Aleksandra Gajewska wraca na stanowisko dyrektora Teatru Rozrywki

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (2 zdjęcia)
Aleksandra Gajewska, odwołana dyrektorka Teatru Rozrywki, wraca na stanowisko. Dziś, 24 czerwca, poinformował o tym Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. Podczas krótkiego briefingu prasowego w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach, Aleksandra Gajewska złożyła oświadczenie.

Aleksandra Gajewska, odwołana niedawno dyrektorka Teatru Rozrywki, wraca na stanowisko szefowej sceny. Dziś, 24 czerwca, poinformował o tym Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Dziś, podczas krótkiego briefingu prasowego w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach, Aleksandra Gajewska złożyła oświadczenie.

Nie przegapcie

W rozmowie tej Bończak niewybrednie wyrażał się o władzach województwa śląskiego. Chełstowski uznał, że dyrektorka zachowała się nielojalnie wobec instytucji, która finansuje Teatr Rozrywki.

Gajewska dziś w obecności marszałka i dziennikarza przyznała rację Chełstowskiemu, oświadczając, że opisana powyżej sytuacja nie powinna mieć miejsca i ponosi za nią pełną odpowiedzialność.

Marszałkowi podziękowała „za drugą szansę".

Z kolei Chełstowski skomentował: Mam nadzieję, że pani dyrektor przemyślała tę sytuację.

Podkreślił, że władze województwa zawsze sprzyjały kulturze.

Zobaczcie koniecznie

Porywacze ze Śląska złapani po 17 latach

Marsz Równości w Częstochowie zablokowany

Materiał oryginalny: Aleksandra Gajewska wraca na stanowisko dyrektora Teatru Rozrywki - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 8

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

E
Ewa

Mam nieodparte wrażenie że zwolennicy POsspólstwa są bardzo ociężali na umyśle

N
Naprawdę to Teatr Rozrywki

Totalne dno, które jeszcze się zapadło.

Jak to mówią raz się zeszmacisz, to .......... zostaniesz już na całe życie.

K
Klara

Kobita dała się zrobić bez mydła. Honor by mi nie pozwolił się kajać za PIS grzechy.. Cóż ŚLĄZACZKA to nie jest.

d
dziennikarz emeryt

A gdzie komentarz redakcji? Rozumiem, że Pani dyrektor wybrała salomonowe wyjście, żeby placówka, finansowana przez marszałka /tylko nie zapominajmy, że z naszych podatków/, mogła w miarę normalnie funkcjonować. Ale czy media są aż tak na pasku władzy, że nie potrafią podsumować tej tragifarsy?

M
Maciek
2019-06-24T11:14:41 02:00, Piotr:

a wystarczyło tylko by milczała! Chełstowski przegrywa na każdym froncie: od Parku Śląskiego, przez szpitale i koleje po Muzeum Górnośląskie. Wystarczyło by Aleksandra Gajewska milczała. Najdalej za miesiąc, decyzją administracyjną zostałaby przywrócona i otrzymałaby odskodowanie. A tak, nie dość że złożyła hołd lenny PiS, to jeszcze pogorszyła sytuacje wszystkim innym dyrektorom w województwie. Wstyd i hańba

Piotrze, wygrałaby "rację" i trochę kasy na chwilę, a straciłaby "pracę". Tu jakiś kompromis był potrzebny, bo sprawa zaszkodziłaby obu stronom. I chyba w końcu obie strony zdały sobie z tego sprawę. Choć oświadczenie jest, przyznam, absurdalne.

P
Piotr

a wystarczyło tylko by milczała! Chełstowski przegrywa na każdym froncie: od Parku Śląskiego, przez szpitale i koleje po Muzeum Górnośląskie. Wystarczyło by Aleksandra Gajewska milczała. Najdalej za miesiąc, decyzją administracyjną zostałaby przywrócona i otrzymałaby odskodowanie. A tak, nie dość że złożyła hołd lenny PiS, to jeszcze pogorszyła sytuacje wszystkim innym dyrektorom w województwie. Wstyd i hańba

f
fatalnie

jestem po stronie Pani Gajewskiej. Została bezpodstawnie i bezprawnie zwolniona. Z winy marszałka. Ale bardzo mnie boli, że Pani Gajewska zdecydowała się zagrać według melodii PiS. Pani Dyrektor, samokrytyka? A co zrobiła Pani źle? A jak teraz, po takim upokorzeniu będą wyglądały Pani relacje z Marszałkiem?

Środowisko domaga się podmiotowości i odpowiedniego traktowania. Podstawą podmiotowości jest szacunek do siebie samego. Z największą przykrością muszę stwierdzić, że Pani tego szacunku nie ma.

e
edi

Normalnie komuna...złożyła samokrytykę i władza łaskawie się zgodziła, panie władzo, jest takie śląskie powiedzenie: " wyżyj sro niż mo", zdrówka życzę

Dodaj ogłoszenie