Ale przymierzył! Felicio Brown Forbes strzelił pięknego gola [WIDEO]

DW
Felicio Brown Forbes podwyższył prowadzenie Wisły w meczu z Pogonią.
Felicio Brown Forbes podwyższył prowadzenie Wisły w meczu z Pogonią. Anna Kaczmarz
PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków prowadziła do przerwy z Pogonią Szczecin 2:0. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra Felicio Brown Forbes popisał się fantastycznym trafieniem. Napastnik Białej Gwiazdy wykorzystał odegranie plecami(!), dobrze przyjął futbolówkę i z około 25 metrów zerwał pajęczynę z okna bramki Dante Stipicy. Zobaczcie tę bramkę!

Przed spotkaniem Biała Gwiazda plasowała się na 13. miejsce w tabeli, a Pogoń była liderem. Warto nadmienić, że Portowcy przyjeżdżali do Krakowa jako najlepsza defensywa ligi z zaledwie ośmioma straconymi bramkami. Po wizycie w stolicy Małopolski, szczecinianie muszą sobie dopisać dwa kolejne stracone trafienia.

Pierwszy gol w meczu padł w 31. minucie. Zaczęło się od niedokładnego wyprowadzenia piłki przez Mariusza Malca. Wiślacy przejęli piłkę i z prawego skrzydła w pole karne centrował Felicio Brown Forbes. Piotr Starzyński nie sięgnął piłki, lecz ta niefortunnie odbiła się od Benedikta Zecha, po czym wpadła do siatki tuż przy dalszym słupku.

Tuż przed przerwą było już 2:0. Zaczęło się w stylu Ekstraklasy. Daleka piłka z własnej połowy na wolne pole do rozpędzonego Żana Medveda, który, trafiony w plecy, notuje asystę. Do piłki dopadł Felicio Brown Forbes, który atomowym uderzeniem z dystansu podwyższył wynik. Zobaczcie to trafienie.

Pogoń było stać tylko na kontaktową bramkę. Najpierw mocny strzał Michała Kucharczyka z pola karnego odbił do boku Mateusz Lis. Skrzydłowy zrehabilitował się dokładnym dośrodkowaniem na dalszy słupek do Alexandra Gorgona, który z powietrza uderzył "tam, skąd przyszła" i dał Portowcom nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Dla Wisły nie było jednak powtórki z Piasta i Biała Gwiazda zanotowała trzy punkty.