Akcja #szczepiMYgminy organizowana przez Polska Press Grupę objęta Patronatem Honorowym Premiera Mateusza Morawieckiego

Dorota Kania, redaktor naczelna Polska Press Grupy
Wojciech Wojtkielewicz
Zainicjowana przez nas akcja #szczepiMYgminy, która wystartowała w lipcu, została doceniona przez Premiera Mateusza Morawieckiego i otrzymała jego patronat honorowy.

Do tej pory w Polsce wykonano około 34 milionów szczepień - w pełni zaszczepionych zostało 17 milionów Polaków. Wart podkreślenia jest fakt, że - według ekspertów - abyśmy uzyskali odporność populacyjną i wygasili epidemię, szczepieniu powinno poddać się około 70 proc. Polaków. To dlatego Grupa Polska Press zainicjowała akcję #szczepiMYgminy, w ramach której popularyzujemy ideę szczepień na poziomie lokalnym, tj. wśród mieszkańców gmin.

Walka z pandemią trwa już blisko półtora roku, co oznacza, że nadal istnieje potrzeba, aby edukować społeczeństwo i zachęcać Polaków do szczepień. Jest to jedyna możliwa droga, abyśmy w pełni wygrali walkę z pandemią koronawirusa. Polska Press angażuje się cyklicznie w akcje społeczne, dlatego naturalnym kierunkiem działań było zorganizowanie akcji #szczepiMYgminy, a tym samym wsparcie organizowanego przez rząd Narodowego Programu Szczepień. Jako jedna z największych grup medialnych w Polsce, czujemy się w obowiązku, aby wspomóc włodarzy gmin w promocji szczepień.

Jesteśmy przekonani, że nasze działania przyczynią się do zwiększenia liczby szczepień Polaków. W tym celu powstał specjalny serwis o charakterze edukacyjnym, m.in. obala mity o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą szczepienie. Serwis, poza walorem edukacyjnym, zawiera również ważne informacje - m.in. o najbliżej zlokalizowanych punktach szczepień. Akcja oraz serwis #szczepiMYgminy powstały po to, by ułatwić dostęp do szczepień i rzetelnej wiedzy wszystkim tym, którzy szukają informacji na ten temat.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji #szczepiMYgminy!

#szczepiMYgminy

Były poseł PO przechodzi do Hołowni

Wideo

Dodaj ogłoszenie