Amanda Lepusińska z Dubienki zaśpiewa w finale Open Mic:...

  Amanda Lepusińska z Dubienki zaśpiewa w finale Open Mic: "Muzyka to moje życie" [ROZMOWA]

  Karolina Ryniak

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Amanda Lepusińska dostała się finału największego talent show w Wielkiej Bytanii

  Amanda Lepusińska dostała się finału największego talent show w Wielkiej Bytanii ©materiał nadesłany

  Amanda Lepusińska, 26-latka pochodząca z Dubienki (pow. chełmski) dostała się do finału największego w Wielkiej Brytanii konkursu dla wokalistów, który otwiera drogę do międzynarodowej kariery. Uczestników programu poza publicznością oglądają najwięksi producenci muzyczni.
  Amanda Lepusińska dostała się finału największego talent show w Wielkiej Bytanii

  Amanda Lepusińska dostała się finału największego talent show w Wielkiej Bytanii ©materiał nadesłany

  Jak zaczęła się Twoja przygoda z muzyką?
  Kiedy miałam 6 lat moja mama odkryła we mnie talent. Zaczęłam uczęszczać na lekcje i zajęcia w Domu Kultury w Dubience. Brałam udział w różnych programach muzycznych: „Szansa na sukces”, „Must be the Music”, gdzie w 8. edycji doszłam do półfinału, w „Bitwie na głosy” śpiewałam w lubelskiej drużynie Krzysztofa Cugowskiego.

  Jak to się stało, że wzięłaś udział w Open Mic?

  Wyjeżdżając do Anglii myślałam o pracy i nauce języka. Wiedziałam jednak, że nie zostawię muzyki. Potrzebowałam trochę czasu, żeby się oswoić i odwagi, by wziąć udział w konkursie w 2016 roku po raz pierwszy. Wtedy odpadłam w półfinale. Nie poddałam się i wystartowałam ponownie. Teraz jestem i finale!  Co robisz za granicą?

  W Anglii pracuję jako care assistant, a dokładnie zajmuje się chorymi ludźmi. Pomagam im w codziennych obowiązkach w tzw. domowym hospicjum. Poza pracą śpiewam w zespole „The Charts”, składającego się z polskich muzyków. Ostatnio wzięliśmy udział w głosowaniu na najlepszy zespół, który wystąpi na głównej scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Londynie i wygraliśmy głosowanie!

  Wyjazd za granicę pozwolił ci się bardziej rozwinąć? Jakie masz dalsze plany?

  Wyjazd i konkurs dały mi duże możliwości, zaczęłam tworzyć autorskie piosenki. Rozwinęłam się także w języku angielskim. Dostałam już kilka propozycji, których jeszcze nie mogę zdradzić. W finale nie chodzi o zwycięstwo, tylko sam fakt bycia finalistą, ponieważ konkursowi przygląda się rzesza producentów. Jeszcze do mnie to wszystko nie dotarło. Jedno jest pewne, nie brakuje mi motywacji, nigdy się nie poddaję i staram się dążyć do celu, bo śpiewanie to całe moje życie.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo