Akcja pod Śnieżką. Artur Szpilka i jego pies uratowani przez GOPR-owców

  • Gazeta Wrocławska

Sz

Ratownicy GOPR pomogli bokserowi Arturowi Szpilce i zwieźli go wraz z jego psem Pumbą ze schroniska "Dom Śląski" znajdującego się na równinie pod Śnieżką. Sprawa wywołała lawinę komentarzy.

- Takiej akcji to jeszcze nie nie mieliśmy, z Pumbusiem lecimy ratownikiem - rozpoczyna nagranie Artur Szpilka, które wrzucił na instagrama.

https://www.instagram.com/p/BsQcLCoApJI

Bokser, wraz z innymi przedstawicielami sportów walki, m.in. Michałem Materlą, wybrał się w góry. W trakcie wyprawy zmieniły się warunki pogodowe, które i tak od kilku dni są Karkonoszach bardzo trudne.

Śnieżyca była tak duża, że grupa na kilka godzin została "uwięziona" w schronisku "Dom Śląski".

https://www.instagram.com/p/BsQU34dHdYm

Szpilka wraz z psem Pumbą (rasa American Bully) musiał zostać jednak zwieziony przez ratowników. Zwierzak był zmarznięty i przestraszony.

Przy filmie na instagramie pojawiło się sporo negatywnych komentarzy dotyczących tego, że bokser zabrał ze sobą psa na wyprawę. Szpilka tłumaczył, że Pumba biega z nim po kilkanaście kilometrów dziennie, również w śniegu i mrozie. Przyznał jednak, że zabranie go w góry nie było rozsądne.

„To prawda trochę nie przemyślane, póki nie było wiatru było super potem śnieżyca i naprawdę pierwszy raz coś takiego widziałem” - napisał w jednym z komentarzy.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj plebiscyt na bieżąco
->> KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

30.01.2019, 12:13

Cytując samego "agrafkę": You're going down.

20.01.2019, 01:34

no ta wiadomo niech dopierdolą dla człowieka innego tylko to lubicie taka natura polska , pojebance jebane

10.01.2019, 23:13

okej może i on nierozsądnie postąpił ale to nie jest powód by go tak od razu wyzywać więc zanim wylejesz na kimś swoje frustracje to pomyśl co piszesz

09.01.2019, 23:05

Hejka. Kto pierwszy ten lepszy. mam 18 lat. 160/42 kg Szukam do związku lub do niezobowiazujacej znajomosci. Znajdziesz mnie na stronie seksualnie.eu mój nick wiklul1

09.01.2019, 09:59

Ludzie z karkonoskiej grupy GOPR ,popełnili duży błąd zwożąc to coś na dół , powinni psa zwieść a temu tzw okserowi dać łopatę lawinową i niech odśnieża trasę na dół do Szklarskiej ; Był by chociaż jakiś pożytek z tego nie mózgiego posiłka ;A po za tym to miejsce w schronisku było więc mógł np przeczekać ( w dawnych czasach za zgniłej komuny była jeszcze możliwość GLEBY ale ony by nie dał rady spać na twardym ) a nie zawracać głowę ratownikom swoją nie myślną postacią ? Szkoda "syna Pumbusia" mieć takiego ojca to wstyd

08.01.2019, 17:02

To pokazuje jedno że osiłki i cwaniaczki są w prawdziwych okolicznościach jak małe dzieci. W domyśle potrafią bić słabszego i tyle ! Nie poradzili sobie : cwaniaczek bokser i jego świta na Śnieżce... toć tam jest autostrada a nie szlak turystyczny. Nie pamiętam, czy można psy prowadzić na Śnieżkę? Żeby nie było chodzę w zimie po Tatrach, w nocy, w dzień, w zamieci itp, głównie sam i w niejednych opałach byłem. TOPR pozdrawiam ale nie niepokoję. Szpilka jest jak widać jako tako rozwinięty tylko w jednym kierunku. Wstyd chłopie wstyd, trochę wiaterku i dałeś .. no wiesz czego dałeś. Ale pozdrawiam miałeś dobrą lekcję pokory.

