Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 14godz.
  • 20min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Akt oskarżenia został skierowany do sądu za atak na wegańskie restauracje w Gdańsku

AS
Dariusz Bloch/Polska Press
Atak wandali miał miejsce kilkanaście miesięcy temu w Gdańsku. Zdewastowane zostały trzy gdańskie restauracje: Vegan, Avocado i Faloviec. Osoby odpowiedzialne za szkody są znane policji i został już skierowany kat oskarżenia przeciwko nim - informuje Onet.

Atak zorganizowany przez trzech mężczyzn i kobietę na trzy wegańskie restauracje w Gdańsku miał miejsce kilkanaście miesięcy temu. Lokale zostały zdewastowane. Okna, drzwi i elewacje budynków zostały oszpecone przez homofobiczne i faszystowskie groźby, naklejki, plakietki i graffiti - możemy przeczytać w Onecie.

Osoby odpowiedzialne za atak są znane miejscowej policji, dlatego zostali oni szybko zatrzymani. Kobieta i jeden z mężczyzn otrzymali zarzut "groźby bezprawnej uszkodzenia ciała i pozbawienia życia wobec grupy osób z powodu przynależności narodowej, rasowej, etnicznej i politycznej, publicznego propagowania ustroju faszystowskiego oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych i rasowych". Za ten czyn grozi nawet do pięciu lat więzienia. Natomiast pozostałym sprawcom grozi dwa lata więzienia za zarzut "posiadania materiałów zawierających treści propagujące ustrój faszystowski i nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych i rasowych" - informuje Onet.pl.

W trakcie przeszukiwania mieszkań wandali policjanci znaleźli bluzy, koszulki, nagrania i książki nawołujące do nienawiści. Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego w Gdańsku - można przeczytać w Onecie.

Źródło: Onet.pl

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie