Aleksandar Vuković odniósł się do pytania Roberta Lewandowskiego: Jeśli on nie zna odpowiedzi, to tym bardziej nam trudno ją znaleźć [WIDEO]

Jakub Niechciał
Vuković odpowiedział Lewandowskiemu: Jeśli on tego nie wie, to tym bardziej my WIDEO szymon starnawski / polska press
Niedawno Robert Lewandowski odbył wideospotkanie z polskimi dziennikarzami. Został poproszony o opinię na temat odpadnięcia Legii Warszawa w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. - Zadałem sobie jedno pytanie, dlaczego polskie zespoły nie są przygotowane fizycznie od początku sezonu? - dziwił się zwycięzca Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. O rozwiązanie zagadki został poproszony szkoleniowiec legionistów Aleksandar Vuković.

Robert Lewandowski został piątym Polakiem, który wygrał Ligę Mistrzów. 23 sierpnia, w finale tegorocznej edycji, Bayern Monachium z kapitanem reprezentacji Polski w składzie wygrał z Paris Saint-Germain 1:0. W międzyczasie trwają kwalifikacje do nowego sezonu Champions League. Trzy dni później Legia Warszawa zakończyła rywalizację na drugiej rundzie eliminacji (z czterech). Mimo przewagi własnego boiska, przegrała z Omonią Nikozja 0:2 po dogrywce.

- Meczu nie oglądałem, znam tylko relacje. Zadałem sobie jedno pytanie, dlaczego polskie zespoły nie są przygotowane fizycznie od początku sezonu? Czemu na odpowiednią formę fizyczną trzeba czekać dwa, trzy tygodnie po starcie rozgrywek? Legia ma dobrych piłkarzy, z potencjałem, więc powinna wygrać taki mecz. Jednak jeśli nie jesteś odpowiednio przygotowany fizycznie, to blokuje twoje umiejętności piłkarskie. Sam to czasem przeżywałem. Może więc tu leży problem? - zastanawiał się Lewandowski.

Po meczu Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok (1:2) o odniesienie się do tej kwestii został poproszony trener mistrza Polski, Aleksandar Vuković. - Jeśli Robert nie zna odpowiedzi na te pytania, to tym bardziej nam trudno odpowiedzieć - odparł Serb z lekkim uśmieszkiem, przede wszystkim gratulując Lewandowskiemu wygranej Ligi Mistrzów.

Wcześniej szkoleniowiec Wojskowych skomentował drugą porażkę zespołu w tym tygodniu. - Czujemy złość ze względu na przegraną. Choć braliśmy pod uwagę różne scenariusze, bo mieliśmy mało czasu na przygotowanie się do tego spotkania, zrobiliśmy również dużo zmian. Mogliśmy wygrać, ale w pierwszej połowie popełniliśmy dwa duże błędy w obronie, które rywale wykorzystali. Po przerwie gra wygląda zupełnie inaczej. Zabrakło nam naprawdę niewiele, bo mieliśmy słupek, poprzeczkę, Jose Kante miał dogodną sytuację. W drugiej połowie widziałem w naszej grze pozytywy i jestem przekonany, że z meczu na mecz będziemy grać coraz lepiej. Za tą część zespołowi należą się pochwały. Dziękuję też kibicom za wyśmienity doping, bo różnie z tym bywało i wciąż bywa. Jeżeli jednak utrzymamy taki poziom wspólnej wiary, bardzo szybko zaczniemy mieć powody do radości - podsumował.

Jego zespół w trzeciej kolejce, po przerwie na mecze reprezentacji Polski w Lidze Narodów, zmierzy się w Płocku z Wisłą (11 września). Natomiast pod koniec miesiąca czeka go rywalizacja w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy. Rywala pozna po rozstrzygnięciach drugiego etapu (rozegrany również po przerwie na kadrę).