08.01.2019, 10:14

Nie tylko przez internet można się mądżyć ,ale i w ciepłym łóżku z kobietą ,ale raczej tobie trudno będzie to zrozumieć ,ale następnym razem zostaw Arturowi numer telefonu to zamiast dzwonić po GOPR to zadzwoni po ciebie ,a ty Jego i Pumbe ogrzejesz

08.01.2019, 09:55

Panie Szpilka zapraszam na walkę ,ale taką na wejście na dowolny szczyt w Polsce może być nawet jedna z najłatwiejszych czyli Śnieżka ,tyle że walka odbyła by się między Panem i pana pieskiem,a Moją 8 letnią Córką i mną ,nawet damy Panu możliwość wejścia w piękną bezwietrzną pogodę ,a my w taką jaką miał Pan teraz .Co pan na to ? Jak Pan wygra (w co wątpię) będzie kolejny tytuł na koncie
Szpilka na Śnieżce taki tytuł nawiązujący do już znanego W szpilkach na Giewoncie.!!!

07.01.2019, 23:05

Szpilka ha ha przecież to był zawsze naleśnik

07.01.2019, 21:36

Jeżeli poszedł mimo ostrzeżeń to bezwzględnie powinien za to zapłacić.

07.01.2019, 18:49

- skończyło się lato i zaczęła zima? PS Fajne zimowe butki za kostkę.

07.01.2019, 18:49

- skończyło się lato i zaczęła zima? PS Fajne zimowe butki za kostkę.

07.01.2019, 17:55

JW

07.01.2019, 17:47

i każdemu innemu za wyjście w góry w takich warunkach , niech płacą jak za zboże bezmózgi

07.01.2019, 16:19

zabrał Szpilkę na spacer w taka pogodę ? A Szpilka nie ma mózgu, żeby psa nie słuchać i nie iść na spacer ?

07.01.2019, 15:48

J.w

07.01.2019, 15:33

i co tu komentować, każdy popełnia błędy, zdrowia i więcej rozsądku, człowiek z naturą jest jak mrówka do słonia, także więcej pokory z siłami natury

07.01.2019, 15:18

Ludzie nie bijcie go więcej po głowie,widzicie jaki jest jego stan!

07.01.2019, 14:54

Pies chyba więcej rozumu niż jego właściciel .

07.01.2019, 14:54

Pies chyba więcej rozumu niż jego właściciel .

07.01.2019, 14:52

naprawdę trzeba było zawracać głowę GOPR ????
Dom Śląski to duże schronisko , można było spokojnie przeczekać w ciepłych pomieszczeniach , ale nieee , pan bokser nie będzie czekał jak ludeczkowie , pana trzeba zwieżć z pompą helikopterem .żeby
było czym się pochwalić

07.01.2019, 14:34

Kurde, kolejny zdziwiony, że w górach może padać śnieg, że może wiać wiatr i szybko się ściemnia. Normalnie szok...

07.01.2019, 14:12

Jednak, że Artur Szpilka jest postacią medialną, to warto o tym napisać.

Po co?

Żeby skłócać społeczeństwo, tak, o to i tylko o to chodzi, poróżniać ze sobą ludzi.
Ludzie którzy się nie znają, nic o sobie nie wiedzą, nawet się nie widzieli, zaczynają żreć się ze sobą jak zwierzyna o przetrwanie.

Mantra nienawiści szerzona przez 100% kontrolowane media ma się dobrze, a i otwarcia stron wzrastają, hajc przy tym płynie...

Brawo gazetko, brawo :-(

07.01.2019, 13:50

Co ma Spilka wspulnego z KIBOLAMI WISLY
JAK BIEDA TO POMÓZĆIE

07.01.2019, 13:38

weszłam na Śnieżkę tylko raz... letnio-jesienną porą...
i muszę powiedzieć łatwo nie było...
ale w zimie NIKT by mnie na taki spacer nie namówił ;)
panie szpilka (celowo z małych liter) współczuję pana psu, myślę, że ma więcej zawartości pod czaszką niż pan... i pytanie do ratowników: skoro w Tatrach potrafili "poprowadzić" turystów oświetlając im drogę dlaczego tutaj tak nie postąpiono? pieska do sanek a panów na spacer bym wysłała...
wstyd tfu... celebryta... bo sportowcem to dla mnie od dzisiaj pan nie jest