Aluron CMC Warta Zawiercie - Berlin Recycling Volleys WYNIK, ZDJĘCIA "Jurajscy Rycerze" zatrzymani przez mistrza Niemiec

Tomasz Kuczyński
30.11.2022 r. Liga Mistrzów Siatkarzy: Aluron CMC Warta Zawiercie - Berlin Recycling Volleys. championsleague.cev.eu/Twittter/@AluronCMC
W środę 30.11.2022 r. w meczu 3. kolejki rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów Aluron CMC Warta Zawiercie przegrał z Berlin Recycling Volleys 1:3. Mecz rozegrano w hali Centrum w Dąbrowie Górniczej, gdzie zawiercian znów licznie wsparła kibicowska „Jurajska Armia”.

Aluron Warta swój debiutancki sezon w Lidze Mistrzów zaczęła od dwóch wygranych po 3:1 - w Dąbrowie Górniczej z Halkbankiem Ankara i w Bułgarii z Hebarem Pazardżik. Mistrz Niemiec i lider Bundesligi (bez porażki) Berlin Recycling Volleys w LM przegrał z tureckim zespołem i pokonał Hebar po tie-braku. „Jurajscy Rycerze” przystąpili do środowego meczu z serią 9 zwycięstw z rzędu.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW i z meczu Ligi Mistrzów Aluron CMC Warta Zawiercie - Berlin Recycling Volleys, 30.11.2022 r.

Pierwszy set dla gości z Berlina

Choć gospodarze zdobyli dwa pierwsze punkty, berlińczycy wyszli na prowadzenie 8:6 i 10:8. Warta doprowadziła do remisu 11:11 i od tego momentu trwała wyrównana walka. Końcówka należała do gości, którzy odskoczyli od 19:19 na 22:19. Zawiercianie obronili pierwszego setbola, ale potem Bartosz Kwolek posłał zagrywkę w aut i Recycling Volleys wygrał I seta 25:21.

Warta wrzuciła wyższy bieg

Drugi set zaczął się od prowadzenia Warty 3:1, ale goście szybko mieli punkt przewagi - 3:4. Od remisu 7:7 drużyna z Zawiercia wreszcie wrzuciła wyższy bieg, zaczęła zdobywać punkty po kontratakach. Punkty Urosa Kovacevicia i Kwolka dały prowadzenie 11:7. Gospodarze nabrali wiatru w żagle i prowadzili już 15:9. Seta skończył atakiem przez środek Kovacević - 25:20.

Trzeci set na przewagi

Goście w trzeciej partii utrzymali 1-2-punktowe prowadzenie, aby w pewnym momencie mieć już trzy punkty przewagi - 12:9. Warta nie zamierzała odpuszczać i doprowadziła do remisu 15:15. Warta bardzo często psuła zagrywki, a set kończył się na przewagi. Zespół z Berlina po piątym setbolu, gdy Dawid Konarski zaatakował w aut, cieszył się z prowadzenia w meczu 2:1.

Pościg prawie udany

Goście chcieli pójść za ciosem i „odjechali” w czwartym secie na 15:11 i 18:13. Trener Michał Winiarski próbował zatrzymać ten marsz poprzez przerwy na żądanie i… udało się! Warta dogoniła rywali (16:18) i dogoniła - 21:21. Ta partia też kończyła się w grze na przewagi. Górą byli Berlin Volleys. Gospodarze w całym meczu zepsuli 32 zagrywki...

MVP meczu został Czech Marek Sotola z drużyny gości. Warta utrzymała prowadzenie w grupie B.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Berlin Recycling Volleys 1:3 (21:25, 25:20, 27:29, 25:27)

Aluron: Miguel Tavares, Bartosz Kwolek, Miłosz Zniszczoł, Dawid Konarski, Michał Szalacha, Uros Kovacevic, Santiago Danani (libero) oraz Michał Kozłowski, Dawid Dulski, Patryk Łaba,

Berlin: Johannes Tille, Nehemiah Mote, Anton Brehme, Timothee Carle, Ruben Schott, Marek Sotola, Satoshi Tsuiki (libero) oraz Antti Ronkainen, Arshdeep Dosajnh, Cody Kessel.

Hebar Pazardżik - Halkbank Ankara 2:3 (19:25, 20:25, 25 :19, 25:22, 7:15)