materialy prasowe
Produkty JUUL Labs dostarczają uzależnionym od papierosów, prostą, czystą i funkcjonalną alternatywę dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych.

Na polski rynek wszedł amerykański start-up JUUL Labs, którego elektroniczne inhalatory będą dostępne w pięciu tysiącach punktów sprzedaży, między innymi na stacjach benzynowych.

Nowe produkty mają być alternatywą dla 9 mln dorosłych palaczy tradycyjnych papierosów. Inhalatory są dostępne z dwoma wariantami zawartości nikotyny, z 6 aromatami.

– Stworzyliśmy JUUL, by dostarczyć uzależnionym od papierosów, prostą, czystą i funkcjonalną alternatywę dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych- mówi Adam Bowen, współzałożyciel i dyrektor ds. technologii JUUL Labs, który sam miał 10-letnią przygodę z paleniem papierosów.

Na szczęście rzucił palenie na studiach, jeszcze przed 30. rokiem życia i dziś może powiedzieć, że jego organizm nabrał takiej formy, jakby nigdy ie brał papierosów do ust.

Prace nad elektronicznym inhalatorem nikotyny James Monsees i Adam Bowenrozpoczęli w 2004 roku. Przez lata byli nałogowymi palaczami, jednocześnie ich niezadowolenie ze zdrowotnych i społecznych konsekwencji nałogu ciągle rosło. Po dziesięciu latach testów i udoskonalania prototypów, w 2015 r. w USA, powstał JUUL – elektroniczny inhalator nikotyny z systemem zamkniętym, będący alternatywą dla tradycyjnych papierosów.

To proste, czyste i funkcjonalne urządzenie oparte jest na unikalnej technologii. Ma zamknięty system wapowania JUULpods (kapsułki) i regulowaną kontrolę temperratury. W JUUL nie zachodzi proces spalania tytoniu, nie wytwarza się związany z nim tlenek węgla i ponad siedem tysięcy innych szkodliwych składników. Liquid wykorzystany w JUUL zawiera nikotynę, która jest substancją uzależniającą, ale jej spożycie nie wiąże się z negatywnymi skutkami dla zdrowia.

JUUL stworzono wyłącznie dla dorosłych palaczy. Nieletni, a także dorosły, który obecnie nie pali, nie powinien z niego korzystać. Partnerzy detaliczni muszą przestrzegać zasad firmy, klient musi przedstawić dowód tożsamości, aby udowodnić, że ma 18 lat. Sprzedawcy będą monitorowani w punktach sprzedaży, ci, którzy nie sprawdzą wieku kupujących, zostaną wykluczeni z sieci dystrybutorów.

Naszą misją jest poprawa jakości życia dorosłych palaczy, a ostatecznym celem – całkowite wyeliminowanie wśród nich tradycyjnych papierosów, mówią szefowie firmy.

O tym, że palenie papierosów jest ważnym problemem niech świadczy fakt, że w Polsce jest ponad 9 mln palaczy, a palenie tytoniu zabija rocznie 67 tys. osób. Jesteśmy też jedynym rynkiem w Europie, gdzie rośnie sprzedaż tradycyjnych papierosów.

Znani eksperci ds. zdrowia publicznego w USA i Wielkiej Brytanii wspierają e-papierosy jako alternatywę dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Badania Public Health England wykazały, że używanie elektronicznych inhalatorów nikotyny jest o 95. proc, mniej szkodliwe dla zdrowia niż palenie papierosów.

Z badań Kantar wynika, że 29 proc. Polaków pali a 85 proc. osób próbowało rozstać się z nałogiem przynajmniej raz, a 65 proc. podejmowało kilka nieudanych prób. 67 proc. uczestników badania uważa, że powinno ograniczyć się spożywanie tytoniu, a co drugi twierdzi, że papierosy są coraz bardziej nieakceptowalne. Jednocześnie wykazują oni ograniczoną wiedzę na temat elektronicznych inhalatorów nikotyny, które są alternatywą dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych.

Podatek cukrowy. Podreperuje budżet czy zdrowie Polaków?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie